دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:
کد خبر: ۴۰۱۰|
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم بزرگداشت شهید سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی و بزرگداشت شهدای منطقه کن گفت: حاج قاسم سلیمانی، هم در زندگانی اش انقلابی به پا کرد و هم با شهادتش انقلابی را به راه انداخت.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «سرلشکر پاسدار محسن رضایی»، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، شامگاه پنجشنبه 26 دیماه 1398 در حسینیه نور در منطقه کن با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و جان باختن عده ای از هموطنان در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: عرض تبریک و تسلیت دارم شهادت سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی و همرزم شهیدش مجاهد بزرگ، ابومهدی المهندس. برای من افتخار بزرگی است که در منطقه ای حاضر شدم که سرزمین علماست. سرزمین عرفا و دانشمندان بزرگ اسلام است. محل حاج ملاعلی کنی و آیت الله مهدوی کنی و آیت الله باقری کنی و منطقه 130شهید پرافتخار است.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: برخی از شهدای منطقه کن، فرمانده گردان های لشکر 27 حضرت رسول (ص) بودند. مردم اینجا انقلابی، متدین و با بصیرت هستند و در همه حوادث تلخ و شیرین و صحنه های انقلاب، همراه با انقلاب اسلامی هستند. من در اواخر سال 56 و اوائل سال 57 چون ساواک به دنبال ما می گشت، از منطقه تهرانپارس به کن آمدم و در اینجا که در آن زمان به تهران متصل نبود، خانه گرفتم. آن زمان در این منطقه با مردمان مومن و متدینش، احساس امنیت می کردم.

استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) با اشاره به واقعه تلخ شهادت فرمانده جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی گفت: واقعا احساس خجالت می کنم از اینکه پشت تریبونی سخن می گویم که قبلا برادر من اینجا بوده و برای شما صحبت کرده است. من شرمنده شهدا هستم. حاج قاسم سلیمانی، هم در زندگانی اش انقلابی به پا کرد و هم با شهادتش انقلابی را به راه انداخت. او در زندگانی پر برکتش توانست جبهه مقاومت را که در شرایط نطفه ای و اولیه خودش بود را به جوانی برومند در سرزمین های اسلامی تبدیل کند. در سراسر جهان اسلام، بر اثر فداکاری های این مرد بزرگ، هویت انقلابی شکل گرفت. لبنانی ها در برابر اسرائیل ایستادند. این نبود جز نفس گرم حاج قاسم سلیمانی که درس بزرگی به اسرائیلی ها داد و آنها را از جنوب لبنان عقب زد و در جنگ 33 روزه به آنها شکست سختی وارد کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به آثار شهادت حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: او در شهادتش هم انقلاب بزرگی را برپا کرد. بغض و خشمی که در ملت ایران در اثر شهادت عزیز ما صورت گرفت و بیش از 30 میلیون نفر از جمعیت ایران در شهادت وی گریستند و بیش از یک هفته عزاداری پیوسته کردند که هنوز این مراسم ها ادامه دارد. شهادتش را به یکی از حوادث بی نظیر انقلاب تبدیل کرد.

رضایی گفت: از پیر و جوان در شهادت او می گفتند که ما قاسم سلیمانی هستیم. در روزهای رحلت امام بزرگوار ما، مردم شعار می دادند که خامنه ای خمینی دیگر است. تجربه هم همین را ثابت کرد که امام ما زنده است. شبیه این تعابیر را مردم برای حاج قاسم گفتند. ایران پر از سلیمانی است.

