کد خبر: ۳۷۷|
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۰
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش تبیین اهداف «حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی» در جمع مردم گچساران گفت: نظام پیچیده و نامناسب اداری کنونی ساخته رضاشاه بوده و قبل از رضاشاه کشور به صورت فدرالی اداره می‌شد.
نظام بوروکراسی و اداری کنونی ساخته رضاشاه است / قبل از رضاشاه کشور فدرالی اداره می‌شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از فارس،  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش تبیین اهداف «حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی» در جمع مردم گچساران اظهار کرد: شرایط کنونی ایران شرایط حساسی است.

وی بیان داشت: شرایط اقتصادی و سیاسی حاکم بر ایران یک کمین‌گاه و مقطع حساس و پیچ تندی است که باید با همدلی و همفکری از این پیچ تند عبور کنیم.

حجم مشکلات کنونی کشور نشان‌دهنده نیاز به حماسه است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: حجم مسائل و مشکلات موجود در جامعه نشان می‌دهد که حل مشکلات نیازمند حماسه‌آفرینی بوده و مسأله مهم در این میان این است که حماسه بدون وحدت بوجود نمی‌آید.

رضایی حماسه را محصول همدلی، همفکری، همراهی، وحدت بسیج ملی و دست به دست هم دادن عنوان کرد و با اشاره به حضور اقشار مختلف طوایف و گرایش‌های سیاسی در این همایش ابراز داشت: حماسه از دل وحدت بیرون می‌آید و نخستین گام در ایجاد حماسه وحدت است.

برخی با ناامیدی در حل مشکلات، یأس را به جامعه تزریق می‌کنند

وی خاطرنشان کرد: برخی‌ها برای حل مشکلات سیاسی و اقتصادی ناامید هستند و یأس و ناامیدی را در جامعه تزریق می‌کنند.

رضایی عنوان داشت: برخی‌ها نیز امید دارند و بیان می‌کنند که می‌توان از این پیچ عبور کنیم، اما این حرف‌هایشان در حد شعار بوده و طرح و برنامه‌ای برای حل مشکلات ندارند و ارائه نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه شعاری که تبدیل به عمل نشود سبب فرصت‌سوزی در جامعه می‌شود، گفت: باید برای حل مشکلات، طرح و برنامه‌ای جامع و اصولی ارائه و اجرایی کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات گرانی و بیکاری در کشور گفت: چرا ملت ایران باید مأیوس و ناامید شوند، چه کسی گفته است که مشکل بیکاری و گرانی قابل حل شدن نیست و مگر ما برای برطرف کردن این مشکلات به چه اهرم‌هایی نیاز داریم.

مشکل اصلی وجود مشکلات مدیریت کشور است

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه برای برطرف کردن مشکلات گرانی و بیکاری به کارشناس، تفکر، تدبیر، منابع و جغرافیا نیاز است، خاطرنشان کرد: همه این عوامل در کشور وجود دارد اما مشکل اصلی نبود مدیریت در کشور است.

رضایی تأکید کرد: مدیریت کشور باید اصلاح شود و اصلاح مدیریت به معنای عوض کردن تیم مدیریتی نیست.

وی با اشاره به وجود منابع مختلف از جمله نعمت آب در گچساران بیان داشت: اگر این شهرستان آب دارد دلیلی بر عدم استفاده از آب و استفاده دیگر شهرستان‌ها از آن وجود ندارد.

ساختار اداری و مدیریتی کشور باید تغییر کند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: مسئله نفت و گاز با آب تفاوت دارد زیرا نفت و گاز ملی است و بیت‌المال محسوب می‌شود اما چه کسی گفته است که تهران باید برای آب گچساران تصمیم‌گیری کند.

رضایی ایجاد ایالت‌ها در کشور را یکی از برنامه‌های دولت آینده خود دانست و افزود: اینکه می‌گوییم ایالت‌ها در کشور ایجاد شود برای این است که اختیارات اقتصادی را به استان‌ها واگذار کنیم تا در این زمینه برای اقتصاد خود تصمیم‌گیری کنند.

وی با بیان اینکه ساختار اداری و مدیریتی کشور باید تغییر کند، عنوان داشت: حماسه سیاسی و اقتصادی زمانی شکل می‌گیرد که ما یک ظرفیت بزرگ در کشور ایجاد کنیم تا همه توانایی‌ها در آن جای گیرد.

