کد خبر: ۴۲۲|
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۲ - ۰۶:۴۶
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع دانشجویان دانشگاه ارومیه گفت: ما به عنوان فرزندان امام راحل و سربازان رهبر معظم انقلاب، نحوه اداره کشور را قبول نداریم.
دکتر رضایی: به نحوه اداره کشور اعتراض دارم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از تابناک،، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  در جمع دانشجویان دانشگاه ارومیه با بیان اینکه مدیریتی که نتواند گرانی و بیکاری را حل کند قبول نداشته و به آن اعتراض دارم، اظهارداشت: اداره کشوری که نتواند فقر، بیکاری و گرانی را حل بکند، در شان ملت ایران نیست.
 
وی افزود: ما رزمندگانی که جان خود را برای انقلاب عرضه کرده ایم،تمایلی برای ورود به صحنه های اجرایی نداشتیم اما در طول سالهای گذشته به هشدار های ما برای رفع مشکلات کشور مانند  فقر، بیکاری و تورم توجه نشد. حتی وقتی نسبت به قرار گرفتن در وضعیت لبه پرتگاه هشدار دادیم هم توجه نشد. از این رو تصمیم گرفتیم تا بیشتر در صحنه حضور پیدا کنیم.
 

 
رضایی اضافه کرد: در حال حاضر موضوع اصلی کشور را سیاست ، اقتصاد و اخلاق می دانم .اگر این مسایل درست هدایت نشوند انقلاب به مقاصد خود نمی رسد. لذا باید به اقتصاد، فرهنگ به صورت هدفمند توجه شود.
 
کاندیدای دوره یازدهم ریاست جمهوری یاد آورشد: امروز ما اتم را می شکافیم اما در تامین گوشت و مرغ مردم مشکل داریم باید به این امور جهت ، هدف و سامان بدهیم . در این راستا من اولویت اول خود را اقتصاد انتخاب کرده ام؛ در حالی که دانشجوی علم و صنعت در رشته مکانیک در قبل از انقلاب بوده ام ، اما بعد از جنگ رشته مکانیک که علاقه اول من است را ادامه نداده و اقتصاد خواندم چون هدف داشته ام و  می دانستم روزی پشت این دبوار می مانیم  از این رو دکترای اقتصاد گرفتم و در حال حاضر دانشیار دانشگاه هستم و محور برنامه ام اقتصاد است . البته اگر ما به جهش اقتصادی دست پیدا کنیم حتما آن زمان اولویت ها تغییر پیدا می کند. امیدوارم با کمک خداوند و شما جوانان خوب بتوانیم اوضاع کشور را درست کنیم .

 
 

رضایی در پاسخ به سوالی در خصوص مسایل و مشکلات اقتصادی کشور گفت :یک بخش از مشکلات اقتصادی ما مربوط به افراط و تفریط های سیاست خارجی است ، اما اقتصاد ایران که قبل از انقلاب با غرب ارتباط داشت از دو عامل رنج می برد: یکی سوء مدیریت ؛ یعنی مدیریت اقتصاد در ایران همواره با سیاسیون یا فرهنگی ها بوده است و عامل دیگر اینکه ساختمان اقتصاد ایران اشتباه بنا شده است .به طوری که یک اقتصاد دولتی بر روی یک ستون که همان نفت است بنا شده است، این در حالی است که اقتصاد تک محصولی در دنیا منسوخ است . لذا باید همه این مسائل یعنی ساختار ، سیاست خارجی ، مدیریت و تحریم ها  را حل و فصل کنیم . من معتقدم باید از مدیریت شروع کرده و موارد دیگر را به موازات آن پیش ببریم.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  در پاسخ به سئوالی درباره  هدفمندی یارانه‌ها، یادآور شد: این مسیری که آغاز شده را با اقدامات جدید و اصلاح شده ادامه می‌دهیم. در برنامه‌ریزی که کرده ام پرداخت 45 هزار تومان فعلی  را به مردم ادامه دهم و با آغاز فاز دوم 65 هزار تومان هم به حساب مردم واریز می‌کنیم، اما  این صد و ده هزار تومان تا شش ماه قابل برداشت نخواهد بود و در پایان شش ماه پس از این که وارد چرخه تولید و اشتغال شد، به همراه سود آن به حساب مردم باز می گردد.

وی افزود: یارانه دیگری هم برای انجام فعالیت‌های بخش کشاورزی درنظر می‌گیریم، که یارانه سبز نام دارد. یعنی اگر کشاورزان بخواهند، کشاورزی مکانیزه و توسعه یافته  انجام دهند، از یارانه سبز مخصوص این بخش برخوردار خواهند شد.

 

پرس و جو درباره اعضای کابینه رضایی در صورت موفقیت در انتخابات به ویژه در بخش اقتصادی،  از جمله سوالاتی بود که رضایی با آن مواجه بود و به آنان پاسخ داد:

  وزیر اقتصاد را از بین اقتصادانان با تجربه انتخاب کرده ام که در وقت خود اعلام خواهد شد. فعلا همین را می گویم که برای بانک مرکزی یکی از خانم های اقتصاد دان را در نظر دارم.
 
وی همچنین در خصوص سوالی مبنی بر ضرورت مبارزه با مفاسد اقتصادی و ادعای یکی از متهمین پرونده فساد مالی اخیر کشور گفت: فساد را باید ریشه کن و با مفسدین مبارزه جدی کرد. اما  مبارزه با مفسدین کافی نیست و باید ساختار هایی که موجب فساد می شوند را اصلاح کنیم. که یکی از کارهای مهم در این زمین رتبه بندی افراد در نظام بانکی خواهد بود.

وی افزود موضوعی که در دادگاه توسط یکی از متهمین پرونده بزرگ فساد اقتصادی در باره  م - ر در  مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته شد،دروغ محض است و وجود خارجی ندارد ، ضمن اینکه  در کشور م - ر های زیادی وجود دارند.
 

کاندیدای احتمالی دوره یازدهم ریاست جمهوری در زمینه سیاست اش در قبال رژیم غاصب  اسرائیل گفت: اگر من رئیس جمهور شوم اسرائیل باید برای مقابله راه های دیگری انتخاب کند چون آنها ما را می شناسند که  اهل افراط و تفریط نبوده اما قاطع هستیم . نه از موضوع هولوکاست صحبت می کنم نه سایت نظنز را می بندیم. اما با قدرت و قاطعیت، توان دفاع از خود را داریم.
 
رضایی در پاسخ به  سوال یکی دیگر از دانشجویان در خصوص احتمال رد صلاحیتش در انخابات با خنده اظهار داشت:  البته از آقای جنتی بعید نیست، اما من با آقای جنتی رفیق هستم  و بین ما دعوا درست نکنید.

ارسال نظر