خلاصه سخنان دکتر رضایی در یادواره شهید سلیمانی، کرمانشاه 17 دی 1399:
کد خبر: ۴۳۰۸|
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷
فرازهایی درباره «ارتباط الهی بین گام دوم انقلاب و مکتب حاج قاسم»، برگرفته از سخنان برادر محسن رضایی فرمانده کل سپاه در دوران دفاع مقدس، که در یادواره شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمانشاه مورخ 17 دی 1399 در جمع مقامات کشوری و لشکری استان کرمانشاه، بیان شده، به شرح زیر است:
خلاصه 1000 کلمه ای :

بسمه تعالی

1. کرمانشاه قهرمان، از بزرگترین قرارگاه های ایران اسلامی و کانون های جوشان انقلاب است.
2. ویژگی های شهید سلیمانی، هم در ایام حیات و هم پس از شهادت او، برجسته و مهم است.
3. شهادت شهید سلیمانی موجب یک بعثت و خیزش عظیم در ملت ایران شد.
4. شهادت شهید سلیمانی خون تازه ای در کالبد ملت و انقلاب به جریان انداخت.
5. بدون شک، بین شهادت قاسم عزیز با گام دوم انقلاب، یک ارتباط الهی وجود دارد.
6. گام دوم انقلاب نیاز به خون انسان بزرگی شبیه به شهید بهشتی ها و شهید مطهری ها داشت.
7. گام اول انقلاب [در اوائل دهه شصت]، در همان ماه های اولش، با خون مجاهدان بزرگ، رنگین و آغاز شد.
8. گام دوم انقلاب با یک خون پاک و بعثت عظیم [خون شهید سلیمانی] در دل ملت، عجین شد.
9. قرعه عاشقان شهادت به نام قاسم سلیمانی افتاد. او مصطفی گام دوم انقلاب شد.
10. گام دوم انقلاب، یک قیام، یک نهضت و یک انقلاب است.
11. خیلی ها ممکن است بخواهند این گام دوم را عادی کنند و آن را تبدیل شدن به یک قیام و نهضت باز بدارند.
12. گام دوم انقلاب مثل هر نهضتی، در شروعش، قاعدتاً آهسته است و گروه های کمی آغازگر آن هستند.
13. پیشکسوتان هر نهضتی، ممکن است قلیل باشند، اما کار، بعدها گسترده می شود.
14. جریان مبارزه با فساد که در ایران به راه افتاده، مجلس انقلابی و جوان که تشکیل شده و بعثت عظیمی که در تشییع پیکر قاسم عزیز رخ داده، سه نشانه شروع این قیام اجتماعی هستند.
15. هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد بعنون بزرگترین پایگاه آمریکاییها در عراق، از دستاوردهای این قیام است.
16. قیام عظیم ملت ایران آغاز شده و نباید از آن عقب بیافتیم؛ کوله پشتی ها را باید بست و پوتین ها را به پا کرد.
17. هفت توصیه مهم در بیانیه گام دوم هست که برخی «اجتماعی – فرهنگی» و برخی «اجتماعی اقتصادی» هستند.
18. سومین قیام ملت ایران آغاز شده و بیانیه گام دوم با «فقر»، «فساد»، «تبعیض»، «تحریم های اقتصادی» و «لیبرال مَنِشی» مبارزه میکند.
19. بیانیه گام دوم، می خواهد شکوفایی فرهنگی و اقتصادی در ایران به وجود آورد تا یک دولت و جامعه نوین اسلامی شکل بگیرد.
20. ثمره اصلی انقلاب، در همین قیام سوم (یعنی گام دوم انقلاب) به بار خواهد نشست.
21. گام دوم انقلاب، بدون مکتب قاسم سلیمانی محقق نمی شود.
22. گام دوم انقلاب، یک مکتب و یک چراغ راه می خواست که با شهادت شهید سلیمانی، خون او چراغ راه شد.
23. باید همچون قاسم سلیمانی در مسیر مقاومت و در راه تحقق گام دوم انقلاب، حرکت کنیم.
24. اولین اصل مکتب قاسم سلیمانی، «ولایت» است. از خداوند متعال و حضرت ولیعصر(عج) و نایب امام زمان(عج) تا زمامداران مردمی و پاکدست، ریسمانی است که باید در اطراف آن جمع شد.
