کد خبر: ۴۲۱۷|
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
محسن رضایی در نامه ای به حسن روحانی، خواستار همت مضاعف برای جلوگیری از تکرار اقدامات تروریستی در کشور شد.
محسن رضایی در نامه ای به حسن روحانی، خواستار همت مضاعف برای جلوگیری از تکرار اقدامات تروریستی در کشور شد و پیشنهاد توقف اجرای پروتکل الحاقی را مطرح کرد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، متن نامه به این شرح است:

جناب آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و آرزوی توفیق
هرچند شهادت دانشمند هسته ای ما بیانگر آخرین دست و پا زدن های مثلث پلید ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان با کارگردانی پمپئو در ایجاد تنش و جنگ در منطقه است و جمهوری اسلامی ایران با تدبیر انقلابی، انتقام سخت خود را دنبال کرده، از افتادن در دام پلیدترین عناصر کنونی جهان خودداری نموده و آنها را با اجرای قاطع تصمیم راهبردی خود پشیمان خواهد کرد، ولی ملت ایران از جنابعالی به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی انتظار دارد که ضمن مجازات کردن عاملان و آمران شهادت دانشمند برجسته انقلاب شهید فخری زاده، با جلوگیری از اینگونه اقدامات تروریستی، اجازه ندهید امنیت ملی کشور که به بهای خون هزاران شهید عزیز به دست آمده، خدشه دار شود.

شهادت دانشمند فرهیخته و استاد برجسته دانشگاه در رشته فیزیک هسته ای شهید دکتر محسن فخری زاده، پس از انفجار نطنز و ترور کارمند دولت در تهران، چندمین اقدام‌ تروریستی دشمنان ملت ایران طی ماه های گذشته است که با قصد توقف پیشرفت های علمی و فناورانه ایران اسلامی و با آرزوی ایجاد ترس در دل دانشمندان ما صورت گرفته و نشانگر اتحاد تروریسم دولتی شامل سازمان های سیا، موساد و عربستان است، ضمن اینکه نشان می دهد که سازمان های اطلاعاتی و امنیتی ما باید جدی تر از گذشته در مقابل آنها بایستند.

با عنایت به موارد مذکور، اولاً مناسب است وزارت امور خارجه در قبال اقدامات تروریستی این مثلث تروریسم دولتی به مجامع بین المللی شکایت نموده، متذکر گردد که تکرار کوچکترین حرکت تروریستی دیگر، جلوگیری از دسترسی ناظران بین المللی به فعالیت های هسته ای را در پی خواهد داشت. به نظر می رسد فعلاً دستور توقف اجرای پروتکل الحاقی و توقف دسترسی ناظران به دانشمندان و اماکن نظامی، فوری ترین اقدام لازم باشد.

ثانیاً شایسته است سازمانهای اطلاعاتی کشور موکداً موظف شوند که منابع اصلی و نفوذی های سازمانهای جاسوسی را شناسایی نمایند و شیوه های شکل گیری تیم های ترور و سرپل های همکاری آنها با یکدیگر را کشف و خنثی کنند.

پر واضح است که ادامه چنین اقدامات تروریستی نشانگر ضعف سازمان های اطلاعاتی کشور خواهد بود که باید با همتی مضاعف به آن پایان داده شود. بدیهی است کمک گرفتن از مردم و استفاده از فناوری های پیشرفته در خنثی سازی اینگونه حرکات تروریستی، امری اجتناب ناپذیر است.

محسن رضایی
۸ آذر ۱۳۹۹

ارسال نظر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۳
غیر قابل انتشار: ۰
پرویز رستمیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
0
0
آنچه که در نامه حضرتعالی به ریاست جمهوری بیان شده بیشتر حالت تعارف و ارشاد مانند است. درصورتی که ما ملت داریم به سمتی می رویم که نهفته ها و ذخایر انسانی مون را ازدست میدهیم همانگونه که ذخایر زمینی را از دست دادیم. حال ذخایر آدمی مون هم دارین با بی تدبیری و عدم صلاحیت و ندانم کاریهای عده ای از دست میدهیم. از آن بترسید که در آینده تاریخ چه قضاوتی خواهد کرد. حرف زیاد هست و درد دل بسیار. اما بکوشیم تا چند صباح باقی مانده عمرمان قضاوتها بهتر نه بدتر شود.
عبدالرحیم نخعی بیرجند
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
0
0
وقت آن رسیده که گفته ی امام راحل را اجرا کنیم. هر ایرانی سطل آب را پر کرده بریزند تا اسرائیل را آب ببرد.