دکتر رضایی در یادواره شهدای روحانی خطه زاگرس:
کد خبر: ۴۰|
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۱ - ۱۷:۱۸
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید از خود تحریمی‌ها و خود زنی‌ها خارج شویم و اجازه دهیم هر کسی که می‌خواهد صادقانه به کشور خدمت کند، وارد میدان شود.
باید از خود تحریمی‌ها خارج شویم+ تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از مهر، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه پنجشنبه در یادواره شهدای روحانی خطه زاگرس که در مرکز همایش‌های بین المللی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علیمه قم برگزار شد، با بیان اینکه روحانیت در دوران دفاع مقدس نقش بی‌نظیری داشته، افزود: نمی‌توان از دوران دفاع مقدس حرفی زد ولی از ایثارگری‌ها و تاثیر‌گذاری روحانیون صحبتی به میان نیاورد.

وی ادامه داد: جنگ و دوران دفاع مقدس بدون روحانیت معنا ندارد و اگر روحانیت در این عرصه حضور جدی نداشت بار دیگر قطعه‌ای از کشور جدا می‌شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دفاع مقدس قطعه‌ای بی‌نظیر در تاریخ ایران است، افزود: دشمنان با تحمیل جنگ به ایران نقشه‌های فراوانی علیه کشور طراحی کردند که بر خلاف همه سرمایه گذاری دشمنان ملت ایران از این آزمایش سر بلند بیرون آمد، هر چند که برای این پیروزی بهای سنگینی را پرداخت کرده استوی با بیان اینکه در 300 سال قبل از انقلاب، هر وقت جنگی رخ می‌داد قطعه‌ای از خاک کشور جدا می‌شد، افزود: ایران قبل از انقلاب 25 جنگ را به خود دید که در همه آن‌ها شکست خورد.امروز ایران ملتی شکست ناپذیر است
رضایی ادامه داد: امروز ایران اسلامی به ملتی شکست ناپذیر تبدیل شده که بعد از پایان جنگ تحمیلی برای اولین بار در تاریخ ایران، ذره‌ای از خاک کشور در دست دشمنان باقی نماند.

وی با بیان اینکه در ابتدای جنگ بنی صدر مانع از حضور جوانان در جبهه‌ها می‌شد، افزود: یک سال گذشت تا مدیریت سیاسی کشور تغییر کرد که تا آغاز این تغییرات ایران 4 عملیات بزرگ را ترتیب داده بودکه در هیچکدام توفیقی بدست نیاورد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: این افتخار نصیب رزمندگان شد تا ثابت کنند تنها نیروهایی هستند که می‌توانند از ایران دفاع کنند.

وی ابراز داشت: اگر بخشی از سر زمین ما در جنگ بدست دشمن می‌افتاد امروز سر افکنده و از موضع پایین و ضعیف برخوردار بودیم.


قدرت بازدارنگی ایران مانع از حمله آمریکا شده است

رضایی ادامه داد: در طی سالیان اخیر آمریکا چندین بار خود را برای حمله به ایران آماده کرده بود که بازیابی و دستیابی به قدرت بازدارنده که از دستاوردهای دوران دفاع مقدس است مانع از حمله دشمنان شد.

وی گفت: ما در جنگ موشک نداشیم اما امروز موشک‌های ایران از برد دو هزار کیلومتر فرا‌تر می‌رود و هواپیماهای بدون خلبان ساخت ایران از برد چند کیلومتری تجاوز می‌کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: امروز ایران قدرتی یافته که در مواجه با تهدید‌ها نه تنها عقب نشینی نمی‌کنند بلکه آن را به فرصت تبدیل می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز غرب رویارویی جدی با ایران را در عرصه بین المللی شروع کرده، افزود: آمریکا می‌خواهد در منطقه نفوذ ایران را کم کند و از این رو بدنبال تضعیف کشورهای همسو با ایران همانند سوریه و لبنان است.


تحریم‌هایی که با آن مواجه‌ایم در تاریخ ایران بی‌سابقه است

رضایی با اشاره به تحریم‌های گسترده علیه ایران ابراز داشت: آنها می‌خواهند از این روش جلوی صادرات نفت ایران را بگیرند تا در آمد دولت کاهش یافته و نارضایتی مردم گسترش یابد و در برابر نظام قرار گیرند.

وی عنوان کرد: تحریم‌هایی که امروز با آن مواجه هستیم در تاریح ایران سابقه نداشته که شورای امنیت سازمان ملل و حتی کشورهایی همانند چین و شوروی نیز از آن حمایت می‌کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز باید کاری کرد تا تحریم‌ها نتوانند اقتصاد ایران را مورد تهدید قرار دهند افزود: برخی‌ها می‌گویند که این تحریم‌های بواسطه سیاست‌های مسئولین است اما باید عنوان کرد که دشمنان از مدت‌ها قبل برای اعمال این تحریم‌ها برنامه ریزی کرده بودند.اسلام حرف‌های زیادی در عرصه اقتصاد دارد

وی با بیان اینکه اسلام حرف‌های زیادی در عرصه اقتصاد دارد، افزود: امروز وقت آن شده تا این نظریات عملی شود که در این راستا روحانیت نقش مهمی بر عهده دارد.

رضایی ادامه داد: امروز تضعیف روحانیت در کشور افزایش تحریم‌ها را بدنبال دارد و کسانی که در داخل به این داستان فکر می‌کنند در حقیقت مکمل اقدامات آمریکایی‌ها هستند.


وی با تاکید بر اینکه امروز باید عرصه برای شکوفا شدن استعدادهای جوانان در عرصه‌های مختلف باز شود افزود: باید از خود تحریمی‌ها و خودزنی‌ها خارج شویم و اجازه دهیم هر کسی که می‌خواهد صادقانه به کشور خدمت کند وارد میدان شود.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس سرنوشت سوریه را سرنوشت بیداری اسلامی برشمرد و افزود: در کشورهایی که بیداری اسلامی رخ داده آمریکایی‌ها هم حضور دارند که اگر ان‌ها در سوریه موفق به سقوط این کشور شوند توازن در منطقه بهم خواهد خورد و همه بیداری‌های اسلامی، آمریکایی خواهدشد.

رضایی ادامه داد: در سوریه بحث مردم سالاری نیست بلکه توطئه‌های جدی و خطرناکی درحال اجراست.

ارسال نظر