کد خبر: ۴۲|
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۱ - ۱۷:۴۰
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تنها راه مقابله به تهدیدات متعدد اقتصادی را ایجاد شکوفایی اقتصادی در کشور عنوان کرد و گفت: باید در عرصه اقتصادی به یک قدرت آسیب ناپذیر تبدیل شویم.
دوران فرد گرایی تمام شده است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از مهر، محسن رضایی پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه‌ای با تعدادی از طلاب و دانشجویان که در تالار وتوس قم برگزار شد، با تأکید بر اینکه در هشت سال آینده آزمون بسیار سختی در منطقه خواهیم داشت، گفت: دفاع مقدس نشان داد که ملت ایران می‌تواند سخت‌ترین بحران‌ها و ناهمواری‌ها را به بهترین شکل پشت سر بگذارد.

وی با بیان اینکه در اوایل انقلاب نیز برخی نسل جوان و نوپای آن روز را به جبهه ها و عرصه دفاع راه نمی‌دادند، گفت: در آن زمان نیز از حضور افرادی مانند شهیدان باکری، دقایقی و... نیز در عرصه دفاع جلوگیری می شد اما آن‌ها توانستند با توکل به خدا و استعداد ویژه‌ای که داشتند از فرماندهان بزرگ جنگ شوند.

این کار‌شناس مسائل سیاسی کشور با اشاره به شرایط حساس کنونی کشور گفت: اکنون در مرحله حساسی قرار داریم و هر اتفاقی که بیفتد، مستقیم ناشی از عملکرد ماست.

وی با ابراز نارضایتی از اختلافات میان برخی سیاسیون و نخبگان کشور، اظهار داشت: متاسفانه اخیرا هر روز شاهد درگیری‌های اخلاقی و سیاسی در کشور هستیم. یک روز بین مجلس و دولت، یک روز دولت مدعی قوه قضاییه می‌شود که برخی از آن‌ها فرا‌تر از اختلاف سلیقه است.

رضایی با بیان اینکه نباید‌‌ همان آزمون و خطاهایی که در دفاع مقدس انجام دادیم دوباره در وضعیت کنونی داشته باشیم، گفت: در زمان جنگ رشادت‌ها و زحمات زیادی انجام شد اما چون انقلاب نوپا بود و ما کمترین امکانات را داشتیم و از برخی از تجربیات خالی بودیم برای به دست آوردن یک مرحله جدید هزینه‌های زیادی را متقبل می‌شدیم.

وی با تأکید براینکه اکنون در حالت جنگ نفس گیر اقتصادی قرار داریم، گفت: الان نیز در یک دفاع مقدس اقتصادی به سر می‌بریم که اگر بد عمل کنیم دچار سقوط برگشت ناپذیری در منطقه خواهیم شد.

دیگر دوران فرد گرایی و جناح بازی تمام شده است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دیگر دوران جناح‌ها و افراد در تأثیرگذاری در نظام اسلامی به پایان رسیده است، افزود: الان زمانی نیست که بگوییم اگر آن فرد یا حزب باشد نظام قوت می‌گیرد و یا اگر فلان فردی یا جناح بد عمل کند، نظام دچار مشکل می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر جناح‌ها و افراد مدعی می‌خواهند پاینده و ماندگار شوند، باید در مسیر نظام و منافع ملی حرکت کنند، گفت: دفاع مقدس ما زمانی به پیروزی و جاودانگی رسید که دل به مردم و کمک‌های مادی و معنوی مردم داد.

رضایی با تأکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی از لحاظ دفاعی و امنیتی در سطح منطقه بیمه شده است، گفت: توانمندی‌ها و خدمات الهی رزمندگان در دوران دفاع مقدس توسط جوانان اندیشمند و باهوش ایرانی در دوران بعد از جنگ تکمیل شد و اکنون کشور ما از لحاظ قدرت بازدارندگی و نظامی به جایی رسیده است که دیگر هیچ ابرقدرتی توان تهدید و یاوه‌گویی ندارد.

وی با اشاره به اینکه جنگ نابرابر با استکبار جهانی را به یک فرصت مغتنم برای نظام جمهوری اسلامی تبدیل شد، گفت: اکنون که در جنگ نابرابر اقتصادی قرار داریم باید این تهدید بزرگ را به یک فرصت مغتنم برای ایجاد اقتصاد شکوفا و اقتدار جمهوری اسلامی تبدیل کنیم.

باید قدرت اقتصادی ما مانند قدرت نظامی ما بشود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تنها راه مقابله با تهدیدات متعدد اقتصادی را مردمی کردن اقتصاد برای ایجاد شکوفایی اقتصادی در کشور ارزیابی کرد و گفت:‌‌ همان گونه که در دفاع نظامی به یک قدرت نفوذ ناپذیر تبدیل شده‌ایم باید در عرصه اقتصادی نیز به یک قدرت آسیب ناپذیر تبدیل شویم در غیر این صورت آسیب پذیری ها و تحریم ها ادامه و تکرار خواهد شد.

رضایی خودزنی و خود تحریمی را مورد نقد جدی قرار داد و گفت باید از این رفتارها دست برداشته و به جای خودزنی به فکر عبور از بحران ها و تحریم ها باشیم که در سایه همفکری و همدلی به جود می آید.

وی با تأکید بر اینکه اگر وضعیت کنونی در جامعه تداوم یابد، امیدی به آینده اقتصادی مردم نیست، گفت: اگر به دنبال شکوفایی اقتصادی کشور در سطح منطقه نباشیم مشکلاتی که در عرصه ارز و طلا در کشور به وجود امد به سایر بازارها نیز سرایت خواهد کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بار دیگر افراد و جناح‌های تأثیرگذار را به حرکت در مسیر منافع نظام فراخواند و افزود: هشت سال آینده را باید به عرصه رشد و توسعه اقتصادی در کشور تبدیل کنیم و سکاندار این عرصه نیز باید جوانان نسل سوم و چهارم باشند.

وی با تأکید براینکه جوانان امروز رزمندگان دفاع مقدسی تازه هستند، اظهار داشت: اگر زمانی نسل ما با توپ و تانک سرو کار داشتند امروز نبرد میان ما و دشمن جنگ اندیشه و تخصص است و باید جوانان امروز به سلاح ایمان و اندیشه مجهز باشند.

رضایی با بیان اینکه باید علم و فرهنگ ایرانی را در سطح منطقه توسعه بخشیم، گفت: توجه به خودکفایی، قدرت تطبیق با آینده و شکوفایی اقتصادی تنها راه سیطره فرهنگ و تمدن اسلامی ایرانی در جهان خواهد بود.
ارسال نظر