کد خبر: ۴۲۸۷|
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۲
علّامه مصباح یزدی به عنوان یک اندیشه پرداز، عالم و متفکر ممتاز و برجسته، در جهان تشیع ایفای نقش کرد و حقیقتاً مطهریِ زمان به شمار می آمد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پیامی، رحلت علامه مصباح یزدی را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، متن پیام به این شرح است:

یسم الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون

آیت الله علّامه حاج شیخ محمدتقی مصباح یزدی، پس از عمری تلاش و مجاهدت در راه نشر معارف حیاتبخشِ اسلام، به زیارت حضرت حق، نائل شد. بی تردید، فقدان این عالم والامقام، ضایعه ای بزرگ برای جامعه اسلامی و بویژه برای حوزه های علمیه است.

پیام دکتر رضایی در پی رحلت علامه مصباح یزدی

علّامه مصباح یزدی به عنوان یک اندیشه پرداز، عالم و متفکر ممتاز و برجسته، در جهان تشیع ایفای نقش کرد و حقیقتاً مطهریِ زمان به شمار می آمد.

آن فقیه مهذّب و فیلسوف نامدار، علاوه بر نقش آفرینی در تربیت طلاب و شاگردان و دست پروردگان در حوزه ی علوم و معارف دینی، همواره از ارادتمندانِ امامین انقلاب بود و حقّاً از هیچ تلاشی در حمایت از نظام اسلامی، دریغ نورزید.

آیت الله مصباح یزدی، دغدغه ی دین داشت و در مقابل تهاجم فرهنگی، با تمام وجود از حریم اسلام دفاع کرد‌. در سالهای آغازین دهه ی ۷۰، هنگامی که برگزاری دوره های آموزشی "طرح ولایت" را با ایشان در میان گذاشتم، صمیمانه، تقبّل نمودند و با حمایت ِ همه جانبه ی ایشان، این شجره طیّبه، پایه گذاری شد و بحمدالله تا به امروز، منشاء آثار و برکات فراوان بوده است.

اینجانب، فقدان این فقیه عالیمقام و عارف و فیلسوف گرانمایه را به محضر مبارک حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عالیقدر تقلید، حوزه های علمیه و به عموم ارادتمندان و دست پروردگان و نیز به بازماندگان مکرّم و بیت شریف و فرزندان گرامی ایشان و بویژه به برادر ارجمندم، آیت الله محمدی عراقی عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، صمیمانه، تسلیت عرض نموده، از درگاه حضرت حق، برای آن عالم جلیل القدر، علوّ درجات و برای مصیبت دیدگان، صبر و اجر و دوام توفیق، طلب میکنم.
محسن رضایی
۱۲ دی ۱۳۹۹

ارسال نظر