کد خبر: ۳۸۹۰|
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
دکتر محسن رضایی در ادامه سفر خود به مناطق سیل زده استان‌ خوزستان، در شهرستان اندیمشک از سدهای دز و کرخه بازدید کرد.
به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی»، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بازدید نخست، عصر روز سه شنبه ۱۳ فروردین، رئوفی‌نسب، مدیرعامل بهره‌برداری از سد دز، ضمن معرفی واحدهای مختلف این سد، وضعیت آب‌های ورودی، حجم مخزن، برق تولیدی و خروجی سد، به تدابیر صورت گرفته در مقابل سیلاب‌های اخیر را تشریح کرد.
دکتر محسن رضایی در ارتباط مستقیم از فراز سد دز با صداوسیمای مرکز خوزستان، هدف سفر خود به استان خوزستان را بررسی وضعیت شهرها و روستاهای گرفتار در سیلاب‌های اخیر و هماهنگی بیشتر نیروهای امدادی عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد که با حضور نیروهای سپاه و ارتش، هلال احمر و مشارکت مردم، آسیب‌ها به حداقل برسد و امدادرسانی تداوم پیدا کند.
دبیر مجمع مصلحت نظام در ادامه از تاسیسات سد دز و نیروگاه برق دز بازدید و برای مدیران و تکنیسن‌‌های فنی این سد و نیروگاه آرزوی موفقیت کرد.
ظهر روز چهارشنبه ۱۴فروردین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه بازدید میدانی خود در خصوص سیلاب‌های اخیر خوزستان، از سد عظیم کرخه بازدید کرد.
دکتر محسن رضایی در این بازدید آخرین گزارش‌ها از میزان آب‌های ورودی و خروجی و مخزن سد کرخه از مدیرعامل سد و سردار عراقی نماینده نیروهای مسلح، دریافت کرد و از مدیریت سیلاب اخیر قدردانی کرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این بازدید، در گفتگوی زنده ی تلویزیونی، ضمن تشریح وضعیت سد کرخه و دز، همکاری مردم و دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح را در این مقطع حساس برای کاهش آسیب‌های بارندگی‌های سیل آسای اخیر خواستار شد.
وی افزود: سد دز شرایط بهتری نسبت به کرخه دارد. سد کرخه از بهمن ماه سال گذشته تاکنون توانسته سه سیل بسیار بزرگ با حجم آورد آب 5 تا 6 هزار مترمکعب بر ثانیه را مهار کند. سد کرخه در 48 ساعت گذشته شاهد ورود سیلابی بزرگ با حجم 8 هزار مترمکعب بر ثانیه بود که به جرات می توان گفت اگر سد کرخه نبود، هرکدام از این سیل ها، روستاهای پایین دست سد تا دشت آزادگان و هویزه را از بین می برد و هیچ کس نمی توانست در این مناطق ساکن باشد.
دکتر رضایی افزود:در حال حاضر سد کرخه به دلیل حجم ورودی آب و پیش بینی بارندگی در هفته آینده، باید بخشی از حجم آب پشت سد به سرعت تخلیه شود.
دکتر رضایی همچنین در بدو ورود به اهواز به بازدید میدانی از طغیان رود کارون و آبگرفتگی جاده ساحلی اهواز پرداخت.
ارسال نظر