دکتر رضایی:
کد خبر: ۳۸۴|
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش حماسه سیاسی حماسه اقتصادی در گناوه گفت: برخی آمده‌اند که در انتخابات آینده به عنوان وحدت و ائتلاف، لشکر‌کشی سیاسی کنند اما این حق را ندارند چون انتخابات نیاز به همبستگی دارد.
برخی قصد لشکرکشی سیاسی دارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از فارس، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش حماسه سیاسی حماسه اقتصادی در گناوه بیان کرد: 45 هزار تومان یارانه امروز با این تورم و گرانی‌ها به 15 هزار تومان یکسال پیش کم ارزش شده و متاسفانه در کنار گرانی بیکاری جوانان ما هم به آن افزوده شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: به خاطر همین مشکلات اقتصادی است که مقام معظم رهبری گفته‌اند که نیاز به حماسه بزرگ اقتصادی داریم، بنابراین دولت آینده باید تمام توان خود را بگذارد تا مشکلات اقتصادی مردم حل شود.

دلار جنگ مقابل یورو را برده است

رضایی بیان داشت: امروز جنگ بزرگی بین دلار و یورو شکل گرفته که در این جنگ دلار تاکنون موفق بوده و بر این اساس دولت چین آمده پول خود را کم ارزش کرده که بتواند صادرات زیادتری به آمریکا و اروپا داشته باشد و در قبال آن بتواند ارز (دلار)بیشتری را وارد کشورش کند. وی ادامه داد: در همین حال آمریکا از این امر ناراحت است و می‌گوید چرا پول خود را کم ارزش کرده‌ای اما آمریکا به خاطر کم ارزش شدن پول ایران خوشحال است.

تحریم‌های اقتصادی علیه ایران یک کار ناجوانمردانه بود

 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در استان بوشهر فرصت‌ها و ظرفیت‌های زیادی وجود دارد ولی متاسفانه از این ظرفیت‌ها درست استفاده نشده است.

رضایی افزود: مثلا همین خرمای دشتستان اگر یک کارخانه بسته‌بندی وجود داشت که این محصول مرغوب را با یک بسته‌بندی شیک عرضه می‌کرد و از بندر گناوه صادر می‌شد کمک شایانی به اقتصاد منطقه و کشاورزان می‌بود.

وی اظهار داشت: بیکاری و گرانی نیاز به فکر و تدبیر دارد و قابل حل است و اگر این فکر و تدبیر نباشد مصیبت شکل می‌گیرد بنابراین دولت‌ها و ملت‌ها باید پیش بینی کنند و برنامه‌ای برای مشکلات خود قبل از بروز مشکل داشته باشند. رضایی افزود: همچنان که ما درخصوص تورم و گرانی از 40 سال گذشته تاکنون شاهد هستیم که تورم و گرانی نوسان داشته است در برخی موارد بالا بوده و برخی موارد هم پایین ولی ریشه‌ کن نشده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: اگر دولت تولید را افزایش می‌داد امروز گرانی در بازار صورت نمی‌گرفت و کالای ما صادر و در عوض ارز وارد کشور می‌شد. رضایی خاطرنشان کرد: تحریم‌ها اقتصادی یک کار ناجوانمردانه بود که علیه ایران صورت گرفت چون که بهانه آنها پیشرفت‌های هسته‌ای ایران بود.

وی بیان داشت: همه دید سازمان ملل بر انرژی اتمی ایران است و وقتی که از آنها سئوال می‌شود چرا با ایران این‌گونه می‌کنید می‌گویند احتمال دارد ایران در آینده دست به ساخت بمب اتمی بزند. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر بخواهیم بر اساس حدس و گمان بر کشوری فشار وارد کنیم به آن کشور حمله کرده‌ایم، همانگونه که امروز به خانه ما حمله کرده‌اند چون تحریم اقتصادی یعنی حمله به خانه‌های مردم.

ملت ایران تحمل لشکر کشی سیاسی در انتخابات ندارد

رضایی گفت: وقتی تحریم‌ها و گرانی در جامعه وجود دارد نباید لشکر کشی و مناضعات سیاسی و لشکر‌کشی سیاسی صورت گیرد. وی بیان داشت: ملت ایران تحمل ندارد که در انتخابات پیش‌رو لشکر‌کشی و مناضعات سیاسی دوباره شکل گیرد. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: برخی آمده‌اند که به عنوان وحدت و ائتلاف لشکر کشی سیاسی کنند اما این حق را ندارند چون انتخابات نیاز به همبستگی دارد.

رضایی ادامه داد: در‌خصوص سیاست خارجی باید بیشتر از این نگذاریم که تحریم‌ها شکل گیرد و در کنار آن اقتصاد را نوسازی کنیم چون که نیاز است اقتصاد ایران به تعمیرگاه برود. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: بنده بیش از 20 سال است که در مورد اقتصاد ایران مطالعه کرده‌ام ولی افراد گذشته یکی تحصیلات حوزوی داشته یکی فلسفه و دیگری عمران خوانده است بنده نمی‌خواهم کارهای آنها را زیر سوال ببرم آنها در حوزه اقتصادی کار نکردند ولی در حوزه‌های خود بسیار موفق عمل کردند.

اقتصاد ایران شبیه قایقی است که تحمل موج دریا را ندارد

وی خاطرنشان کرد: اگر قصد درست کردن اقتصاد را داریم باید آن را از ریشه درست کنیم در اقتصاد 10 پایه وجود دارد و یکی از پایه‌های آن نفت است و ما هم باید وابستگی به نفت را کم کرده و در حد یک پایه از آن استفاده کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: اقتصاد باید مردمی باشد همانگونه که اگر اقتصاد گناوه مردمی بود حالا میلیاردها تومان جنس وارد این گمرک و بازار می‌شد ولی حالا دولتی است. رضایی گفت: وقتی اقتصاد ما با تولید داخلی صادر شود، ارز غیر دولتی و غیر نفتی داشته باشیم مردم بیشتر می‌توانند کار کنند و اشتغال صورت می‌گیرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: اقتصاد را باید از خانه شروع به شهر و استان و کشور گسترش داد یعنی اقتصاد از پایین شکل گیرد و به بالا صعود کند. رضایی گفت: وقتی اقتصاد مردمی باشد اقتصاد مقاومتی هم شکل می‌گیرد مثل اینکه موجی که بر پهلوی لنج می‌خورد اگر لنج لنج درستی باشد موج نمی‌تواند به آن صدمه بزند ولی اگر ضعیف باشد غرق می‌شود در حال حاضر اقتصاد ما مثل لنج و قایق ضعیف است تاب و توان موج‌ها را ندارد.

وضعیت نامطلوب گمرک و بازار گناوه

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب بازار و گمرک گناوه اظهار داشت: گمرک گناوه که تعطیل است و بازار گناوه هم به ویترین تبدیل می‌شود مردم با این گرانی‌ها فقط برای گشت و گذار به بازار می‌آیند. وی افزود: بنده سه سال پیش که به گناوه آمدم چند تا کوچه را نشان کردم و امروز هم به آنها سر زدم ولی بوی بد فاظلاب و آسفالت آن کوچه‌ها به همان شکل گذشته بود.

ارسال نظر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۵
دولت عشق
|
-
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
2
10
بسم الله الرحمن الرحيم.برادر عزيزم .جناب دکتر محسن رضايي دام عزه. با سلام و عرض تبريک سال نو. حضورتان در شهرمان موجب قوت قلبمان شد. براي شما معمار اقتصاد ايران .و نگين انگشتري سپاه اسلام ارزوي پيروزي در انتخابات يازدهم را خواهانيم.