در دیدار دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با امام جمعه کرج مطرح شد؛
کد خبر: ۴۳۸۶|
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
پایگاه اطلاع رسانی rezaee.ir - کرج :
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که به دعوت مسئولان استان البرز و با هدف سخنرانی در مراسم دهه فجر این استان به کرج رفته است، در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان البرز، گفت: دهه آینده، دوره حساس و تعیین کننده ای برای انقلاب است و می توانیم با ولایت، وحدت و مردمسالاری اقتصادی، کشور را به شکوفایی برسانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، ظهر روز سه شنبه 21 بهمن ماه در دیدار با آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: امروز این توفیق نصیبم شد که شما را زیارت کنم و در جشن مردمی دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی در کرج شرکت کنم. دهه آینده، دوره حساس و تعیین کننده ای برای انقلاب است و می توانیم با ولایت، وحدت و مردمسالاری اقتصادی، کشور را به شکوفایی برسانیم.

دکتر رضایی با تایید برداشت امام جمعه کرج از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، گفت: نظیر این ایده را در شهر زنجان با مردم در میان گذاشتم و از تعبیر «مردم سالاری اقتصادی» استفاده کردم که کارگزاران سیاسی و اقتصادی از دو مسیر مجزا انتخاب شوند. باید برای انتخاب کارگزاران از مردم نظر بخواهیم و این مسیر امیدوارکننده تر از این است که یک شخص بخواهد کارگزاران را انتخاب کند.

رضایی با انتقاد از برخی بی برنامگی ها در اداره کشور گفت: بی برنامگی و نداشتن طرح مدیریتی و شعارزدگی، به اعتماد مردم آسیب زده است. مردم ما هر چهار سال با یک رای، دو منصب را تعیین می کنند که به یک نفر اعطا می شود؛ رئیس جمهور و رئیس دولت. قبلاً ریاست دولت برعهده نخست وزیر بود و امروز برعهده رییس جمهور است. بسیاری از مردم نمی دانند که با یک رأی در انتخابات ریاست جمهوری، عملاً هر دو منصب مهم سیاسی و اجرایی کشور را تعیین می کنند و این دو منصب را به یک شخص اعطا می کنند. رئیس جمهور باید نوکری مردم را کند وگرنه دچار توهم و طاغوت می شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج، در این دیدار با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امیدوارم همه ما در نشر و گسترش آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی که بواسطه هجرت، ایثار و سختی های فراوان شهدای بزرگوار چه در پیش از پیروزی انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس به دست آمده، کوشا باشیم و بتوانیم دنبال رو درست و قابلی باشیم.

آیت الله حسینی چهل سالگی انقلاب را دوران بالندگی نظام اسلامی دانست و خطاب به رضایی گفت: همانطور که اشاره فرمودید، موضوع دهه پنجم انقلاب و چهل ساله دوم انقلاب اسلامی یکی از نقاط حساسی است که باید در مورد آن تصمیم بگیریم و رفتار کنیم. باید از رفتارهای نابالغانه پرهیز کنیم. رهبر معظم انقلاب به تکلیف خود عمل کرده اند و بیانیه گام دوم را ابلاغ کرده اند. ایشان در خرداد ۱۳۹۸ به چگونگی اجرای این بیانیه اشاره داشتند. حضرت آقا در آن سخنرانی به موضوع تغییر کارگزاران نظام پرداخته اند و تبیین کرده اند که حلقات میانی و کارگروه هایی برای گفتمان سازی تشکیل شود که تحول اجرایی رقم بخورد.

آیت الله حسینی با اشاره به نظرات اقتصادی دکتر رضایی، گفت: شما قبلاً به این موضوع پرداخته بودید که دولت را متمرکز در تهران نکنیم. رهبر انقلاب هم راهکاری برای این موضوع معرفی کرده اند که از سرمایه های اجتماعی در سراسر استان ها در اداره امور استفاده کنیم و ان شاء الله با کمک همه دلسوزان کشور و انقلاب، دهه پنجم انقلاب، دهه عبور از مشکلات اقتصادی و بهبود مدیریت اجرایی باشد.
ارسال نظر