کد خبر: ۴۴۴|
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۰۷:۲۸
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه درصدد پرده‌برداری از اقتصاد، علم و فناوری در کشور هستم، اظهار کرد: درصدد ایجاد تحول در کشور هستم و ریل خام فروشی نفت را از کشور کنار می‌زنم.
دکتر رضایی: ریل خام فروشی نفت را کنار می‌زنم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از فارس، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  در مراسم پرسش پاسخ دانشجویی در جمع دانشجویان دانشگاه اصفهان با بیان اینکه اقتصاد کشور از دو مشکل گرانی و بیکاری رنج می‌برد، اظهار کرد: با استفاده از یک برنامه‌ریزی کارشناسی شده درصدد رسیدگی به این مشکلات هستیم.

وی در پاسخ به سؤالات یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه اگر چه کشور و دولت نیازمند بروز برخی تحولات است، اما اصل اسلام در برخی از زمینه‌ها مورد توجه قرار نمی‌گیرد و دلیل این موضوع چیست، اضافه کرد: ایرانی شدن اقتصاد یک بعد تحولات اقتصادی در نظر گرفته شده برای کشور است اما تدوین یک برنامه تحولی برای اقتصاد کشور یک بعد دیگر این تحولات به شمار می‌رود.

کاندیدای یازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه یک برنامه اجرایی برای عملیاتی شدن ایده‌های موجود برای اسلامی و ایرانی شدن اقتصاد در دستور کار خود دارد، تصریح کرد: اقتصاد مردمی زیربنای اقتصاد اسلامی است و مردمی کردن اقتصاد می‌تواند یکی از این طرح‌ها باشد.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد ملی ایران باید از تولید شهر‌ها و روستا‌ها شکل بگیرد، ادامه داد: 20 سال به دنبال جدا شدن نفت از اقتصاد ایران بوده‌ایم اما این موضوع محقق نشده است.

رضایی با اشاره به اینکه در رشته اقتصاد تحصیل کرده‌ام، تاکید کرد: وظیفه خود می‌دانم که براساس تخصصم به سؤالات مردم و جوانان در حوزه اقتصادی پاسخ بدهم.

وی با اشاره به اینکه یک برنامه برای عملیاتی شدن تحولات اقتصادی در سطح کشور آماده کرده‌ام، افزود: در صورت عدم ایجاد تحولاتی در اقتصاد ملی با مشکلات بسیاری مواجه می‌شوم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه جنس من با بسیاری از افراد متفاوت است و یک غبار شلمچه را با 10 مورد ریاست جمهوری عوض نمی‌کنم، گفت: به هیچ عنوان با جار و جنجال موج در کشور ایجاد نمی‌کنم و خروج از منطق، عقلانیت و سوء استفاده از احساسات و عواطف خیانت به کشور است.

وی با بیان اینکه درصدد پرده‌برداری از اقتصاد، علم و فناوری در کشور هستم، اظهار کرد: درصدد ایجاد تحول در کشور هستم و ریل خام فروشی نفت را از کشور کنار می‌زنم.

رضایی با تاکید بر اینکه دولت باید سیاست را از امور غیر‌سیاسی جدا کند، ادامه داد: کشور باید سیاست خود را از امور غیر‌سیاسی جدا کند و وارد شدن سیاست دولت در امور غیر‌سیاسی به صلاح کشور نیست.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور باید به صورت برنامه‌ریزی شده نو‌سازی شود، تصریح کرد: با تحقق این موضوع بسیاری از مشکلات اقتصادی از جمله گرانی‌ها در سطح کشور مهار می‌شود و بیکاری نیز کاهش می‌یابد.

ارسال نظر