کد خبر: ۴۱۹۶|
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
در پنجمین سالگرد شهادت شهید محمدرضا دهقان امیری از شهدای مدافع حرم، نماینده ای از طرف دکتر محسن رضایی با خانواده این شهید والامقام دیدار کرد.
در پنجمین سالگرد شهادت شهید محمدرضا دهقان امیری از شهدای مدافع حرم، نماینده ای از طرف دکتر محسن رضایی با خانواده این شهید والامقام دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی (rezaee.ir) به نقل از خوزنا، رضا زمانی در این دیدار ضمن برشمردن سه ویژگی بارز این شهید یعنی ولایت پذیری، شجاعت در پرتو ولایت و دیانت در پرتو ولایت، گفت: این شهید عزیز به‌عنوان یک سرباز گمنام عازم جبهه شد و به‌عنوان یک قهرمان بین‌المللی به وطن بازگشت و حماسه سازی شهدای مدافع حرم و مبارزه با داعش از افتخارات بسیار بزرگ است و نه‌تنها مردم ایران و ملت‌های منطقه بلکه مردم کشورهای اروپا و آمریکا نیز مدیون رشادت‌ها و مقاومت‌های دهقان‌امیری‌های انقلاب اسلامی هستند و در واقع همه کشورها امنیت خود را در برابر تهدیدات داعش که دشمنان انسان‌ها و ادیان مختلف بودند، به این شهدای عزیز مدیون اند.

در این دیدار، والدین شهید محمدرضا دهقان‌امیری ضمن خوشامدگویی به نماینده دکتر محسن رضایی در سرکشی به این خانواده شهید، یک نسخه از کتاب زندگی‌نامه شهید را به دکتر محسن رضایی اهدا کردند و به بیان چند خاطره‌ از فرزند شهیدشان پرداختند.

گفتنی است شهید محمدرضا دهقان امیری از شهدای مدافع حرم و از جوانان نسل چهارم انقلاب بود که در حومه حلب سوریه و در عملیات محرم در حالیکه در فاصله کمتر از ده متر با تروریست‌های داعش قرار داشت، از ناحیه سر و کتف چپ مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در تاریخ ۲۱ آبان ۱۳۹۴ در بیست سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

منبع: خوزنا
ارسال نظر