کد خبر: ۴۲۹۳|
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
دکتر رضایی در گفتگو با تسنیم، از تشکیل کمیسیون مشترک‌ ایران و عراق برای پیگیری پرونده ترور شهید سلیمانی در مجامع جهانی خبر داد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از تشکیل کمیسیون مشترک‌ ایران و عراق برای پیگیری پرونده ترور شهید سلیمانی در مجامع جهانی خبر داد و گفت: انتقام سخت ما از عین‌الاسد آغاز شده است.

دکتر محسن رضایی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در کرمان، ‌با بیان این خبر افزود: حاج قاسم برادر عزیزم که به ملکوت اعلی پیوست، نور الهی در قلبش تلألو پیدا کرده و یک ندای ملکوتی از درون شنیده بود. حاج قاسم به‌دنبال این ندای ملکوتی به‌راه افتاده بود و برای رسیدن به این آرزوی خود بی‌تابی می‌کرد.

وی با بیان اینکه "حاج قاسم مجاهدی خستگی‌ناپذیر بود"، افزود: شهید سلیمانی از زمانی که فرماندهی تیپ 41 ثارالله را به‌عهده داشت تا آخرین لحظه حیات خود دست از مبارزه و جهاد برنداشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه "حاج قاسم به‌معنای واقعی کلمه برای خدا کار می‌کرد و درجه و پست برایش مهم نبود"، خاطرنشان کرد: بهترین لحظات عمر حاج قاسم برای او لحظه نشست کنار محرومان و مردم بود و این را برای خود بهشت می‌دانست.

وی با بیان اینکه "نبرد با داعش و حضور در صحنه مجاهدت در جبهه‌های مبارزه با تروریست و برگرداندن آرامش به زندگی مردم برای حاج قاسم جزو بهترین لحظات عمرش بود"، گفت: حاج قاسم بسیار مبتکر، خلاق و باتدبیر بود.

رضایی با اشاره به اینکه "حاج قاسم در هیچ بن‌بستی نمی‌ماند"، اضافه کرد: او چه در دوران دفاع مقدس، چه در منطقه جنوب شرق کشور و چه در دفاع از حرم و شرایط سخت مبارزه با تروریست در هیچ نقطه‌ای متوقف نشد.

وی با یادآوری اینکه "حاج قاسم داعشی را شکست داد که هیچ قدرت، کشور و ارتشی توان ایستادگی در برابر آنها را نداشت"، گفت: این قاسم ما بود که توانست در برابر آنها بایستد و این نشان از ابتکار و خلاقیت حاج قاسم داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تصریح به اینکه "ملت ایران قهرمان بزرگی را از دست داد و جوانان امروز ما باید این شخصیت را الگوی خود قرار دهند"، گفت: همه ما باید راه خونین شهدا را که برای رسیدن به آرمان‌های ملت ایران با خون خود به وجود آوردند ادامه دهیم و این همان چیزی است که امام ما می‌خواست و رهبر معظم انقلاب هم به‌دنبال آن است.

وی با اشاره به آخرین جزئیات پیگیری ترور شهید سلیمانی در مجامع جهانی گفت: کمیسیون مشترکی از حقوق‌دانان بین‌المللی بین ایران و عراق تشکیل شده است تا این مسئله دنبال شود.
ارسال نظر