دکتر رضایی در همایش پلاک ققنوس؛
کد خبر: ۴۴۹۲|
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادواره شهدا با عنوان پلاک ققنوس گفت: به فضل خدا جوانان ما همه گره ها را باز خواهند کرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادواره شهدا با عنوان پلاک ققنوس گفت: به فضل خدا جوانان ما همه گره ها را باز خواهند کرد.

به گزارش rezaee.ir، دکتر رضایی عصر روز یکشنبه 24 اسفندماه در باغ موزه انقلاب و دفاع مقدس در تهران گفت: پیشاپیش ایام مبارک ماه شعبان، اعیاد فرخنده میلاد پاسداران اسلام، از اولین آنها، حضرت اباعبدالله(ع) پاسدار اسلام تا آخرین پاسدار اسلام و قرآن حضرت صاحب الامر(عج) را به شما خانواده های معظم و معزز شهدا، فرزندان، پدران و مادران و یادگاران شهدای عزیز دفاع مقدس تبریک و تهنیت عرض می کنم.

دکتر رضایی گفت: به این عکس های شهدا که نگاه می کنیم، شرمنده می شویم. شرمنده انسان های بزرگی که زمین جایی برای ماندن آنها نداشت و جز با پرواز در آسمانها نمی توانستند جای واقعی خود را پیدا کنند. به پدر و مادر و زن و فرزند بسیار علاقه مند بودند اما از همه آنها گذشتند تا اسلام و امام زمانشان(عج) بی سرباز و تنها نماند، ملت ایران غریب نماند و ما که باقی مانده ایم، وقتی به این تصاویر نگاه می کنیم جز شرمندگی و خجالت چیزی نداریم.

فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس گفت: در عملیات طریق القدس وقتی تعداد شهدای ما از عملیات ثامن الائمه(ع) زیادتر شده بود، با همه فرماندهان یگانها خدمت حضرت امام (ره) رفتیم. قبل از دیدار با امام (ره)، به حاج احمدآقا گفتم که برخی از دوستان از رفتن برادرانشان ناراحتند و ظاهرا حاج احمدآقا این جمله را به امام (ره) گفته بود. امام صحبت های عجیبی کردند که در تاریخ ماندگار شده است. فرمودند که شما را خدای متعال انتخاب کرده که بیایید به اسلام کمک کنید. ای کاش من هم یک پاسدار بودم. دیماه 1360 در جمع فرماندهانی این جمله را بیان کردند که تعداد زیادی از حاضران آن جلسه از میان ما پر کشیده اند.

وی افزود: شهید، نشانگر راه خداست. شهادت راهی است که از زمین به آسمان می رود و سعادت بشر را رقم می زند. حقیقت اگر بخواهد آشکار و قابل رویت بشود، جز با نور شهادت قابل دیدن نیست. باطل اگر بخواهد از بین برود جز با خون شهید از بین نخواهد رفت. امام راحل (ره) زمانی که مبارزات و درگیری ها علیه طاغوت زیاد شده بود و همه به ایشان می گفتند که خطرناک است،  فرمود بود که خون بر شمشیر پیروز است. کدام ملت است که این همه شهید تقدیم آرمانهایش نموده باشد؟ کدام تاریخ است که این همه جانفشانی یک ملت را برای اسلام و حقیقت داشته باشد و مگر می شود که خدای متعال به این ملت کمک نکند؟

دکتر رضایی گفت: آمریکا گمان می کند که ملت و دولت ایران را محاصره اقتصادی کرده است. آمریکا فکر می کند که ملتی که پنجاه سال تورم و گرانی و کاهش ارزش پول ملی و پایین بودن رشد اقتصادی را تحمل نموده، می تواند از راه محاصره اقتصادی به زانو در بیاورد. شبیه همین فکر را پس از انقلاب که ارتش ایران تضعیف شده بود کردند و صدام را جلو انداختند. مشت محکمی از سوی شهدا به دهان متجاوزان خورد و آنها را از خاک ایران بیرون کرد و امروز موشک های ایران مثل کابوسی بالای سر ناوهای آمریکا در خلیج فارس هستند. در آزمون جدید گمان کرده اند که ملت و دولت ایران با تحریم تجارت و ممنوعیت تردد و پهلوگرفتن کشتی ها و ... از پا در می آیند. ایران را تسلیم می خواهند؟ کور خوانده اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مکتبی که شهدا به ما آموخته اند و راهی که شهدا برای ما باز کرده اند، طوری است که به فضل خدا، جوانان ما همه گره ها را هم باز خواهند کرد، چون تکیه جوانان ما به شهدا است. تکیه گاهشان به خستگی ناپذیری قاسم سلیمانی ها و شب زنده داری همت ها و باکری هاست. کدام کشور است که جوانانش یک شبه طوفان به پا می کنند. یکبار دیگر هم به فضل پروردگار متعال، جوانان انقلابی ما طوفان به پا خواهند کرد.

وی افزود: دشمنان گمان کرده اند که ملت و دولت ایران جنگ بلد است اما اقتصاد را بلد نیست و راه پیشرفت علم و فناوری را نمی داند. شهید فخری زاده پاسدار بود. لباس نظامی به تن داشت اما هم علم و هم فلسفه و هم عرفان را بخوبی آموخته بود. از همان روزهای جوانی که در سپاه بود، به همه دوستانش، دیوان حافظ را هدیه می داد.

دکتر رضایی گفت: یکبار دیگر دشمنان آمده اند که ملت ایران را در اقتصاد و علم و فناوری به زانو درآوردند. ملت ایران اما بیدار است و هشیارتر از قبل در صحنه است. حالا ببینید که جوانان روز به روز هشیارتر خواهند شد و در احیای قدرت کشور، قیامت به پا خواهند کرد. متاسفانه توسط مدیران ضعیف در دولت، شعار "ما می توانیم" کنار گذاشته شد و شعار "ما نمی توانیم" را سر دادند و این حرف، موجب خواب و غفلت شده است. جوانان ما اگر قدم در راه بگذارند، دشمن پشیمان خواهد شد.

در این مراسم، یادمانی از سوی خانواده شهدا و بنیاد صبح قریب به سردار رضایی اهدا شد و با حضور دکتر رضایی از چهارده خانواده شهید تجلیل شد.
ارسال نظر