رضایی بیان داشت: دلیل بیان و مطرح کردن دولت«فراگیر ملی» این است که همه کسانی که در چارچوب نظام قرار دارند در این دولت قرار گیرند.

وی سیستم اداری کشور را نامناسب دانست و یادآور شد: سیستم اداری کشور ساخته و پرداخته رضاشاه بوده و تا قبل از رضاشاه همه ایران به صورت فدرال اداره می‌شد و این سیستم به صورت پادگانی بنام نظام بروکراسی اداری درست شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در این نظام همه اختیارات از استان‌ها سلب شده و زیر نظر مدیرکل قرار گرفته است، مدیرکلی که باید برای بسیاری از افراد تصمیم‌‌گیری کند.پ

برای عبور از مشکلات سیاسی و اقتصادی باید حماسه آفرینی کرد

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: حماسه بیانگر کار و اقدام مهم و بزرگی است که با حماسه صورت می‌گیرد و به صورت عادی و مثل گذشته نمی‌توان مشکلات را حل کرد.

رضایی بیان داشت: اگر بخواهیم مسائل و مشکلات سیاسی و اقتصادی را حل کنیم با یک حرکت عادی نمی‌توان بر مشکلات غلبه کرد و باید یک حماسه آفرید.

وی گفت: پس این نامگذاری نشان می‌دهد که امسال سال مهمی برای ایران بوده و سال سرنوشت است و می‌تواند بر آینده ایران تأثیر بسیار تعیین‌کننده‌ای داشته باشد.

رضایی با بیان اینکه اگر این حماسه آفریده شود، آینده ما بسیار پررونق خواهد بود، افزود: اگر نتوانیم این حماسه را بیافرینیم سرنوشت نظام و ملت ما تحت تأثیر آن قرار می‌گیرد پس اگر امسال را سال سرنوشت بدانیم بی‌مناسبت نیست.

وی با بیان این مطلب که در حال حاضر هم در رابطه با خارج از ایران و با غرب با یک چالش جدی روبرو شده‌ایم، تصریح کرد: اوج این چالش‌ها تحریم‌‌های اقتصادی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در داخل کشور نیز عدم انسجام سیاسی وجود دارد، ابراز داشت: منازعات سیاسی، تفرقه‌های سیاسی و مشکلات اقتصادی مانند گرانی و بیکاری به شدت معیشت مردم را به تأثیر خود درآورده است.

رضایی خاطرنشان کرد: تفرقه‌های سیاسی، لشکرکشی‌های سیاسی و منازعات سیاسی همه ملت ایران را خسته کرده است.

وی افزود: این اختلافات سیاسی که می‌توانست موتور محرکه‌ای برای جامعه باشد به حالت خودزنی، تخریب، اهانت و توهین رسیده است و این باید پایان داده شود.

رضایی عنوان داشت: ملت ایران نمی‌تواند شاهد این باشد که از یک طرف تحریم شده و فشارهای بین‌المللی بر ایران وارد است و از یک طرف دیگر خودزنی صورت می‌گیرد و عدم سازش و برادری در کشور ما موج می‌زند.

وی تصریح کرد: در کنار همه این مسائل بیکاری جوانان در کشور ما بیداد می‌کند و هیچ‌گاه در طول سی و چهار سال گذشته انقلاب، بیکاری جوانان تحصیلکرده و متخصص به این حد و اندازه نرسیده بود.

رضایی با بیان اینکه بیکاری عزت جوانان را می‌شکند و جوان را خسته می‌کند، یادآور شد: مسأله بیکاری بسیار مهم و حساس بوده و نمی‌توان گفت بیکاری نیست و نمی‌توان براحتی از آن گذشت و باید برای آن راه حل مناسبی در نظر گرفت.

45 هزار تومان امسال برابر 15 هزار تومان سال گذشته است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، گرانی را از دیگر مشکلات پیش روی ملت ایران دانست و ابراز داشت: گرانی‌های موجود قدرت خرید مردم را پائین آورده است.

رضایی خاطرنشان کرد: گرانی‌های موجود، بیکاری جوانان تحصیلکرده و وجود منازعات  سیاسی به هیچ عنوان برای این نظام و این انقلاب قابل قبول نیست.

وی افزود: نظام ما شرایط سختی را پشت سر گذاشته و برای به دست آوردن این جایگاه خون هزاران شهید را داده و وجود این مشکلات زنگ خطر بوده و باید راه حلی منطقی و صحیح برای عبور از این مشکلات ارائه داد.

ارسال نظر