محسن رضایی:
کد خبر: ۴۰۲۴|
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت وگو با یک شبکه لبنانی، با بیان اینکه «به نظر من اسرائیل و بعضی کشورهای دیگر آقای ترامپ را در مسیری بدون برگشت انداختند» وضعیت فعلی آمریکا را «بن بست» توصیف کرد که «راه رفت و برگشت ندارد».
به گزارش گروه خبر خبرگزاری  برنا ، «محسن رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت وگو با المیادین، گفت: آمریکا در مقابل ایران به بن بست رسیده و به همین دلیل، شخصی مانند سردار قاسم سلیمانی را ترور کرد.
رضایی در این مصاحبه که مشروح آن تا ساعتی دیگر پخش خواهد شد، گفت، رژیم صهیونیستی، آمریکا را در این بن بست قرار داده است.
وی با بیان اینکه «به نظر من اسرائیل و بعضی کشورهای دیگر آقای ترامپ را در مسیری بدون برگشت انداختند» وضعیت فعلی آمریکا را «بن بست» توصیف کرد که «راه رفت و برگشت ندارد».
رضایی گفت: «وضعی که الآن ترامپ دارد وضع بدون برگشت است. شاید ترامپ فکر می کرد اگر برجام را پاره کند ما تسلیم می شویم اما نشدیم. بعد آمد تحریم های اقتصادی را تشدید کرد و دید به نتیجه نرسید، به این فکر بود که عقب برود یا جلو. هر دو راه برایش بسته بود. در حقیقت شهادت برادر قاسم سلیمانی ریسکی بدون برآورد دقیق نظامی بود. او فکر می کرد اگر قاسم سلیمانی را شهید کند، ایران کاری نخواهد کرد».
رضایی افزود: امروز که ایران پاسخ داده، بهترین راه را آن دیده که فعلا کاری انجام ندهد؛ ولی نتیجه کارش این شد که آمریکایی ها تقریبا برای اولین بار در تاریخ ایران به طور رسمی وارد جنگ نظامی با ما شدند؛ البته جنگ ها دیگر جنگ های تمام عیار نیست، یک عملیات در مقابل یک عملیات، آنها یک عملیات انجام دادند و ما هم حیثیت آمریکا را موشک باران کردیم و اقتدار او را در منطقه تمسخر کردیم.
ارسال نظر