کد خبر: ۴۴۷|
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۲۱:۰۷
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تاکید بر اینکه اجازه رهبری برای مذاکره با آمریکا لازم است گفت: اگر در راس دولت آینده قرار بگیرم در چهار چوب خط قرمزی که رهبر انقلاب اجازه دهند مذاکره می کنم.
دکتر رضایی: روابط خارجی ایران آسیب جدی دیده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از مهر، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  در جریان سفر یک روزه خود به شاهرود عصر پنجشنبه با حضور در جمع دانشجویان در محل دانشگاه صنعتی این شهر، تصریح کرد: در مسئله هسته ای که اگر فضا باز باشد ادامه می دهیم و اگر بسته باشد کار دیگری انجام می دهیم تا مذاکرات آسیبی با ما وارد نکند.

روابط خارجی ایران آسیب جدی دیده است

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ضمن تاکید بر اینکه ما نباید دشمنانمان را دست کم بگیریم اظهار داشت: آنها می خواهند کاری کنند که ما تا 10 سال دیگر هم از این مذاکره 1+5 بیرون نیاییم.

وی ضمن تاکید بر اینکه روابط خارجی ایران طی چندسال اخیر آسیب جدی دیده است اظهار داشت: روابطمان با کشورهای عربی وضعیت مناسبی داشت که آسیب جدی به آن رسید و ما می خواهیم آن را احیا کنیم، هدف این بازسازی مثل گذشته نیست و استفاده از فرصت های بین المللی است.

جهانی سازی دیپلماسی اقتصاد یکی از مسائل مهم کشور است

رضایی، جهانی شدن را یک پدیده ای همانند موج شهری شدن چند قرن پیش دانست و گفت: جهانی شدن یک سیر تکاملی است و ما نمی توانیم دیوارهای بلندی درست کنیم و با جهانی شدن مبارزه کنیم.

وی جهانی سازی را شکل دادن به جهانی شدن بر اساس خواسته ها و تمایلات کشور دانست.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین با بیان اینکه ما باید این پدیده را قبول و نقش آفرینی کنیم افزود: دستیابی به این رویاها بدون برنامه نباید باشد و نقش ما در جهانی سازی و جهانی شدن داشتن یک طرح و یک برنامه درست است.

رضایی نظام دیپلماسی را یک ابزار برای پیاده کردن سیاسی خارجی دانست و افزود: اهدافی را تامین می کنیم که منافع ملی را حفظ کند و یک راه و روش و تکنیک است که ما را به حفظ منافع ملی مان می رساند.

دبیرخانه شورای امنیت ملی فعال شده است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه دبیرخانه شورای امنیت ملی با حضور اندیشمندان بسیار قوی فعال شده است، گفت: این شورا آثار مثبتی دارد.

رضایی به هجوم کالاهای چینی در بازار داخلی اشاره کرد و افزود: ما نیاز به یک تحرک جدی جهت رقابت با این بازار داریم تا مشکل شهرک های صنعتی مانند شهرک صنعتی شاهرود حل شود.

وی با بیان اینکه سهم بنگاه های ایران بسیار کم شده، گفت: زمانی که فروش و درآمد کم شود کارگران بیشتری اخراج می شوند.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ضمن تاکید بر اینکه باید اشتغال را دو برابر کنیم، افزود: باید سهم مان را در بازارهای جهانی افزایش دهیم.

اقتصاد باید توسط نسل سوم و چهارم درست شود

رضایی با طرح این موضوع که اقتصاد ملی ما امروز با مشکلاتی روبرو است، خطاب به دانشجویان اظهار داشت: سلیقه هایمان را نمی توانیم تحمیل کنیم، چرا که این نسل سوم و چهارم هستند که باید اقتصاد را درست کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تصریح بر اینکه امروز حماسه ها از نوک قلم ها بیرون می آیند، خاطرنشان کرد: برای اینکه برنامه های اقتصادی را درست کنیم باید فرهنگ نوسازی شود و ما دنبال بازسازی و نوسازی ملی که شامل یک مجموعه فعالیت های اقتصادی و سیاسی است هستیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد ملی ایران را صرفا نمی شود با فعالیت های اقتصادی درست کرد افزود: باید فعالیت های فرهنگی، روابط و مناسبت اجتماعی را درست کنیم.

