دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم دهه فجر شهر قدس؛
کد خبر: ۴۳۹۱|
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
پایگاه اطلاع رسانی rezaee.ir - شهر قدس:
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم دهه فجر و گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تجلیل از خانواده شهدای شهر قدس گفت: جوانان برای نقش آفرینی در ایران قدرتمند، سالم، شاد و شکوفا در گام دوم انقلاب آماده شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جشن بزرگ سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در شهر قدس، با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: این انقلاب تبدیل به بزرگترین نهضت اسلامی شده است، ملت ایران ۴۲ سال مقاومت کردند. تمام اقشار جامعه ایران، پای این انقلاب ایستاده‌اند. ملت ایران و نظام اسلامی دستاوردهای بزرگی داشته اند و به دستاوردهای بزرگ دیگری فکر می کنند. ملت ایران در این ۴۲ سال به چند دستاورد رسیده است که یکی از آن‌ها نظم سیاسی نوین برپایه مردمسالاری است که این مردمسالاری سیاسی باید با مردمسالاری اقتصادی تکمیل شود.

دکتر رضایی ادامه داد: بازگشت اقتدار از دست رفته ایران، از ثمرات و دستاوردهای انقلاب بود؛ بطوریکه ارتش عراق با پشتیبانی چند کشور قدرتمند به چند استان مرزی غرب ایران حمله کرد اما همه سرزمین های ما آزاد شد و اقتدار عظیمی به وجود آمد که امروز اگر هر کشوری از جمله آمریکا اقدام تجاوزکارانه ای انجام دهد، موشک‌های ایران به پایگاه‌های آنها شلیک خواهد شد.

وی افزود: قدرتهای سیاسی در گذشته ملت ایران را در هیچکدام از برنامه‌ها شرکت نمی دادند. مقامات امریکا، انگلیس و روسیه جلسه در ایران می گذاشتند و حتی از مقامات ایران دعوت نمی کردند که در آن مذاکرات شرکت کنند. اما امروز قدرت‌ها ناچار هستند در یکطرف میز بنشینند و با ایران مذاکره برابر داشته باشند، عزت ایران از دست رفته بود اما پس از انقلاب ملت ایران، کشورمان جایگاه عزتمندانه خود را به دست آورد.

دبیر مجمع تشخیص مصحت نظام گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، ملت ایران به برخی از آرزوهای خود دست پیدا کرد، دشمنان متجاوز ایران از جمله صدام، داعش و ترامپ با اقتدار ایران و جوانمردی و ایثار قهرمانان کشور به زباله دان تاریخ پیوستند.

وی در ادامه گفت: دستاوردهای کنونی انقلاب تمام اهداف ما از جمهوری اسلامی ایران نیست و ملت ایران همچنان به دنبال رسیدن به اهداف و دستاوردهای بزرگ‌تر است. مردم ما حق دارند در رابطه با اقتصاد فعلی ایران نارضایتی داشته باشند، نه تنها مردم ما این وضع اقتصاد را نمی پذیرند بلکه رهبر انقلاب، خانواده شهدا و دلسوزان کشور و انقلاب نیز نمی پذیرند. ما برای شکوفایی اقتصاد نیاز داریم که ارزش پول ملی ایران ثبات داشته باشد.

رضایی با اشاره به تبدیل نارضایتی معیشتی به اعتراضات مردمی، افزود: البته در زمان اعتراضات، به محض اینکه دشمنان اقدام به سوء استفاده از این اعتراضات کردند، مردم ایران صف خود را از دشمنان جدا کردند و اعلام نمودند که ما اعتراض داریم تا وضعیت کشورمان مطلوب تر شود نه اینکه انقلاب را قبول نداشته باشیم.

نویسنده کتاب ایران آینده گفت: ملت ایران باید عزتمندانه، سالم، شاد و شکوفا زندگی کند؛ بیکاری، گرانی، تبعیض، بی عدالتی و مشکلات دیگر که مردم ایران را رنج‌ می دهد باید رفع شود. ملت ایران در گام دوم انقلاب کشوری قدرتمند، سالم، شاد و شکوفا خواهد شد.

وی ادامه داد: جوانان کشور باید آماده شوند؛ آماده برای قیام مردمی در چارچوب قانون اساسی با اهداف فرهنگی و اقتصادی که درواقع قیام گام دوم انقلاب، قیام سوم ملت ایران یا قیام قانون اساسی است.
 
جوانان برای ایران قدرتمند، سالم، شاد و شکوفا در گام دوم انقلاب، آماده نقش آفرینی شوند. به فضل پروردگار، قوای سه گانه کشور باید تلاش کنند و در کنار هم و در کنار مردم، کشوری قدرتمند و شکوفا بسازند.

در ابتدای این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرقدس ضمن گرامیداشت نام و یاد شهدا اظهار داشت: دکتر محسن رضایی، فرمانده جوان سپاه پاسداران و مورد اعتماد حضرت امام خمینی(ره) بودند و هشت سال دفاع مقدس، بدون این شخصیت قابل شناخت نیست. ایشان یار معتمد مقام معظم رهبری و از شخصیت های افتخار آمیز این ملت و این کشور است. در دوران دفاع مقدس وقتی نام محسن رضایی ِ جوان، بر لب ها جاری می شد، نیروهای دلسوز و رزمندگان ایثارگر، قوّت قلب می گرفتند و دشمن از شنیدن نام او لرزه بر تنش می افتاد.

در پایان این مراسم، با حضور دکتر محسن رضایی از خانواده های شهید شهر قدس تجلیل شد. 

به گفته امام جمعه این شهر، مردم شهر قدس در زمانی که جمعیت شهر حدود ۵۰ هزار نفر بوده، ۴۵۰ شهید تقدیم انقلاب کردند و تقدیم ۱۲۰۰ جانباز و آزاده از افتخارات شهرستان قدس در دوران دفاع مقدس است.
ارسال نظر