25. دومین اصل این مکتب، «خودباوری و اعتماد به نفس» است. ایمان، معنویت و ارزشهایی که پشتوانه این خودباوری است و نباید تضعیف شود
26. رزمندگان در دفاع مقدس، شعار «ما می توانیم» سر دادند و کسی مانع ارزشهای عملی آنها در میدان نشد؛ با دست خالی و توسل به حضرت زهرا(س)، سرزمین های اشغال شده را آزاد کردند.
27. سومین اصل مکتب قاسم سلیمانی، «خلاقیت، ابتکار و نوآوری» است. حاج قاسم، پنج سازمان مردمی را برای جبهه مقاومت تاسیس کرد.
28. قاسم عزیز با اعتماد به نفس و ابتکارعمل گفت کمتر از سه ماه دیگر طومار داعش برچیده می شود. دیدیم که او معجزه کرد و چنین شد.
29. چهارمین اصل این مکتب، «مردمی سازی» است. حاج قاسم، امنیت، آرامش و آسایش را «برای مردم» و «با دست مردم» و نیروهای داوطلب ایجاد می کرد.
30. مردمی سازی، بدون توانمندسازی امکان پذیر نیست. در انتقال تجربه مدیریت به جوانان، با تاخیر عمل کرده ایم.
31. در مکتب قاسم سلیمانی، از کوره های داغ انقلاب، قهرمانان شکست ناپذیر، تربیت می شدند.
32. با این مکتب و این اصول، کسی نمی تواند مقابل ملت ما، صف آرایی کند.
33. محاصره اقتصادی و تحرکات رژیم صهیونیستی در کشورهای عربی، کاری از پیش نخواهد برد. بلکه صدها سلیمانی از دل ایران اسلامی بلند خواهد شد.
34. گفته اند باید حرف آخر را با جمهوری اسلامی بزنیم. می خواهند در امارات، پایگاه بزنند. وارد بحرین و قفقاز شده اند. همزمان، ستون پنجم و نفوذی های خود را در ایران فعال کرده اند.
35. ستون پنجم دشمن، سه گروه هستند؛ 1- «نفوذی ها» که شهید فخری زاده را با مدیریت موساد به شهادت رساندند. 2- «بازیگران سیاسی» که حتی ممکن است مسئولان و سران کشور را بازی بدهند؛ کما اینکه در این دهه ها برخی بزرگان بازی خوردند. 3- «رانت خواران سیاسی و اقتصادی» که منافعشان در گرو کمک به سلطه دشمن است.
36. گام دوم انقلاب، با مبارزه سنگینی آغاز خواهد شد.
37. دشمن از ایمان ایرانی ها می ترسد؛ ایمانی که اگر در اقتصاد و فرهنگ وارد شود، تمدن بزرگی را تشکیل خواهد داد.
38. قدرت ایمان ایرانی اگر در اقتصاد و فرهنگ وارد شود، زنجیره ای از کشورهای همسایه تشکیل خواهد شد که هر کس بخواهد در منطقه وارد شود، می داند که باید از مسیر ارتباط با تهران شروع کند.
39. دشمنان نمی خواهند تمدن نوین ایرانی اسلامی تشکیل شود.
40. در بیست سال آینده، شمال خلیج فارس، اهمیت بالایی پیدا می کند و غرب از این وضعیت هراس دارد.
41. دشمنان، خطر بیانیه گام دوم انقلاب ابلاغی مقام معظم رهبری را درک کرده و در حال توطئه هستند.
42. به لطف پروردگار متعال و برکت خون قاسم سلیمانی، جوانان ما به صحنه خواهند آمد و آیندگان خواهند دید که ملت ایران شکست ناپذیر است. / پایان


خلاصه 500 کلمه ای (خلاصه راهبردی):

بسمه تعالی 

شهید سلیمانی، هم در ایام حیات و هم پس از شهادت، دارای اهمیت است. شهادت او موجب بعثت و خیزش عظیم در ملت و خون تازه ای در کالبد ملت و انقلاب شد. شهادت او یک ارتباط الهی با گام دوم انقلاب دارد. گام دوم انقلاب نیاز به خون انسان بزرگی شبیه به شهید بهشتی ها و شهید مطهری ها داشت. قرعه «عاشقان شهادت» در ابتدای گام دوم، به نام قاسم سلیمانی افتاد. او مصطفای گام دوم انقلاب شد.

