دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در شاهچراغ شیراز؛
کد خبر: ۴۴۴۲|
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بارگاه احمد بن موسی(ع) شاهچراغ در شیراز گفت: حقیقتاً چهره جامعه و حکومت ما نیاز به یک سالم سازی دارند و باید جمهوری اسلامی را از فساد اقتصادی و سیاسی پاک کنیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بارگاه احمد بن موسی(ع) شاهچراغ در شیراز گفت: حقیقتاً چهره جامعه و حکومت ما نیاز به یک سالم سازی دارند و باید جمهوری اسلامی را از فساد اقتصادی و سیاسی پاک کنیم.

جامعه و حکومت به سالم سازی نیاز دارد

به گزارش rezaee.ir، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹، در جمع نمازگزاران بارگاه منوّر احمد بن موسی(ع) شاهچراغ در شیراز گفت: شب میلاد امام علی (ع)، یکی از عزیزترین و مبارکترین شب ها و ماه های ما شیعیان است. پیشوا و مولای ما، چراغ هدایت ما، در چنین شب و روزی به دنیا آمدند و ادامه رسالت و نبوت شدند و نگذاشتند زمین از حجت حق خالی بماند. حقیقتا اگر علی ابن ابیطالب(ع) نبود و رسالت نبی اکرم(ص) ختم می شد، چه بر سر بشریت می آمد؟

دکتر رضایی گفت: خوشحالم که در چنین شبی، در کنار مرقد منوّر امامزاده شاهچراغ، حضرت احمد بن موسی(ع) در کنار شما نمازگزاران و زائران، توفیق زیارت پیدا کردم. زیستن در محیط امامزاده ها و پیوند با معنویت اسلام، جای شُکر دارد. 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حضرت علی ابن ابیطالب(ع) ریسمان اتصال ما به ذات مقدس پروردگار است. قرآن مجید می فرماید إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ. این آیه در شأن علی ابن ابیطالب(ع) نازل شده است. صحابه رسول خدا (ص) در مسجد در حال نماز بودند. یک فقیر که تحمل از کف داده بوده، به مسجد وارد می شود و شروع به گله و زاری کردن می کند. شاید مثلاً گفته باشد: من از گرسنگی دارم می میرم و شما اینجا به نماز مشغولید؟ امیرالمؤمنین (ع) که صدای این فرد را می شنود، در حالی که در رکوع بوده، انگشترش را به فقیر نشان می دهد. او می آید و انگشتر را می گیرد. این آیه نازل می شود. این آیه می خواهد بگوید: وظیفه زمامداران و دولتمردان، این است که حتی در هنگام عبادت خدا هم نباید از مردم فاصله بگیرند.

دکتر رضایی افزود: ما اگر بخواهیم علوی باشیم، باید نگاهمان به مردم باشد. این حکومت و دولت در جهان یا لااقل در جهان اسلام به نام علی ابن ابیطالب(ع) شناخته شده است، به مرور هم شناخته شده تر می شود. مثلاً در حادثه دفاع از حرم حضرت زینب (س) خیلی از اروپایی ها با زینب (س) و مدافعانش آشنا شدند. آرام آرام زینب (س) هم یک نام شناخته شده در جهان شد. حال که حکومت ما با نام علی ابن ابیطالب(ع) شناخته می شود، باید این اعتبار و حال و هوا را حفظ کنیم. 

وی گفت: برخی می پرسند امیرالمومنین (ع) هنگامی که انگشتر را به فقیر می بخشیده، حواسش به عبادت خدا بوده یا به مردم توجه می کرده است؟ یکی از مفسرین می گوید امیرالمؤمنین(ع) از داخل مسجد، صدای فقیر را نشنیده است. صدای فقیر در محضر خداوند متعال منعکس شده و امام علی(ع) صدای فرد نیازمند را در عرش خدا شنیده است. معلوم است صدای محرومین بلافاصله به خدا می رسد و در حکومت دینی و اسلامی ما که با حیثیت امیرالمؤمنین (ع) گره خورده و عملکرد خوب ما تبلیغ شیعه است، باید به این مسأله توجه کنیم. الان افراد وابسته به تفکر مدیریت وارداتی، مدام به برج های ساخته شده در امارات اشاره می کنند و می گویند در جایی که شیعه آمده، فقر و فساد است. حقیقتاً اگر از شنیدن این حرفها کسی بمیرد، نباید او را سرزنش کرد. زیرا الگوی حکومت ما، حکومت امیرالمومنین (ع) است و اینجا منتسب به علی ابن ابیطالب(ع) است. باید کاری کنیم که آبروی شیعه حفظ شود.

جامعه و حکومت به سالم سازی نیاز دارد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید بدانیم که کوچکترین آسیب به اداره مطلوب کشور، موجب ناراحتی علی ابن ابیطالب(ع) خواهد شد. این حکومت و این سرزمین به نام ائمه ااطهار (ع) است. اصلاً هم بهانه هایی مثل اینکه "نگذاشتند ما کار بکنیم"، قابل قبول نیست. چه طرحی برای مسکن و حاشیه نشینی داده اید؟ یک طرحی برای برجام دادند و تا همین دیروز هم مقام معظم رهبری، دفاع کردند که آقایان دعوا نکنید و بگذارید این توافقی که با آژانس شده است، بین دولت و مجلس حل شود. بهانه ها پذیرفته نیست. دوران وعده دادن تمام شده است. در روز قیامت ائمه (ع) یقه ما را خواهند گرفت که چطور به نام ما حکومت کردید و عده ای فکر کردند که اعتقاد به اسلام ناب محمدی (ص)، همراه با فقر و فساد و تبعیض است؟ حقیقتاً چهره جامعه و حکومت ما نیاز به یک سالم سازی دارند و باید جمهوری اسلامی را از فساد اقتصادی و فساد سیاسی پاک کنیم.

دکتر رضایی گفت: مردم هر گروهی را انتخاب می کنند بعد از مدتی می بینند که راه دیگری را در پیش گرفته اند. یک عده بازیگران سیاسی می آیند و دور محصول رأی مردم می نشینند و راه را تغییر می دهند. فساد امنیتی هم پیدا شده و اطلاعات شهید قاسم سلیمانی را در بغداد به آمریکایی ها و اطلاعات شهید فخری زاده را به صهیونیستها داده اند. ما وظیفه داریم حیثیت ائمه اطهار (ع) و حیثیت شهدای جمهوری اسلامی ایران را حفظ کنیم. 

وی افزود: اینجا در کنار امامزاده شاهچراغ دعا کنیم که چهره جمهوری اسلامی هر روز شفافتر و درخشان تر شود تا تبلیغی شود برای اسلام و خارجی هایی که اینجا می آیند، مثال سعادت را ایران اسلامی قرار بدهند. صحبت تنها کافی نیست و باید با رفتارمان تبعیت از ائمه (ع) را نشان دهیم. در انقلاب و دفاع مقدس، دست به دامان ائمه و حضرت زهرا(س) شدیم و راه پیشرفت برای ما نمایان شد. بیش از 30 کشور مقابل ما ایستاده بود و ما با توسل به ائمه معصومین (ع) و با فکر و تعقل مقاومت کردیم و بدون اینکه یک وجب از خاکمان را به دشمن بعثی واگذار کنیم، پیروز شدیم.
ارسال نظر