دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در شهر بروجرد؛
کد خبر: ۴۴۶۶|
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بروجرد گفت: با هشیاری مردم، به زودی برکت به زندگیها برمی گردد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بروجرد گفت: با هشیاری مردم، به زودی برکت به زندگیها برمی گردد.
به گزارش  rezaee.ir، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر روز شنبه 16 اسفندماه 1399 پس از ورود به شهر بروجرد و حضور در گلزار شهدای این شهرستان و دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی حسینی امام جمعه بروجرد، در جمع مردم این شهرستان در مسجد حضرت ولی عصر(عج) حضور یافت و درباره وضعیت روز کشور و منطقه به ایراد سخنرانی پرداخت.
دکتر رضایی خطاب به نمازگزاران مسجد حضرت ولی عصر(عج) و مردم بروجرد گفت: خدا را شاکر هستم در این سفرها فرصتی فراهم شد تا به طور مستقیم از مردم نظرخواهی کنم و درباره موضوعات مختلف از جمله سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه در استان های گوناگون و با اقشار و اصناف مختلف به هم اندیشی بپردازم. یکسال است که سامانه نجم را در دبیرخانه مجمع تشخیص به راه انداخته ایم و از عموم مردم و نخبگان درباره راه حل مسائل کشور نظرخواهی می کنیم. در سفرها و هم اندیشی های حضوری نیز با آحاد مردم، کارآفرینان، صنعتگران، بازاریان، دانشگاهیان، نخبگان و... درباره مشکلات و معضلات کشور و راه حل ها گفتگو می کنیم.
وی افزود: بنا به دعوت جمعی از پیشکسوتان گردان ثارالله (ع) شهر بروجرد، اینجا هستم و افتخار می کنم در جمع حماسه سازان کربلای چهار و پنج هستم. امشب با شما درباره بیانیه گام دوم انقلاب گفتگو می کنم.
دکتر رضایی گفت: دو سال از شروع گام دوم و پایان گام اول انقلاب گذشته است. در گام اول انقلاب دستاوردهای بسیار بزرگی داشتیم که مقام معظم رهبری از آنها به عنوان افتخارات بزرگ یاد کردند. تاسیس جمهوری اسلامی، اتفاق بزرگی بود. امام (ره) دین و مردم را وارد سیاست کرد و مردمسالاری دینی، قانون اساسی و ولایت فقیه را به ما هدیه داد.
فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس گفت: اقتدار دفاعی هم یکی دیگر از دستاوردهای گام اول بود. در دفاع مقدس، بدون اینکه وجبی از خاک ما کم شود، پیروز شدیم. در دویست سال اخیر، گرجستان، باکو، آذربایجان، قفقاز، هرات، سمرقند و بخارا و... یعنی مساحتی به اندازه نصف میهن اسلامی را از دست داده ایم. آخرین پاره وطن که از ایران جدا شد، بحرین بود. بحرین زمانی فرمانداری کل بود که در زمان پهلوی دوم از ایران جدا شد. در دفاع مقدس، اقتدار دفاعی ایران، برجسته شد و به جایی رسیدیم که برا یدفاع از کشور خودمان با موشک به قلب قدرت بین المللی می زنیم. این اقتدار را در دوران صفویه هم نداشتیم. ما آمریکا را بدون اتکا به کشورهای دیگر، هدف قرار دادیم.
وی افزود: اما در این چهل سال، مشکلات و آسیب هایی هم داشتیم که باید آنها را در گام دوم شناسایی کنیم. ما در فرهنگ و اقتصاد، نتوانستیم آرمان های انقلاب را تحقق ببخشیم. کوله باری از کارهای فرهنگی و اقتصادی از گام اول به گام دوم منتقل شده و باید ضمن سالم سازی گذشته، آینده را پایه ریزی کنیم.
دکتر رضایی گفت: بسیاری از دشمنان ما گمان می کنند که در آغاز دهه پنجم، دستان ایران بالا خواهد رفت و نسل آینده با فاصله گرفتن از ارزش های انقلاب، کار را تمام خواهد کرد. این، نقطه بسیار مهمی است. 
وی با اشاره به آیه 24 سوره انفال گفت: يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا استَجيبوا لِلَّهِ وَلِلرَّسولِ إِذا دَعاكُم لِما يُحييكُم وَاعلَموا أَنَّ اللَّهَ يَحولُ بَينَ المَرءِ وَقَلبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيهِ تُحشَرونَ. ای مومنین دعوت خدا و پیامبر را لبیک بگویید تا احیا شوید. ما ملت ایران به ندای امام خمینی (ره) در انقلاب و دفاع مقدس لبیک گفتیم و احیا شدیم. بار دیگر باید به فراخوان امام مان در بیانیه گام دوم انقلاب لبیک بگوییم تا برکت به زندگیها برگردد و همه چیز احیا شود و اقتصاد و فرهنگ کشور را بسازیم.
دکتر رضایی گفت: ما به اقدامی فراتر از رفتار جناحی سیاستمداران که بعد از انتخابات درها را بروی مردم می بندند، نیاز داریم. ما نیاز به قیام و بسیج همگانی داریم تا با تحول در اقتصاد و فرهنگ، تمدن جدید ایرانی اسلامی را پایه ریزی کنیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رخدادهای تلخ در بازار سرمایه کشور گفت: این نظام بانکداری ما، اسلامی نیست. بسیاری از بازارهای ایران، اسلامی اداره نمی شوند. دین خدا و مشارکت واقعی مردم، بعنوان دو اصل کلیدی، باید وارد فرهنگ شوند. امامِ امروز ما می خواهد دین و مردم به طور جدی تر از قبل، وارد اقتصاد و فرهنگ بشوند، همانطور که در دهه اول، دین و مردم وارد سیاست و دفاع شدند. 
وی افزود: تحول را باید از دولت شروع کنیم. اولین دولت گام دوم انقلاب، در انتخابات سال آینده تعیین می شود. دولت انقلابی آینده باید قوی، کارآمد، مسئولیت پذیر و پاسخگو باشد تا بنزین را در عرض یک شب گران نکند و با سوءتدبیر خود مردم را نگران نکند و به خیابان نکشاند. باید احترام مردم را نگاه داریم و مشکلات و موضوعات را با مردم صادقانه مطرح کنیم.
دکتر رضایی گفت: خوشبختانه برداشت من است که مردم ایران هشیارتر از قبل، به مشارکت در تعیین سرنوشت خود علاقمندند. امیدوارم مردم با وجود تبلیغات سنگین دشمن و نفوذی ها، اولین دولت گام دوم انقلاب را به گونه ای انتخاب و همراهی نمایند که آینده ای روشن رقم بخورد و برکت به زندگی همه برگردد.

ارسال نظر