دکتر رضایی در گفتگو با خبرفوری در مشهد:
کد خبر: ۴۴۰۴|
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۳
دکتر محسن رضایی گفت: بررسی FATF مراحل پایانی را طی می کند و به احتمال قوی تا پایان سال، نتیجه بررسی موضوع FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام را اعلام می کنیم. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز یکشنبه 26 بهمن ماه در گفتگو با خبرفوری در مشهد مقدس، آخرین تحولات بررسی موضوع FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام را شرح داد. 

دکتر محسن رضایی گفت: موضوع FATF که بنا به دستور مقام معظم رهبری تمدید مهلت شد، آخرین بررسی هایش در مجمع دارد به پایان می رسد، سوالات کارشناسی که اعضای مجمع داشته اند هم باید از طریق پژوهشگران کامل می شد. قبلا کار شده بود ولی کامل نبود . هم از سوی مقامات دولتی و هم نمایندگان محترم مجلس جدید که در حقیقت آنها این اختلافی را برای ما فرستاده اند، بایستی بررسی می شد و تقریبا می توانم بگویم که در این روزهای آخر، بررسی ها تکمیل می شود و به پایان می رسد. 

 وی افزود: اسفندماه فرصت خوبی است که ما در کمیسیون مشترک مجمع، که از ترکیب اعضای سه کمیسیون تشکیل شده این بررسی ها را به شور می گذاریم و پیشنهاد نهایی را تهیه می کنیم تا در صحن مجمع مطرح کنیم. احتمال قوی می دهم که تا پایان امسال، ما بتوانیم نتیجه را اعلام بکنیم. نمی توانیم پیش بینی کنیم که سرانجام بررسی ها چه می شود. آقای دکتر روحانی پیشنهاد دادند که یک شرطی اضافه بشود که ما اطلاعات مربوط به دور زدن تحریم ها را به طرف مقابل ندهیم و این باید بررسی شود که آیا این شرط امکان پذیر است که ما همه اطلاعات را در اختیار دبیرخانه FATF قرار بدهیم اما اطلاعات مربوط به دورزدن تحریم ها را می توانیم در اختیارشان قرار ندهیم یا نه؟ لذا این هنوز بحث نشده است و به نتیجه نهایی در موردش نرسیده ایم. 

دکتر رضایی گفت: بررسی های ما می گوید که دو فرضیه وجود دارد. بعضی ها که در اقلیت هستند می گویند می شود که اطلاعات مربوط به دور زدن تحریم ها را به دبیرخانه FATF نگوییم و اکثریت در کمیسیون مشترک معتقدند که چنین کاری نمی شود. باید منتظر باشیم ببینیم در صحن مجمع هم ترکیب اقلیت و اکثریت همین گونه است یا اقلیت و اکثریت دیگری شکل می گیرد.
ارسال نظر