رضایی افزود: ملت ما در این روزها می گفتند که باید انتقام سخت گرفت و از پیامد حمله به آمریکا نمی ترسیم. خیلی ها هم با عنوان خونخواهان قاسم سلیمانی شعار می دادند. هزاران نفر برای گرفتن انتقام خون این شهید، ثبت نام کرده بودند. در همان هفته اول تا قبل از خاکسپاری برادر عزیزمان قاسم سلیمانی، تعداد زیادی از نوزادان پسر، به نام قاسم نامگذاری شدند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به تحلیل چرایی پیوستن مردم به جبهه خونخواهان قاسم سلیمانی پرداخت و گفت: آقای ترامپ به چند دلیل دست به این جنایت زد. اولین دلیل حمله ترامپ به این شهید بزرگوار، خروج از باتلاق و بن بست خودساخته آمریکا بود. رئیس جمهور آمریکا از زمانی که آمده، یک باتلاق درست کرده و با این کار می خواست از این باتلاق بیرون بیاید. او از روز نخست که آمد گفت من این توافقنامه برجام را پاره می کنم که امام ما فرمودند اگر تو پاره کنی، ما آتشش می زنیم. درگیری سیاسی با ملت بزرگ ایران را شروع کرد.

رضایی با اشاره به موضوع برجام افزود: ملت ما می دانند که دولت کنونی جمهوری اسلامی با طرح این موضوع آمده بود که از طریق مذاکرات هم تحریم ها را برخواهد داشت و هم سرمایه خارجی و فناوری را وارد کشور می کنم. نظام هم اجازه داد و دولتمردان در عرصه مذاکره تلاش فراوانی کردند. البته مراقب های رهبر انقلاب، از خیلی از خطاهای دیگر در این پروژه جلوگیری کرد. در ادامه هم مجلس و هم شورای امنیت ملی آن را تایید کردند مقام معظم رهبری هم 9شرط بر آن گذاشتند. فرمودند که مراقب باشید اینها مکار هستند و به تعهدات خود عمل نخواهند کرد. ایشان امضای خود را مشروط به شروطی کردند. دولت ما هم یکباره با ترامپ مواجه شد. نظام صبر کرد. اروپایی ها می گفتند که ما حل می کنیم. کاری نکردند. ترامپ هم تحریم های اقتصادی را گسترش داد و فروش نفت ایران را به تمام کشورهای دنیا ممنوع کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آقای ترامپ، مانند یک آدم چاقوکشی که فکر می کند اگر نعره بکشد، ملت ایران عقب می روند، به میدان آمد تا شاید به خیال خود وارد ایران بشوند و استقلال و آزادی ما را بگیرند. او می خواست با فشار و زور یک آرزوی محال آمریکا را پس از چهل سال محقق کند و استقلال ما را بگیرد. ملت ایران متوجه بود و ایستادگی کرد. ترامپ یک سال به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گرفتار شد. راه عقبگرد و راه جلو آمدن به رویش بسته شد. فکر کرد که اگر قاسم سلیمانی را شهید کند، از این باتلاق خارج می شود.

رضایی گفت: ترامپ می خواست به همه بگوید که من قهرمان ایرانی ها را کشته ام و قهرمان میدان من هستم! این طور فکر می کرد. دلیل دوم این است که ترامپ آدم بسیار احمقی است و از روسای جمهور قبلی احمق تر است و فکر نمی کرد که این حادثه تبدیل به یک انقلاب بزرگی بشود. دیده بود که آبانماه در ایران اعتراضاتی رخ داده است. در لبنان و عراق تظاهرات شده و دو دولت ساقط شده اند. باورش این بود که اگر قاسم را شهید کند در محورهای جبهه مقاومت برای ترامپ فرش قرمز پهن می کنند. حادثه اوضاع را به کلی برگرداند.

