کد خبر: ۳۵۵۰|
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
عمار حکیم ،رئیس ائتلاف ملی عراق با آیت الله هاشمی شاهرودی و دکتر محسن رضایی، رئیس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مصلحت، آیت الله هاشمی شاهرودی، صبح یکشنبه 12 شهریور در دیدار عمار حکیم، رئیس ائتلاف ملی عراق گفت: نقش علما، حوزه های علمیه و فتوای جهاد مرجعیت شیعه و نیز حمایتهای جمهوری اسلامی ایران در پیروزی های اخیر ملت عراق در برابر داعش بسیار برجسته و تعیین کننده بوده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در جریان جهاد علیه داعش، دینداری و انگيزه توجه به مسائل دینی در مردم تقویت شده است. عراق کشوری قدرتمند  است؛ ما قدردان پیروزی ها و فداکاری هاي ملت عراق هستیم و نباید اجازه داد قضایای سیاسی و اختلافات احتمالی سیاستمداران  بر روحیه مردم تأثير سلبي بگذارد؛ به همين جهت بايد خدمات و پیشرفت هاي انجام شده برای مردم تبیین شود
آيت الله هاشمي شاهرودي همچنين افزود: پیروزی در جنگ علیه داعش یک نعمت الهی است؛ چنان كه تشکیل حشد الشعبي  و فتوای جهاد علمای شیعه نعمتي بزرگ بود.

در این دیدار که با حضور دکتر محسن رضایی برگزار شد، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شرایط امروز عراق شبیه  به وضعیت ایران بعد از پایان جنگ است؛ چرا كه  مسأله امنیت رو به بهبود گذاشته است و باید با خدمت رسانی به مردم، مسأله شناسی راهبردي و همبستگی ملی به سوی آینده حرکت کرد.
دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام با تأكيد بر اين مطلب كه در شرایط کنونی، مسأله امنیت در عراق رو به بهبود خواهد نهاد، ادامه داد: خطر و تهديد  جنگ داخلی در عراق رفع شده،  امنيت داخلی نیز رو به بهبود خواهد گذاشت و با پیروزی مقتدرانه ملت عراق پیش بيني می شود که حوادث تروریستی کاهش خواهد يافت. از این رو  ذهن ملت عراق به ویژه شیعیان نباید معطوف به گذشته بماند؛ بلکه باید به ساختن عراق بپردازند؛ زيرا مسائل عراق آینده با دیروز تفاوت هاي   اساسي دارد.
 دكتر محسن رضايي همچنين وحدت شیعیان را با اهميت خواند و ادامه داد: براي دستيابي به اين وحدت،  نیازمند رسیدن به نگاه مشترک و درک راهبردي  از تهدیدها و فرصتهای آینده و تفاوت مسائل امروز با مسائل و شرایط دیروز هستیم.
در این دیدار همچنین عمار حکیم،رئیس ائتلاف ملی عراق با خوش آمدگویی به آیت الله هاشمی شاهرودی و دکتر محسن رضایی، از حسن نظر، پیگیری ها و همراهی های مسؤولان ایرانی در قبال رویدادهای عراق قدرداني  كرد و به ارائه گزارشی از وضعیت سیاسی - اقتصادی عراق پرداخت. 
عمار حكيم همچنين  آرزو کرد که  ملت  عراق با عبور از  دو تهدید تروریسم و مداخلات بیگانگان، بتواند نقش و سهم خود را در عزت و اقتدارجهان اسلام ،بیش از پیش ایفا کند.
ارسال نظر