کد خبر: ۴۴۴۰|
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
جلسه کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی لوایح «پالرمو» و «سی اف تی» به ریاست دکتر رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.
جلسه کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی لوایح «پالرمو» و «سی اف تی» به ریاست دکتر رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

به گزارش rezaee.ir به نقل از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نشست کمیسیون مشترک مجمع تشخیص که وزرای امور خارجه، نفت، امور اقتصادی و دارایی، رییس کل بانک مرکزی و معاون حقوقی رییس جمهور از سوی دولت و رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به نمایندگی از مجلس نیز حضور داشتند، موضوع پیوستن جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون های «پالرمو» و «CFT» موسوم به لوایح مرتبط با «FATF»، مصوب مجلس دهم که از سوی شورای نگهبان مغایر شرع و قانون اساسی شناخته شده و با اصرار مجلس به مجمع ارجاع شده بود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست ابتدا آقایان ظریف، زنگنه، دژپسند، همتی و خانم جنیدی از سوی دولت و آقای ذوالنور به نمایندگی از مجلس دیدگاه های خود را پیرامون  لوایح و ایرادات وارد شده بر آنها و نیز موضوعات مرتبط با گروه اقدام‌ مالی (FATF) ارائه کردند و در ادامه، روسای برخی کمیسیون های مجمع تشخیص، سوالات و ابهامات مربوط به دو لایحه مورد بحث را مطرح نمودند.

دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که ریاست این نشست را بر عهده داشت، گفت: پیرو  درخواست رییس جمهور از مقام معظم رهبری و موافقت معظم‌له با تمدید زمان بررسی این دو لایحه، در جلسات متعدد کار کارشناسی قابل توجهی انجام و پیشنهادهای مختلف، بررسی شده است که گزارش آن را به صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصمیم گیری ارائه خواهیم کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با بیان برخی دیدگاه ها، ابهامات و سوالات که در جلسات قبلی توسط اعضای مجمع خطاب به دولت مطرح شد، از دولت خواست پاسخ های لازم را به صورت مکتوب برای طرح در صحن مجمع تشخیص ارائه نماید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین صبح ۶ اسفند ۹۹ در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «پنج نماینده دولت در جلسه دیروز کمیسیون مشترک مجمع تشخیص حضور یافتند. دکتر ظریف، زنگنه، دژپسند، همتی و خانم جنیدی در این جلسه، استدلالهای خود و دولت را مطرح کردند. کار کمیسیون مشترک درباره پالرمو و cft پایان یافت و پیشنهادات برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد».
ارسال نظر