رضایی گفت: ابومهدی و قاسم که خونشان به هم جوشید، این دو ملت ایران و عراق و همچنین ملت های لبنان و سوریه بیشتر به هم نزدیک شدند و اینگونه شد. تشییع جنازه باشکوه در بغداد، کاظمین، نجف و کربلا صورت گرفت. عراقی ها در تشییع این شهیدان راهپیمایی های بزرگی کردند و اعتبار ایران هویدا شد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با اشاره به پاسخ قاطع ایران به ترور حاج قاسم گفت: ترامپ گمان نمی کرد که ما جواب بدهیم. می گفت من آنقدر قدرت دارم که اگر جواب دادند من 52 نقطه ی ایران را بمباران می کنم. فکر می کرد ما شعار می دهیم. ما جواب دادیم و آمریکا خفه خون گرفت. نمایشنامه ای مضحک اجرا کرد که بگوید که این کار ایران بزرگ نبود و من جواب نمی دهم. در حالی که اقتدار و حیثیت آمریکا موشک باران شد. از جنگ جهانی دوم به این طرف هیچ ملتی به آمریکا سیلی نزده بود و ملت ایران این سیلی را به گوش ترامپ نواخت.

رضایی گفت: ترامپ یک قمارباز و کاباره ای است و پیش خودش گفته بود که من قمار می کنم، شاید گرفت. قمار کرد و همه دارایی خودش را باخت.

وی به ابعاد شهادت حاج قاسم سلیمانی افزود: ملت ایران دیدند که یکی از قهرمان های ملی که فداکارانه زندگی اش را برای مردم گذاشته بود را به شهادت رسانده اند. ملت ما ثابت کرد که وفادار است و قهرمانان و فرزندان خودش را دوست دارد. در شهادت حاج قاسم، کربلا در شهر بغداد تکرار شد. کسی را که با نامه دعوت کرده بودند، یزیدیان از پشت سر به او حمله می کنند و او را به شهادت می رساند. او مظلومانه شهید شد و دل مردم ایران از شهادت مدافع امنیتش، جریحه دار شد. مردم با غیرت به میدان آمدند و وفادار خود را در استقبال و بدرقه فرزندشان نشان دادند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به دستاوردهای شهادت حاج قاسم اشاره کرد و گفت: اولین دستاورد این شهادت بود که انقلاب اسلامی و ارزش های انقلاب احیا شدند و جان تازه ای گرفت. در شهادت حاج قاسم ملت ایران، یکبار دیگر روحیات انقلابی شان و سلحشوری شان تقویت شد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس به آشنایی خود با حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: در بهمن و اسفند سال 1360 ما آماده عملیات فتح المبین می شدیم. سپاه فقط سه تیپ داشت و هشت تیپ را باید می ساخت. دنبال آدم هایی می گشتیم که تیپ ساز باشند و بتوانند تیپ تشکیل بدهند. حاج احمد متوسلیان و حاج ابراهیم همت از مریوان و پاوه، هزار کیلومتر بالاتر از این منطقه، پیدا کردیم و به منطقه فتح المبین آوردیم. قاسم را خواستیم و با او صحبت کردیم. دوستان دیگر مشورت دادند. دیدیم که واقعا می تواند یک تیپ درست کند. می خواهم از این خاطرات استفاده کنم. منظورم این است که قاسم سلیمانی های زیادی در بین جوانان ما هستند که باید اینها وارد صحنه شوند و این راه سلیمانی ها را در آینده ادامه بدهند. یک جوان بیست وسه ساله، برای تشکیل یک تیپ رزمی انتخاب شد و در اولین عملیات، به دشمن حمله کند.

وی با اشاره به کلام حشرت امام در شهادت استاد مطهری گفت: همانطور که پس از شهادت معلم شهید، آیت الله مرتضی مطهری، امام راحل مطالعه آثار ایشان را توصیه کردند، وگفتندتمام اثار ایشان درست وقابل استفاده استدامروز هم عرض می کنم تمام دوران زندگی قاسم سلیمانی قابل درس گرفتن است خیلی از جوانان نسل سوم مطالعه در مورد این شهید را آغاز کرده اند و می خواهند او را بشناسند. همه روزهای عمر قاسم سلیمانی الگویی برای نسل جوان و در برگیرنده درس ها و عبرت هایی برای وجدان های بیدار است.

کلید واژه های مطلب: محسن رضایی ، سیلی ، آمریکا ، قاسم سلیمانی
ارسال نظر