کد خبر: ۴۴۹|
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۴
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، ‌سوء‌مدیریت و توفان بزرگ چینی را از ‌مشکلات اقتصادی ‌کشور دانست و گفت: این دو عامل در کنار تحریم‌ها و عقب‌ماندگی اوضاع اقتصادی کشور را بد‌تر کرده است.
یک غبار شلمچه را با ده ریاست‌جمهوری عوض نمی‌کنم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از  ‌فارس، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنرانی در دانشگاه اصفهان با بیان اینکه هر ملتی دو بال برای پرواز دارد، اظهار کرد: سیاست، حکومت، زندگی و جامعه ‌بال‌های هر ملتی است.

وی با اشاره به این که برخی از کشور‌ها مانند ایران پیش از انقلاب هر دو بال آن‌ها ضعیف بود‌، افزود: برخی از کشور‌ها نیز مانند آمریکا هر دو بال آن‌ها قوی است‌.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با تأکید بر اینکه کشور ایران در سی سال گذشته، بال امنیت و دفاع خود را به صورت ویژه قوی کرده، تصریح نمود: اما بال زندگی و اقتصاد ایران عقب مانده است.

وی با بیان اینکه کارهای بسیاری در سطح کشور در حوزه امنیت، سیاست و دفاع انجام گرفته است، ادامه داد: به دنبال این موضوع، برخی از کشور‌های دنیا در حوزه امنیت و سیاست به ایران تکیه زده‌اند؛ اما هیچ یک از کشور‌ها در بعد اقتصاد و زندگی به ایران تکیه نزده‌اند.

رضایی با اشاره به اینکه هیچ ‌یک از کشور‌های دنیا حاضر نیستند در بعد اقتصاد و زندگی به ایران تکیه کنند، تأکید کرد: اقتصاد ایران یک سیستم بدون ترمز بوده و هرچند ‌اقتصاد و زندگی ایران اصلاح شده، ‌هیچ تحول و انقلابی در اقتصاد ایران رخ نداده است.

وی با تأکید بر اینکه در ضد سال گذشته، کارهای زیر‌بنایی بسیاری در سطح کشور انجام شده، حال آن که باید مشخص شود، این اقدامات زیر‌بنایی به چه میزان زندگی مردم را تغییر داده است، افزود: ‌هم‌اکنون دو سفره حکومتی و مردمی در سطح کشور ایجاد شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اصلاحات و فساد‌هایی در سطح کشور ‌شده، ولی مردم باید بدانند که میزان اصلاحات ‌در کشور بیش از فساد‌ها بوده است، گفت: در حال حاضر دوران شعار و وعده دادن در سطح کشور پایان یافته و وقت دولت تمام شده است و به دقیقه نود رسیده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه ایران مشکلات بسیاری در حوزه اقتصاد دارد، اظهار کرد: در گذشته یک نوع عقب‌ماندگی در کشور بوده و هم‌‌اکنون یک مشکل دیگر به نام تحریم‌ها در کشور ایجاد شده است که عقب‌ماندگی و تحریم‌ها از دلایل اصلی مشکلات اقتصادی در کشور به شمار می‌رود.

رضایی با تأکید بر اینکه همچنین سوء‌مدیریت و توفان بزرگ چینی از دیگر مشکلات اقتصادی ایجاد شده در کشور است، ادامه داد: این دو عامل در کنار تحریم‌ها و عقب‌ماندگی، اوضاع اقتصادی کشور را بد‌تر کرده است.

وی با انتقاد از افزایش ‌بیکاری ‌تصریح کرد: ‌ایران برای برطرف شدن مشکلات اقتصادی به یک نسخه کار‌شناسی شده نیاز دارد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به این که اقتصاد ایران به جای شعار و عمل به نسخه‌نویسی نیاز دارد، افزود: باید یک تصمیم جدی برای ساماندهی وضعیت اقتصادی ایران گرفته شود.

وی با تأکید بر اینکه در سال‌های آتی نه تنها مشکلات و تحریم‌های اقتصادی را خنثی می‌کنیم، گفت که اقتصاد ایران را به ‌اقتصادی شکوفا در منطقه تبدیل می‌کنیم.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی گفت: جنس من با بسیاری از افراد متفاوت است و یک غبار شلمچه را با ده ریاست جمهوری عوض نمی‌کنم. به هیچ عنوان با جار و جنجال موج در کشور ایجاد نمی‌کنم و خروج از منطق، عقلانیت و سوء‌استفاده از احساسات و عواطف خیانت به کشور است.

ارسال نظر