در دیدار دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و امام جمعه خرم آباد مطرح شد؛
کد خبر: ۴۴۷۲|
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: متاسفانه در سالهای اخیر، فرهنگ «شما دخالت نکنید» بین دولتمردان و مردم فاصله انداخته است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: متاسفانه در سالهای اخیر، فرهنگ «شما دخالت نکنید» بین دولتمردان و مردم فاصله انداخته است.

فرهنگ «شما دخالت نکنید» بین دولتمردان و مردم فاصله انداخته است

به گزارش rezaee.ir، دکتر رضایی، صبح دوشنبه ۱۸ اسفندماه با حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کرد.

دکتر رضایی با ابراز خوشحالی از دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی، گفت: از زحمات و تلاش های جنابعالی که موجب آرامش خیال مردم لرستان شده است، قدردانی می کنیم. واقعیت این است که اگر همه بخواهند امور را به دست دولت بسپارند و خودشان کنار بنشینند، هیچ مساله ای حل نخواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تجلیل از روحیه مطالبه گری در نیروهای انقلاب گفت: متاسفانه در سالهای اخیر فرهنگ «شما دخالت نکنید» بین دولتمردان و مردم فاصله انداخته است. در مورد مشکلات استان اطلاعات خوبی بدست آورده ام. دیروز از الیگودرز، ازنا، دورود، بروجرد به خرم آباد آمدیم و الان هم راهی نورآباد و الشتر هستم. در این سفر تصویر کلی از مسائل استان به دست آوردم و نکاتی را هم در استانداری و در دیدارهای مردمی توضیح دادم که باید صنعت را با زندگی مردم مرتبط کنیم و همان صنعتی که با زندگی مردم همسو است را در استان گسترش بدهیم به گونه ای که صنعت مکمل زندگی مردم شود. معادن اینجا، حبوبات اینجا، انار سیاه اینجا، باید با افزوده شدن «زنجیره ارزش» در صنعت، تکمیل شود.
 
دکتر رضایی گفت: به عقیده من، کل اقتصاد لرستان و کل اقتصاد ایران، باید اصلاح شود. چنین امکانی در اختیار دولت است و زمانی که به استان ها واگذار شود، امکان تحقق پیدا می کند. نباید با تغییر دولت ها، مدیران اقتصادی، دچار تغییر بدون ضابطه شوند و این همه طرح نیمه تمام در کشور رها شود.

در این دیدار که جمعی از خانواده شهدا، مدیران فرهنگی و برخی از نمایندگان هیات های اندیشه ورز استان لرستان نیز حضور داشتند، نماینده ولی فقیه در استان لرستان، با خوش آمدگویی به دکتر رضایی گفت: لرستان با وجود ظرفیت ها و منابع خدادادی و نیروهای متعهد و متخصص، از نرخ بالای بیکاری و تورم فراوان و تعطیلی کارخانه ها، رنج می برد و اگر اراده ای به شکوفایی لرستان تعلق بگیرد، لرستان می تواند مشکلات خود را رفع کند. از نظر بارش نزولات جوی، لرستان همواره استان چهارم یا پنجم کشور است. سدهای نیمه تمامی در استان وجود دارد اما شبکه آبیاری زمین های کشاورزی وجود ندارد. ۲۸ درصد سنگ های تزئینی کشور معادل ۳ درصد معادن سنگ های تزئینی دنیا، در استان لرستان است. 

حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی گفت: متاسفانه با وجود پیگیری های ما، تخصیص منابع به استان لرستان قطره چکانی است. ما از مسئولانی که برای گره گشایی از مسائل ضروری استان یعنی تحول، پیشرفت، عدالت و جذب سرمایه گذاری به استان ما بیایند، استقبال می کنیم و در مورد حقوق مردم استان، مطالبه گری خواهیم کرد.
ارسال نظر