دکتر رضایی در آئین افتتاح مرکز نیکوکاری شهید باکری در تبریز؛
کد خبر: ۴۳۶۸|
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
پایگاه اطلاع رسانی rezaee.ir - تبریز :
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در آئین افتتاح مرکز نیکوکاری شهید باکری تبریز، با تاکید بر افزایش مهارت ها و توانمندسازی مردم، گفت: یکی از مسائل مهم برای ملت ما، توانمندسازی است. بیش از دو قرن فرصت ها از ملت ما گرفته شد، استعداد مردم بر اثر استعمار کشته شد و روحیه "ما نمی توانیم" را ترویج داده اند. از پیش از انقلاب، مردم را عادت داده اند که به آسمانِ دولت نگاه کنند و مدیران را هم به این سو کشانده اند که چشم به آسمان ِ آمریکا داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز شنبه 18 بهمن ماه، در جمع نیکوکاران و خیّرین استان آذربایجان شرقی که با رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری شهید باکری تبریز شرکت کرده بودند، با تبریک ایام فرخنده دهه فجر انقلاب اسلامی و تقدیر از بانیان این مرکز نیکوکاری گفت: در اقتصاد، فرهنگ و هنر، در علم و فناوری و صنعت، در معماری و شهرسازی و در کشاورزی هنوز فرهنگ "ما می توانیم" را مستقر نکرده ایم.

رئیس ستاد جهاد توانمندسازی محرومان کشور گفت: بدخواهان ملت ایران، خلاقیت، اراده و اعتماد به نفس را در مردم ما ضعیف کرده اند. وقتی خودباوری ضعیف می شود، احساس مسئولیت هم آسیب می بیند. ما یک راه طولانی در توانمندسازی جامعه داریم. در جبهه های جنگ، کاری جز توانمندسازی و تقویت روحیه و باور به تغییر صورت نگرفت و شعار «ما می توانیم» را با آزادی خرمشهر، تثبیت کردیم. اما در اقتصاد، فرهنگ و هنر، در علم و فناوری و صنعت، در معماری و شهرسازی و در کشاورزی هنوز فرهنگ ما می توانیم را مستقر نکرده ایم. برخی امور نیکوکاری، نیاز سیاستهای حمایتی دولت است و پیشبرد برخی امور نیازمند رویکرد توانمندسازی است.

دکتر رضایی که در سالن کمیته امداد امام خمینی(ره) در تبریز سخن می گفت، افزود: اینکه شما تصمیم گرفته اید نوجوانان محروم را از نظر تحصیلی و اشتغال یاری برسانید، کار بسیار مهمی است. در آموزه های اسلام و فرهنگ ایران، گداپروری نداریم. حضرت امام(ره) می فرماید این که ما روی قرض الحسنه تاکید داریم، برای این است که اسلام نمی خواهد گداپروری کند. زیرا کسی که قرض الحسنه می گیرد باید قرض خود را پرداخت کند و این پرداخت با کار کردن و افزایش درآمد صورت می گیرد. کارهای حمایت از نیازمندان، باید در مسیر کارآفرینی، آموزش، انتقال تجربه و افزایش اعتماد به نفس باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: الان به دلیل کمبود مهارت زندگی، میزان طلاق در جامعه زیاد شده است. این مهارت ها باید به جوانان آموزش داده شود تا اختلاف نظر به مشاجره، متارکه و طلاق منجر نشود. ان شا الله این مهارت آموزی ها و توانمندسازی ها توسط شما نیکوکاران بیشتر شود. از آقای زارع و ایرانزاد هم صمیمانه تشکر می کنم و از نیکوکاران محترم تبریز که اینجا جمع شده اید، درخواست می کنم که این کار خیر را ادامه بدهید.

در پایان این مراسم، نیکوکاران حاضر در مراسم، دیدگاه های خود را درباره آسیب های اجتماعی و ضرورت رویکرد توانمندسازی با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در میان گذاشتند.
ارسال نظر