تجلیل دکتر محسن رضایی از حماسه شهدای مدافع حرم در خان طومان سوریه؛
کد خبر: ۴۱۶۹|
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
دکتر محسن رضایی در یادداشتی با تجلیل از فداکاری‌های شهدای مدافع حرم در خان‌طومان سوریه نوشت : شهدای خان‌طومان مانع از نزدیک شدن داعش به مرزهای ایران شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در یادداشتی در اینستاگرام نوشت:

بازگشت پرافتخار پیکر شهیدان عالی مقام، رضا حاجی زاده، علی عابدینی، محمد بلباسی، محمود رادمهر و حسن رجایی فر از استان مازندران و شهید زکریا شیری از استان قزوین و شهید مجید سلمانیان از استان البرز و شهید مهدی نظری از استان خوزستان که با فداکاری خود در خان طومان و مناطق در حال منازعه مانع از نزدیک شدن داعش به مرزهای ایران شدند را گرامی می داریم و تمام قد در مقابل پیکر پاک و مقدس آنها می ایستیم.
خان طومان یا همان شهرک ۱۰۰۰۰ نفره ای که با هجوم جنایتکاران تکفیری از سکنه و زندگی خالی شده بود، به جهت اشراف به شاهراه مواصلاتی اعزاز که حلب را به دمشق متصل می‌کرد نقطه استراتژیکی محسوب می شد که در سال ۹۲ به تصرف جبهه النصره در آمد. خان طومان پس از آن به بارانداز تکفیری ها بدل گردید و نفرات و تجهیزات با تسلط بر این منطقه برای تکفیری ها ارسال می شد. 
این نقطه حساس با عملیات غیور مردان مقاومت از جبهه النصره باز پس گرفته شد و پس از آن روحیه عوامل تکفیری و اربابانشان در هم خرد شد. 
این شکست امریکا را به پیشنهاد مذاکره و آتش بس با طرف‌های درگیر کشاند.
تمام قد در مقابل پیکر شهدای خان طومان می‌ایستیم
ارسال نظر