دکتر رضایی در دیدار با تشکل های کارگری استان فارس؛
کد خبر: ۴۴۴۷|
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹
دکتر رضایی در دیدار تشکل های کارگری استان فارس در تالار کوثر شیراز گفت: هزار تومان الان به اندازه 150 تومان در سال 92 قدرت خرید دارد و بی جان شده است. همه چیز ده برابر شد به جز یارانه ها.
دکتر رضایی در دیدار تشکل های کارگری استان فارس در تالار کوثر شیراز با اشاره به اینکه در حال تدوین سیاست های کلی تامین اجتماعی در مجمع تشخیص هستیم، گفت: یک هزار تومان الان به اندازه 150 تومان در سال 92 قدرت خرید دارد و هفتاد درصد آب رفته است و بی جان شده است. همه چیز ده برابر شد به جز یارانه ها.
به گزارش rezaee.ir، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر پنجشنبه 7 اسفندماه در دیدار تشکل های کارگری استان فارس که در تالار کوثر در حرم حضرت احمد بن موسی(ع) شاهچراغ در شهر شیراز برگزار شد، پس از شنیدن دیدگاه ها و دغدغه های نمایندگان کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی و زنان شاغل در صنایع و کارخانجات استان فارس، با تبریک میلاد حضرت علی (ع) گفت: میلاد امیرمؤمنان (ع) را به شما کارگران و بازنشستگان با شرف استان فارس، تبریک و تهنیت عرض می کنم. در قرآن مجید، آیه ولایت تصریح می کند که ولیّ جامعه کسی است که در حال رکوع هم، از کمک به افراد نیازمند غافل نمی شود. من در چهره شما، شرف و آبرویی را می بینم که از این مشکلات برافروخته شده اید و حقیقتاً شرمنده ام و صمیمانه و صادقانه عذرخواهی می کنم بابت این وضعیتی که در زندگی شما پیدا شده و نه در شأن شما و نه در شأن جمهوری اسلامی است. این دستمزدها که گاهی یک سوم خط فقر است، باعث سرشکستگی هر مسئولی در کشور است.

دکتر رضایی گفت: انقلاب ما با شعار حمایت از مستضعفین پیروز شد و مگر تاکنون غیر از محرومین و مستضعفین کسی از انقلاب حمایت کرده است و پای کار بوده و شهید داده است؟ نباید این مسائل در معیشت کارگران اتفاق می افتاد و بدتر این است که این مشکلات طولانی و تشدید شده است. 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اُفت ارزش ریال و کاهش قدرت خرید مردم گفت: هزار تومان الان به اندازه 150 تومان در سال 92 قدرت خرید دارد و هفتاد درصد آب رفته است و بی جان شده است. پول ملی ما، حیثیت ماست. نباید این بلا را بر سر پول ملی ما می آوردند. تنها چیزی که افزایش نیافته است، یارانه است. همه چیز ده برابر شد به جز یارانه. این قابل قبول نیست.
دکتر رضایی گفت: فقر، فساد و تبعیض هیچ ارتباطی با تحریم ها ندارد. بهانه تحریم، پذیرفتنی نیست. در زمان جنگ به ما سیم خاردار هم نمی دادند. اما جنگ را اداره کردیم و با وجود تحریم ها خودکفایی و پیشرفت را در امور دفاعی می بینید. حرف من با چهار پنج دولتی است که آمدند و رفتند. نباید این روند تکرار شود. با برخوردهای سیاسی و جناحی و عدم شناخت واقعیت های اقتصادی، نمی توان مشکلات معیشتی مردم را حل کرد. 
وی افزود: متاسفانه اقتصاد، سیاسی شده است. اشتغال مردم، سیاسی شده است. مدیرعامل تامین اجتماعی را که نباید دولت تعیین کند. این طرح سه جانبه ای که می روند و حقوق و دستمزد کارگران و بیمه را تعیین می کنند، باید به نسبت اکثریت در جامعه تغییر کند. کارگران در این تصمیم گیری های سه جانبه به خاطر جمعیت بیشترشان، باید حضور بیشتری داشته باشند. باید بدون هراس از این و آن، به طور ریشه ای مشکلات کارگری و مردم را حل کرد.
دکتر رضایی گفت:  شما کارگران، بسیجیان و سرداران این انقلاب هستید. اعتراض شما هم به حق است که این وضعیت در شأن جمهوری اسلامی نیست. آرمان ما عدالت بوده و شما از ایجاد عدالت دفاع می کنید؛ کما اینکه وقتی دیدید دشمنان کشور می خواهند از اعتراضات شما سوءاستفاده کنند، کنار کشیدید و گفتید: ما می خواهیم امور خانه را اصلاح کنیم و دشمنان می خواهند خانه را بر سر ما خراب کنند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در حال تدوین سیاست های کلی تأمین اجتماعی در مجمع تشخیص هستیم. در این سیاست های کلی که مثل همان «قانون کار»ی است که در مجمع تشخیص به نفع کارگران تصویب شد، مسأله تأمین اجتماعی کارگران و بازنشستگان را جدی می گیریم. این سیاست ها توسط مقام معظم رهبری به سه قوه ابلاغ می شود و آنها موظف هستند تمام قوانین را براساس این، بازنگری کنند. مطمئن باشید که حواس ما به حقوق شما هست. 
وی افزود: مسأله تامین اجتماعی باید به طور جدی حل شود. مدیریت تأمین اجتماعی باید با تشکل های کارگری و مردم باشد. دو ماه است که می گویم که مردم سالاری سیاسی کافی نیست. ما مردم سالاری اقتصادی هم می خواهیم. تأمین اجتماعی که پولش برای مردم است باید توسط خود مردم، کارگران و بازنشستگان مدیریت شود. درآمدهای تامین اجتماعی از محل شرکت سرمایه گذاری شستا کجا می رود؟ سود این سرمایه ها کجا دارد می رود؟ صاحبان این پول ها که مردم هستند، باید بر آن نظارت کنند. 
دکتر رضایی گفت: باید مصمم باشیم و در اقتصاد ایران تحول ایجاد کنیم تا فقر و فساد و تبعیض را در کشور ریشه کن کنیم. از آقای کریمی، آقای راستگو و نظری، فرشیدیان و دوستانی که دغدغه های خود را بیان کردند، تشکر می کنم. نظرات شما را شنیدم و با جدیت دغدغه هایتان را در مجمع تشخیص دنبال خواهم کرد و در خدمت شما هستم.

ارسال نظر