دکتر رضایی در شهرستان خوی
کد خبر: ۴۲۱|
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۲ - ۰۶:۴۴
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برنامه من برای شکوفایی اقتصاد کشاورزی استفاده از یارانه سبز است که با اختصاص یارانه‌هایی به تجهیز و مکانیزاسیون کشاورزی و دامداری‌ها صورت خواهد گرفت.
اقتصاد امروز ایران، سه مشکل اساسی دارد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از تابناک، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  در همایش «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» که در حسینیه شیخ نوایی شهرستان خوی برگزار شد، طی سخنانی، با بیان اینکه  مردم ایران امروزه با جنگ دیگری به نام جنگ اقتصادی مواجه هستند، اظهار داشت: جنگ امروز مردم ایران جنگ اقتصادی است، مردم با گرانی و تورم و تحریم در حال جنگ هستند.
 
وی تصریح کرد: اقتصاد ما به دلیل تک بعدی و تک ستونی بودن، اقتصاد ضعیفی است به این خاطر، دشمنان از آن سوءاستفاده کرده و برای مقابله با انقلاب اسلامی از این راه وارد شده‌اند.
 
رضایی با برشمردن نقاط ضعف کشور در حوزه اقتصاد، افزود: امروز در اقتصاد ایران با  سه مسئله روبرو هستیم که عبارتند از آسیب پذیری اقتصادی، تحریم‌های اقتصادی دشمنان و سوء مدیریتی که گریبان‌گیر اقتصاد کشور است.
 
وی ادامه داد: کارهای بزرگی در پیش داریم و باید هم تحریم‌ها را  خنثی کرده، هم بنیان ساختمان اقتصاد ضعیف کشور را متحول کرده و نوسازی کنیم و مدیریت اقتصادی کشور را از بحران در آوریم.
 
رضایی با تبیین شعار سال که توسط مقام معظم رهبری اعلام شده، بیان داشت: زمانی حماسه‌ها از لوله تفنگ‌های ما بیرون می‌آمد، امروز حماسه از نوک قلم و تراوش‌های فکری، علمی ما بیرون می‌آید و باید حماسه مدنظر رهبری را با فکر و وحدت و انسجام و توکل رقم زنیم.
 
وی با برشمردن ویژگی دشمنان نظام، گفت: ما دشمنان بزرگی داریم که توانایی‌هایی دارند، و البته نباید توانایی‌های بزرگ خودمان را هم کوچک بشماریم و برای رسیدن به این منظور باید به سوی مردم برگردیم تا به وسیله همین مردم، اقتصاد کشور را سرو سامان دهیم.
 
رضایی با اشاره به ظرفتی‌های بالای کشور و شهرستان خوی و وجود جوانان تحصیل کرده و مستعد، اظهار داشت: باید از انرژی، شادابی، جوانی، خلاقیت و تحصیلات جوانان استفاده کرد و برای رسیدن به اهداف از مردم و جوانان بهره برد.
 
وی ادامه داد: مردم ایران اسلامی استعداد و امکانات دارند، نقدینگی عظیم دست مردم است که اگر هدایت می‌شد این همه تورم در کشور را شاهد نبودیم.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود به وجود ظرفیت‌های اقتصادی و کشاورزی خوی اشاره کرده و افزود: خوی از 700 سال پیش دارای مرز گمرکی بوده است، چرا نباید از این ظرفیت استفاده نکرد؟
 
وی گفت: باید با ایجاد بازارچه‌های مرزی، تجارت و اقتصاد خوی را شکوفا کرده و صنایع کشاورزی و دامداری را در خوی ایجاد کرد تا به سوی مبارزه با تحریم‌ها حرکت کنیم.
 
رضایی ادامه داد: برنامه من برای شکوفایی اقتصاد کشاورزی استفاده از یارانه سبز است که با اختصاص یارانه‌هایی به تجهیز و مکانیزاسیون کشاورزی و دامداری‌ها صورت خواهد گرفت.
 
وی وجود فرهنگ فساد و تبعیض در کشور را مضر دانسته و افزود: باید فرهنگ اقتصادی درست شود، مبارزه با بی عدالتی‌ها باید اولویت‌دار و فرهنگ اقتصادی، فرهنگ اجتماعی، فرهنگ کار و تولید و سرمایه‌گذاری و در کنار همه این‌ها دیپلماسی فعال از اولویت‌های امروز جامعه ایران اسلامی ما باشد.
 
وی در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به روز ارتش، گفت: ارتش ایران یکی از بزرگ‌ترین ارتش‌های دنیا است که لرزه به جان دشمنان نظام اسلامی انداخته و  کشورهای دوست و همسایه  ما از وجود این ارتش احساس امنیت می‌کنند.

ارسال نظر