اقتصاد ایران باید آسیب شناسی شود

رضایی همچنین در مقابل سوال پیرامون اینکه در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری کدام یک از سیاست های دولت فعلی را ادامه می دهید گفت: نگاه من یک نگاه منصفانه است و هر کار اشتباهی که بوده ازش جلوگیری می کنیم و اجازه تکرارش را نمی دهیم ما تجارب ذی قیمت ولی به بهای سنگین داشتیم، اقتصاد ایران بعد از 30 سال باید آسیب شناسی شود.

وی به ادامه دادن طرح های مسکن مهر، سهام عدالت، هدفمند سازی یارانه ها و سفر به شهرستانها اشاره کرد و اظهار داشت: برای مسکن مهر منابع دیگری را جایگزین می کنیم و هدفمند سازی یارانه ها را به شیوه دیگر ادامه می دهیم.

گرانی ها کنترل می شود

رضایی در خصوص برنامه های خود برای رفع تورم نیز گفت: گرانی از نظر من یک اژدهای پنج سر است و ما باید با هم این ها را مهار کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام این مطلب که یارانه ها را سامان می دهیم تصریح کرد: محاسبات ما کاملا قابل دفاع است پس یارانه ها ادامه پیدا می کند.

وی ضمن تاکید بر اینکه بحث اقتصادی را با استفاده از عقل و منطق جلو می اندازیم گفت: با مهار کردن این اژدهای پنج سر، گرانی ها را کنترل می کنیم.

یارانه سبز، کشاورزی سنتی و غیر اقتصادی ایران را سامان می دهد

رضایی با بیان اینکه هیچ موضوعی به اندازه کشاورزی در موردش شعار داده نشده است افزود: یارانه سبز را به چند دلیل به کشاورزان و پژوهشگران کشاورزی می دهیم تا کشاورزی ایران که بسیار سنتی و غیر اقتصادی است را سامان دهد.

وی ضمن اشاره به اینکه همیشه کشاورزی به نفع مشاغل کاذب در حال کوچک شدن است گفت: یکی از دلایل آن، این است که فرایند تولید تا بازار بهم ریخته است.

فضای سیاسی کشور در زمان هاشمی بسیار بسته و در زمان خاتمی بسیار باز شد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه ما در فضای سیاسی کشور الان در یک بلا تکلیفی هستیم افزود: این فضا در زمان هاشمی بسیار بسته بود و در زمان خاتمی بسیار باز شد.

رضایی ضمن تاکید بر اینکه باید با شجاعت تمام فضای دانشگاه را باز بگذاریم، اظهار داشت: به فرمان رهبر انقلاب باید آزاد اندیش باشیم چرا که پیامدهایش کمتر از خودش نیست، که همان افراط و تفریط است.

وی تصریح کرد: مسئله آزادخواهی را جدی می گیرم و یک دقیقه از عمر ملت ایران را به بطالت نخواهیم گذراند.

دولت موثرترین نهاد در آزاد اندیشی است

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، نهاد دولت را موثرترین نهاد در آزاد اندیشی دانست و افزود: البته من با افراط و تفریط مخالفم چرا که ما در کشوری زندگی می کنیم که دین داریم و باید بین عدالت و دین و آزادی هم زیستی کنیم.

رضایی با تاکید بر اینکه بدون فرهنگ سازی به تمدن نمی رسیم گفت: من معماری ها را قبول ندارم، داریم با این کار نظام خانواده را تخریب می کنیم، ما باید برای تمدن سازی برنامه داشته باشیم، اگر دوره 88 می آمدن به تمدن سازی ایرانی و اسلامی توجه می کردند، به سوی یک ایران اسلامی می رفتیم.

ارسال نظر