کد خبر: ۴۳۰۵|
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
رسانه ملی ژاپن در گزارش خود از سالگرد شهید سلیمانی، فقط به اظهارات یکی از مسئولان کشوری و لشکری ایران (محسن رضایی) اکتفا کرده و در..
ان اچ کی ورلد، بخش برون مرزی رادیو و تلویزیون ملی ژاپن، در گزارشی به مناسبت نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، با تمرکز بر سخنان محسن رضایی در مراسم سالگرد، به تبیین ریشه های بی اعتمادی مردم ایران به امریکا پرداخت.

رسانه ملی ژاپن، با اعلام اینکه "مردم ایران، نخستین سالگرد و یادبود فرمانده ارشد نظامی این کشور، ژنرال قاسم سلیمانی را برگزار کردند که یک سال پیش در اثر حمله هوایی آمریکا در عراق کشته شد"، از حضور مردم کرمان زادگاه سردار سلیمانی در سالگرد شهادت این فرمانده نظامی کشورمان خبر داد.

ان اچ کی ورلد تاکید کرد: محسن رضایی، فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، در این مراسم گفت که این کشور هرگز آمریکا را به خاطر اقداماتش نمی بخشد. وی افزود انتقام ما از امریکا، رانده شدن نیروهای آمریکایی از خاورمیانه خواهد بود.

رسانه ملی ژاپن در گزارش خود از سالگرد شهید سلیمانی، فقط به اظهارات یکی از مسئولان کشوری و لشکری ایران (محسن رضایی) اکتفا کرده و در توضیح سخنان رضایی، به بیان ریشه های بی اعتمادی مردم ایران نسبت به دولت امریکا پرداخت و ادامه داده است: یک بی اعتمادی ریشه دار نسبت به آمریکا در میان مردم ایران وجود دارد؛ در عین حال که مردم خواهان بهبود روابط خارجی، لغو تحریم های ایالات متحده و رفع نابسامانی اقتصادی داخلی هستند. 

ان اچ کی ورلد در پایان مدعی شد مردم و ناظران، نیم نگاهی به چگونگی تغییر روابط دو جانبه پس از روی کار آمدن جو بایدن، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده در اواخر ماه جاری دارند که قصد خود را برای بازگشت به توافق هسته ای ایران ابراز کرده است.
ارسال نظر