دکتر رضایی در بازدید از شرکت ارمغان چاشنی توس در مشهد؛
کد خبر: ۴۴۰۲|
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷
پایگاه اطلاع رسانی rezaee.ir - مشهد :
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بازدید از شرکت تولیدکننده زیتون آرشیا در مشهد گفت: کارآفرینی نیکوکارانه، پاسداری از شرف و خانواده است و کمک به ایجاد تحول انسانی در افراد دارای سوء پیشینه، نمایش شکوهمند رویش و ایمان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بعدازظهر یکشنبه 26 بهمن 99، پس از بازدید از بخش های مختلف شرکت ارمغان چاشنی توس بزرگترین واحد فراوری کننده زیتون در کشور که 40 محصول آن با برند زیتون آرشیا عرضه می شود، از رویکرد اجتماعی این شرکت در توانمندسازی افراد جامعه گفت: کاری که آقای نبی در این کارخانه انجام داده، یک کارآفرینی نیکوکارانه و پرثمر است که گام مهمی در توانمندسازی افراد و خانواده های آسیب دیده به شمار می رود. شما به افرادی که از جامعه جدا شده بودند و ممکن بود بعد از گذراندن دوره مجازات رسمی، در انزوا مورد مجازات ابدی قرار گیرند، کمک کردید حیات اجتماعی تازه ای پیدا کنند. خداوند متعال به کسانی که خودشان را اصلاح می کنند و دین خدا را یاری می کنند، نصرت می بخشد.

رضایی به نمونه های دیگر از کارآفرینی نیکوکارانه اشاره کرد و گفت: اخیراً از گروه تولیدی بهداشتی فیروز در شهر صنعتی البرز قزوین بازدید کردم. مدیرعامل نیکوکار آن کارخانه حدود 1000 معلول را استخدام کرده و 140 محصول گوناگون بهداشتی را تولید می کند. 

دکتر رضایی گفت: هر گاه با خودباوری، نقاط ضعف خود را شناسایی کردیم، این توانایی را یافته ایم که اقتدار خودمان را بازیابی کنیم. در جنگ تحمیلی همین معجزه شگفت بود که توانستیم بنیه دفاعی خود را ارتقا ببخشیم و حالا در دوران تحریم ها، این فرصت را یافته ایم که توانمندی خودمان را در اقتصاد نشان دهیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تقدیر از فعالیت های نیکوکارانه در اشتغال افراد دارای سوء پیشینه در تولید زیتون آرشیا گفت: اینکه کارخانه شما، فقط کسانی که سوء سابقه و محکومیت قضایی دارند را استخدام می کند و امید به پروردگار و اعتماد به نفس را به کارکنان خود یادآوری می کند و به آنها برای تحول انسانی کمک می کند، نمایانگر شکوه رویش و ایمان است. صمیمانه از همت آقای نبی و از بنیاد نیکوکاری او حمایت می کنم.

در این بازدید، دکتر نبی، مدیرعامل شرکت ارمغان چاشنی توس و رئیس بنیاد نیکوکاری نبی، با قدردانی از دکتر رضایی گفت: برادرمان آقامحسن رضایی، فرمانده بنده هستند و من در سالهای دفاع مقدس در کنار شهیدان سرفراز، سرباز ایشان بودم. امروز در جبهه بزرگ اقتصادی هم پیروی ایشان هستم و افسوس می خورم که برخی مسئولین به من می گویند اشتغال زندانیان و وضعیت خانواده های آنها به ما مربوط نیست. این کارخانه برای تولید 40 محصول  در سه شیفت، با چهار گروه از محکومان قضایی فعالیت می کند و نشان داده ایم که فعالیت و اشتغال چقدر روی روحیات پرسنل موثر است.
ارسال نظر