سخنرانی مجازی دکتر رضایی در نشست «گام دوم؛ مکتب جهادی، رمز توسعه»؛
کد خبر: ۴۳۹۲|
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
پایگاه اطلاع رسانی rezaee.ir - مسجدسلیمان:
دبیر مجمع تشخص مصلحت نظام با ارسال پیام صوتی، به شرکت کنندگان در نشست «گام دوم انقلاب؛ مکتب جهادی، رمز توسعه» در شهرستان مسجدسلیمان، گفت: احترام یک کشور در عرصه دیپلماسی، در گرو اقتدار و اقتصاد آن کشور است. ارتقای توان اقتصادی کشور و رفع مشکلات معیشتی مردم، نیازمند آشنایی با علم اقتصاد است.
احترام در عرصه دیپلماسی، در گرو اقتدار و اقتصاد است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز پنجشنبه 23 بهمن ماه در پیام صوتی خود به نشست "گام دوم انقلاب؛ مکتب جهادی، رمز توسعه"، ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: برای کمک رسانی به محرومان، باید توانمندسازی اقشار مختلف را گسترش دهیم. در این روزها که دولت و مردم عزیز کشورمان با تحریم های ظالمانه دشمن روبرو هستند، کمک های مؤمنانه شما با سرمایه گذاری های کوچک و بزرگ، يک جهاد مقدس و تعیین کننده است. آخرین نفس های دشمن را شاهد هستیم و بعد از این، بدخواهان از فشار و توطیه ناامید می شوند و از سر راه کشور ما کنار می روند و به این گزینه متمایل خواهند شد که با ایران مقتدر ارتباط بگیرند. اقتدار و اقتصاد است که احترام را در عرصه دیپماسی به وجود می آورد. ضعف و چندگانگی، زمینه های تجاوز بیگانگان را فراهم می آورد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر کشور ما دنبال قدرت پیدا کردن و قوی شدن در عرصه اقتصاد ملی و منطقه ای و بین المللی است، باید دولتمردان ما از وعده های توخالی پرهیز کنند. وعده های توخالی را افرادی ارائه می کنند که درک علمی از مسائل اقتصادی ندارند. مثلا به مردم می گویند گرانی نداریم یا در برابر گرانی کاری نمی توان کرد. در حالی که رفع مشکلات معیشتی، آشنایی با علم اقتصاد می خواهد.
احترام در عرصه دیپلماسی، در گرو اقتدار و اقتصاد است

نویسنده کتاب ایران آینده گفت: برای انجام هر تغییرات مثبت حتی تغییرات جزئی در ساختمان، نیازمند تخصص هستیم و نمی توان به افراد بی تخصص اعتماد کرد. با افراد غیرمتخصص، نمی توان کشور را به پیش برد. در مدیریت جامعه، نیازمند افراد کارآمد و با صداقت هستیم تا وقت و امکانات مردم صرف مسیر اشتباه نشود.

نشست «گام دوم انقلاب؛ مکتب جهادی رمز توسعه»، امروز در موسسه خیریه زنده یادان احمد و مریم رضایی در مسجدسلیمان و با حضور بزرگان طوایف و فعالان اجتماعی - فرهنگی و نمایندگان شبکه های نیکوکاری مردمی برگزار شد. در این مراسم محمدرضا مکوندی مدیرعامل موسسه خیریه شادروان حاج احمد رضایی، هوشنگ فرجی عضو انجمن روزنامه نگاران کشور و گودرز زمانپور، رئیس سابق آموزش و پرورش مسجدسلیمان به ایراد سخنرانی پرداختند.
ارسال نظر