کد خبر: ۳۷۱۰|
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
راه حل مشکلات کشور تکرار سخنان دشمنان نیست/ کساني كه در مصادر امور هستند ويا بوده اند ابتدا باید پاسخگوی عملکرد خود باشند و از اشتباهات خود عذرخواهی کنند/ راه نجات فقط راه شهداست .

به گزارش پایگاه‌اطلاع‌رسانی‌دکتر‌رضایی ، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در اولین یادواره شهدای مهندس استان البرز که صبح امروز پنجشنبه برگزار شد با تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) به تشریح شرایط کشور در دوران دفاع مقدس پرواخت و گفت : در حالی که ما در ابتدای پیروزی انقلاب یک‌کشور جهان سومی محسوب می شدیم و در داخل نیز با انواع توطئه ها درگیر بودیم ، تمام قدرتهای دنیا از شرق تا غرب صدام را حمایت کردند تا صدای ملت ایران که شعار خداباوری و استکبارستیزی سر داده بود خفه شود و از شکل گیری یک الگوی مستقل و موفق جلوگیری کنند.

دکتر رضایی گفت: با این وجود جمهوری اسلامی در این جنگ طولانی هم به پیروزی نظامی دست یافت و هم پیروزی سیاسی ، پیروزی نظامی یعنی آنکه یک وجب از خاک‌کشور در دست دشمن باقی نماند و حتی یک روستا از مرزهای کشور جدا نشد .

وی افزود: از حیث سیاسی هم پیروز شدیم بدان‌ معنی که تمام حقوق متعارف کشور طبق تعاریف بین المللی استیفا شد و صدام به عنوان متجاوز در سازمان ملل معرفی گردید.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس نقش مهندسین را در جنگ بسیار محوری و مؤثر توصیف کرد و گفت:عملکرد مهندسان در جنگ نمونه‌ای از معجزات انقلاب است. احداث 12 تا15 کیلومتر پل در باتلاق ها، احداث جاده سیدالشهدا، سنگسرسازی، ساخت بیمارستان در خط مقدم کارهایی بود که در باورها نمی‌گنجید .

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: ایران در بعضی از موضوعات جنگی در دنیا جزو اولین‌هاست که نمونه آن مهندس پزشکی است. نیروهای مهندس رزمی با وجود نظارت شدید دشمن راه‌های صعب‌العبور را شناسایی و طراحی و اجرا کردند و در کمال ناباوری تیپ‌های دشمن را دور زده و مقر فرماندهی آنان را تصرف می کردند ، به نحوی که صدام می‌گفت ایرانی‌ها هلی بورد کرده‌اند در حالی که این اتفاقات توسط جوانان مهندسی رزمی انجام می‌شد.

دکتر رضایی در تشریح مسائل روز نیز گفت: امروز یک خانه‌ای بنام جمهوری اسلامی ایجاد شده که یک دیوار این خانه قانون اساسی، یک دیوار حاکمیت، یک دیوار مرزها و یک دیوار آن نیز فرهنگ است.

وی تاکید کرد: مسؤولان خادمان این خانه و نیروهای مسلح حافظان آن هستند. مسؤولان باید شأن خدمتگزاری با انگیزه الهی را در مسیر ولایت حفظ کنند. روزی دشمنان ما وارد این خانه شده بودند که آن‌ها را بیرون راندیم و تکفیری ها و داعش را هم که به دیوارهای خانه نزدیک‌ شده بودند از بین بردیم.

دکتر رضایی همچنین با انتقاد از طرح برخی مطالب توسط کسانی که از مدیران ‌کشور بوده و هستند گفت: هجمه دیگر دشمنان تحریم‌هایی است که از چند هزار کیلومتر دورتر هم خانه را و هم مسیر را یعنی ولایت و هم نگهبانان این خانه را هدف قرار داده‌اند.

دکتر محسن رضایی با طرح این پرسش که آیا در این شرایط برخي از نوکران و خادمان فعلي وقبلي خانه باید کنار دشمنان باشند و سخنان آن‌ها را بازگو کنند؟ گفت: ما در بین خادمان کشور نیروهای خوب فراوانی داشته و داریم ولی گاهی کسانی که در گذشته خود را خادم ملت می‌دانستند امروز در کنار دشمنان می ایستند و با ادبیات دشمن صحبت می‌کنند. راه حل مشکلات کشور این نوع کارها نیست. مدیران دیروز و امروز باید ابتدا اشتباهات خود را بیان و عذر خواهی کنند نه اینکه خود را از هر نقص مبرا بدانند و همه دیدگاه‌ها و ارکان را ناقص و معیوب قلمداد کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، خودشیفتگی را در نقطه مقابل راه شهدا دانست وافزود : چطور کسی جرأت می‌کند در کنار داعش قرار گیرد و ادعای دلسوزی داشته باشد.

دکتر محسن رضایی در اولین یادواره شهدای مهندس استان البرز

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) بخشی از مشکلات کشور را ناشی از محاصره و تحریم‌های اقتصادی و بخش بزرگ‌تر را نتیجه عملکرد مدیران دانست تصریح کرد : راه حل مشکلات کشور بازگشت به راه شهدا است.

وی افزود: کشور و اقتصاد را باید مردمی کنیم و راه را برای جوانان باز کنیم تا همانگونه که در زمان جنگ افتخار آفرینی کردند امروز هم از کشاورزی و صنعت و اقتصاد کشور گره گشایی کنند، هم باید مردم را به عرصه‌ها دعوت کرد و هم بایدنظم و نظارت را تشدید و مدیریت کرد. اگر نظم و نظارت بود حاشیه نشینی و بیکاری و... بوجود نمی‌آمد.

دکتر رضایی در پایان گفت: اگر به جای رضایت خدا رضایت حزب و و جناح و اطرافیان اولویت پیدا کند و اگر بجای مردم به باند و جناح تکیه شود و اگر مسیر ولایت را فراموش کنیم قطعاً هیچ نتیجه‌ای حاصل نخواهد شد و اگر به فکر اصلاح هستیم راه اصلاح بازگشت به سه رکن انگیزه‌الهی، مردم و مسیر ولایت است.


ارسال نظر
انتشار یافته:
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
0
0
شهدا راضیترن به جای شرکت دراین همایش ها روح افسرده و ناامید جوانان این سرزمین و دریابید... این واقعیت بسیاری ازجوانان امروز ایرانه....نشاطی که شما در زیرترکش توپ وخمپاره داشتید اینا پای بساط عیش و طرب ندارن.... فرصتی که به شما داده شد دراداره کشور رو بهشون ندادید...مشغولشون کردید درس بخونن در رشته هایی که ....هیچ آینده ای نداشت....امروزماحصل دانشگاهها شده سیل جمعیت کم سواد بیکار بیتخصص...مشکل رو اگرحل نکنید مشکل باقی میمونه مشکلات جدیدم بهش اضافه میشه....فرصت رو با این حرفها و همایش و نزاع های سیاسی تلف نکنید...به جای صحبت دراین همایش ها بیاید بین مردم ..ثوابش ازاین همایش ها بیشترهاین مملکت انسانهایبسیاری داره ک قادرندمشکلات و حل کنند فقط این فرصت وشماهابایدفراهم کنید