دکتر رضایی در مشهد:
کد خبر: ۴۰۰|
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۱
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بنده به ائتلاف همه با هم در جبهه اصولگرایان معتقدم چرا که به عقیده بنده شاید این گروه‌بندی‌ها سرآغاز اختلافات جدید بین جبهه اصولگرایان باشد.
ماهیت مسائل کشور در سال‌جاری مسائل سیاسی و اقتصادی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  در نشستی با فعالان سیاسی و دانشجویی که در محل دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد با اشاره به نامگذاری سال‌جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی اظهار کرد: ‌رهبر معظم انقلاب با درک عمیقی نسبت به شرایط کنونی کشور این شعار با معنا و بزرگ را مطرح کردند بنابراین ماهیت مسائل کشور در سال‌جاری مسائل سیاسی و اقتصادی است.

وی افزود: در بعد سیاسی مهمترین مسئله انتخابات یازدهم ریاست جمهوری محسوب می‌شود که مشارکت بالای مردم در آن ابعاد گسترده‌ای از نظام را به رخ جهانیان نشان می‌دهد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه مشارکت حداکثری در انتخابات یازدهم سبب می‌شود یک روحیه بزرگ به ملت ارائه شود و با موفقیت و تلاش بیشتری به فعالیت‌ها ادامه دهند، خاطرنشان کرد: در همین راستا باید از هر کاری که مانع حضور گسترده ملت در انتخابات شود باید جلوگیری کنیم؛ قطعاً ملت ایران در انتخابات پیش‌رو با حضور حداکثری لبیک بزرگی به مقام معظم رهبری می‌گویند.

وی با اشاره به بعد اقتصادی شعار سال‌جاری تشریح کرد: در بعد اقتصادی باید کار جدید و نویی انجام دهیم حماسه سیاسی پیش از این نیز در کشور داشته‌ایم و این بدان معناست که حماسه‌ای امسال باید رخ دهد که باز تکرار حماسه‌های سیاسی گذشته است.

وی متذکر شد: حماسه جدیدی در مسائل اقتصادی باید با اقدامات بزرگ ملت ایران به وقوع بپیوندد.

به گفته رضایی مهمترین تبلور حماسه اقتصادی تشکیل قوی‌ترین و هماهنگ‌‌ترین دولت پس از انقلاب با برنامه اقتصادی مدون است.

*‌آمریکایی‌ها منتظر تأثیر تحریم‌های اقتصادی بر ایران هستند

 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سؤالی پیرامون موضوع مذاکره با آمریکا گفت: در بعد سیاست خارجی ایران معتقدم که آمریکایی‌ها منتظر تأثیر تحریم‌های اقتصادی بر ایران هستند نه انتخابات یازدهم ریاست جمهوری چرا که گمان می‌کنند این تحریم‌ها ملت ایران را فلج می‌کند.

وی افزود:‌ در صورتی که دولت آینده در عرصه اقتصادی در ایران فعالیت موثری را انجام دهد و به گونه‌ای فتح‌المبین اقتصادی در ایران انجام شود می‌توان گفت که ادامه تحریم‌ها هیچ سودی ندارد البته باید توجه داشت که خود آن‌ها هم می‌دانند در ایران در مورد سیاست خارجی تنها مقام معظم رهبری تصمیم‌گیری می‌کند ولی در عین حال آمریکایی‌ها منتظرند که نظام تضعیف شده و با شکست مواجه شود.

وی با بیان اینکه در 30 سال گذشته مدیریت قوی دیپلماتیکی در کشور نداشته‌ایم، اظهار کرد: در ایران امکانات فراوان و توانایی‌های بسیاری داریم ولی تاکنون نتوانسته‌ایم از آن‌ها خوب استفاده کنیم؛ به عنوان مثال در موضوع اقتصاد سه دولت گذشته هیچ یک تولیدکننده ثروت نبوده بلکه دولت‌های خرج‌کننده ثروت بودند.

رضایی ادامه داد: از طرفی در 20 سال گذشته رهبری بارها اعلام کرده است اقتصاد ایران را باید از نفت جدا کنیم در حالی که نتوانسته‌ایم؛ یکی از سیاست‌های اصل 44 جدا کردن اقتصاد ایران از نفت است در حالی که ما تنها گوشه‌ای از سیاست اصل 44 و یعنی همان خصوصی‌سازی را اجرا کردیم.

وی با بیان اینکه انجام پروژه‌های عمرانی زیاد اقتصاد ایران را رشد نمی‌دهد تأکید کرد: بسیاری از پول‌های کشور خرج پروژه‌های عمرانی شده در حالی که یکی از مشکلات اقتصادی ایران این است بسیاری معتقدند که اقتصاد ایران با انجام پروژه‌های عمرانی درست می‌شود در حالی که اقتصاد تأثیر این پروژه‌ها بر زندگی مردم است.

رضایی تصریح کرد: در کشور شاهد رشد اقتصادی هستیم ولی توسعه اقتصادی وجود ندارد بدین معنا که باید کاری انجام دهیم و تجدیدنظری در امور زیربنایی و اقتصادی کنیم.

*به اقتصاد اسلامی ایرانی با ماهیت اقتصاد مردمی ارزشی معتقدم

 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در مسئله اقتصاد معتقد به اقتصاد اسلامی ایرانی هستیم، گفت: اقتصاد اسلامی ایرانی ماهیت آن اقتصاد مردمی است و اقتصاد ارزشی؛ معتقد به نوسازی اقتصاد ملی ایران هستم که این اقتصاد بر دو پایه مردم و ارزش‌های الهی استوار است.

*معتقد به ائتلاف همه با هم هستم

 رضایی در ادامه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مخالف شرکت چهره‌های زیاد در انتخابات آینده نیستم، گفت: بنده به ائتلاف همه با هم در جبهه اصولگرایان معتقدم چرا که به عقیده بنده شاید این گروه‌بندی‌ها سرآغاز اختلافات جدید و تشدد بین جبهه اصولگرایان باشد در عین حال در صورت رأی‌آوری در کابینه خود از تمامی کاندیداها استفاده خواهم کرد.

وی تأکید کرد: به عقیده بنده باید ائتلاف برای کارآمدی باشد.

رضایی در ادامه با اشاره به نقاط ضعف دولت احمدی‌نژاد اذعان داشت: در 8 سال گذشته اخلاق سیاسی فوق‌العاده تضعیف شد و ان‌شاءالله باید در دولت یازدهم اخلاق سیاسی را در نظام جمهوری اسلامی تقویت کنیم؛ همچنین باید سعی کنیم رقابت در حین رفاقت در سطح کشور گسترش پیدا کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه امروز نیازمند وحدت میان تمام اصولگرایان و نیروهای ارزشی هستیم، تأکید کرد: نباید امثال نیروهای ارزشی در جبهه پایداری خود را از مجموع اصولگرایان جدا کنند چرا که این تفرقه سبب می‌شود در خلق حماسه سیاسی ضعیف ظاهر شویم.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط امروز نیازمند وحدت هستیم و بنابراین چنین گروه‌بندی‌هایی به ضرر است و درست نیست و لذا همه اصولگرایان باید با هم ائتلاف داشته و به وحدت برسند.
 

ارسال نظر