گام دوم انقلاب، یک قیام، نهضت و انقلاب است. برخی می خواهند عادی سازی کنند و نگذارند تبدیل به یک قیام و نهضت شود. شروع نهضت، آهسته است و بعداً گسترده می شود. جریان مبارزه با فساد که به راه افتاده، مجلس انقلابی و جوان که تشکیل شده و بعثت عظیمی که در تشییع پیکر قاسم عزیز رخ داده، سه نشانه شروع این قیام اجتماعی هستند. قیام آغاز شده و نباید از آن عقب بیافتیم؛ کوله پشتی ها را باید بست و پوتین ها را به پا کرد.

هفت توصیه مهم در بیانیه گام دوم هست که برخی «اجتماعی – فرهنگی» و برخی «اجتماعی اقتصادی» هستند. بیانیه گام دوم با «فقر»، «فساد»، «تبعیض»، «تحریم های اقتصادی» و «لیبرال مَنِشی» مبارزه میکند و می خواهد شکوفایی فرهنگی و اقتصادی در ایران به وجود آورد تا یک دولت و جامعه نوین اسلامی شکل بگیرد. ثمره اصلی انقلاب، در همین قیام سوم (یعنی گام دوم انقلاب) به بار خواهد نشست.

گام دوم انقلاب، بدون مکتب قاسم سلیمانی محقق نمی شود. اولین اصل مکتب قاسم سلیمانی، «ولایت» است. از خداوند متعال و حضرت ولیعصر(عج) و نایب امام زمان(عج) تا زمامداران مردمی و پاکدست، ریسمانی است که باید در اطراف آن جمع شد. دومین اصل، «خودباوری و اعتماد به نفس» است. ایمان، معنویت و ارزشهایی که پشتوانه این خودباوری است، نباید تضعیف شود. سومین اصل، «خلاقیت، ابتکار و نوآوری» است. حاج قاسم، چندین سازمان مردمی را برای جبهه مقاومت تاسیس کرد. چهارمین اصل، «مردمی سازی» است. حاج قاسم، امنیت، آرامش و آسایش را «برای مردم» و «با دست مردم» و نیروهای داوطلب ایجاد می کرد. مردمی سازی، بدون توانمندسازی امکان پذیر نیست. در انتقال تجربه مدیریت به جوانان، با تاخیر عمل کرده ایم. در مکتب قاسم سلیمانی، قهرمانان شکست ناپذیر، تربیت می شدند. با این مکتب و این اصول، کسی نمی تواند مقابل ملت ما، صف آرایی کند. 

محاصره اقتصادی و تحرکات رژیم صهیونیستی در کشورهای همسایه نظیر امارات، بحرین و قفقاز و فعال کردن همزمان ستون پنجم در ایران، از نقشه های دشمن هستند. ستون پنجم دشمن، سه گروه هستند؛ 1- «نفوذی ها» که شهید فخری زاده را با مدیریت موساد به شهادت رساندند. 2- «بازیگران سیاسی» که حتی ممکن است مسئولان و سران کشور را بازی بدهند؛ کما اینکه در این دهه ها برخی بزرگان بازی خوردند. 3- «رانت خواران سیاسی و اقتصادی» که منافعشان در گرو کمک به سلطه دشمن است.

گام دوم انقلاب، با مبارزه سنگینی آغاز خواهد شد. دشمن از ایمان ایرانی ها می ترسد؛ ایمانی که اگر در اقتصاد و فرهنگ وارد شود، تمدن بزرگی را تشکیل خواهد داد و زنجیره ای از کشورهای همسایه تشکیل خواهد شد که هر کس بخواهد وارد این منطقه شود، باید از مسیر ارتباط با تهران شروع کند. دشمنان بویژه غربیها نمی خواهند تمدن نوین ایرانی اسلامی تشکیل شود. خطر را درک کرده و در حال توطئه اند. بیانیه گام دوم انقلاب و هدایت های مقام معظم رهبری راهنمای ماست. آیندگان خواهند دید که ملت ایران شکست ناپذیر است. / پایان


ارسال نظر