دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در وبینار اتحادیه نانوایان؛
کد خبر: ۴۵۲۶|
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در وبینار اتحادیه سراسری نانوایان، با تاکید بر لزوم حمایت از عرضه نان با کیفیت، گفت: دست دولت نباید در جیب نانوایان باشد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در وبینار اتحادیه سراسری نانوایان، با تاکید بر لزوم حمایت از عرضه نان با کیفیت، گفت: دست دولت نباید در جیب نانوایان باشد.

به گزارش rezaee.ir، دکتر رضایی، روز سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ در نشست مجازی روسای اتحادیه نانوایان سراسر کشور، با تبریک پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان، گفت: حضرت امیرالمومنین (ع) در روایتی می فرمایند، در حکومتم دو کار مهم کردم، یکی اینکه نان گندم سر سفره وجود دارد، دیگر اینکه آب شرب را از آب غیرقابل شرب جدا کردم. این روایت اهمیت موضوع نان را نشان می دهد.

دکتر رضایی گفت: افتخار می کنم که مدتی است با شما در ارتباط هستم و از نزدیک در جریان تلاش ها و مشکلات شما قرار گرفته ام و به سهم خودم در حال پیگیری کار شما نانوایان محترم هستم. کار خوبی که آقای رستمی در ستاد جهاد توانمندسازی محرومین کشور با همکاری شما در مورد خیرات نان انجام دادند و قرار است کارت های اعتباری برای مردم محروم صادر شود را کار خوبی می دانم و ان شا الله این طرح در سالروز میلاد امام مجتبی(ع) در پانزدهم ماه رمضان آغاز می شود.

وی گفت: در مورد بخشنامه نرخ نان که بعضی از نانوایان در نشست قبل گفتند که در برخی استان ها اجرا نشده، پیگیری کردم و مدیرکل مرتبط به موضوع، قول مساعد داد.

دکتر رضایی گفت: در سال ۱۴۰۰ باید تحول مثبتی در کشور اتفاق بیافتد تا از مشکلات عبور کنیم. ادامه وضع موجود، شایسته مردم و جمهوری اسلامی نیست. نباید از سایر کشورها، عقب بمانیم. این مساله "نان قرضی" در شأن ملت ما نیست. اگر بخواهیم این اوضاع ادامه پیدا نکند، باید یک دولت قوی و شایسته تشکیل دهیم. باید اکثر نیروهای شایسته را در دولت جای دهیم.

نویسنده کتاب ایران آینده با اشاره به درخواست برخی از اصناف حاضر در جلسه برای حضور وی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: در مورد حضور در انتخابات، تصمیم خود را اعلام خواهم کرد. برای حل مشکلات اقتصادی کشور برنامه دارم، تحصیلم در رشته اقتصاد بوده و تخصص اقتصادی دارم و در ایام انتخابات سال ۹۲ هم گفتم که می خواهم جلوی کاهش ارزش پول ملی را بگیرم. آن روز از مشکلات شما و دیگران خبر داشتم. معتقدم دست دولت نباید در جیب نانوایان باشد.

وی گفت: ظرفیت نانوایان ما بیش از آردی است که به آنها داده می شود. دخل و خرج نانوایان باید با هم متناسب باشد. بالا رفتن هزینه ها از جمله کرایه مغازه، قبوض آب و برق و کاهش ارزش پول باعث این وضعیت شده است. 

وی در پاسخ به پرسش تعدادی از نانوایان درباره مسائل صنفی نانوان گفت: معتقدم دولت آینده باید کمک یارانه ای به نانوایان را ادامه دهد تا تنوع و کیفیت نان عرضه شده به مردم، افزایش یابد.

دکتر رضایی در پاسخ به سوال برخی از نانوایان برای اطلاع یافتن از راهکارها و برنامه های وی برای بهبود مدیریت اقتصادی کشور گفت: یک برنامه دولت قوی و کارآمد، این است که خانه داری بانوان (پس از دریافت آموزشهای کوتاه مدت) شغل محسوب شود و به بانوان خانه دار حقوق پرداخت شود. با ارتقای آموزش های اجتماعی و بهداشتی، شغل خانه داری را رسمیت می دهیم. طبق این طرح، بانوان متاهل یا سرپرست خانوار که شش ماه آموزش تربیت فرزند و بهداشت و درمان ببینند و دارای فرزند باشند، حقوق خانه داری دریافت خواهند کرد. 

رضایی افزود: برنامه دیگر که در دولت آینده لازم و ضروری است و با جدیت آن را دنبال خواهم کرد این است که تمام معلمین کشور صاحبخانه بشوند تا بدون دغدغه به مطالعه، تدریس و نقش آفرینی اجتماعی بپردازند.

برنامه دیگر، که پیگیری آن در دولت آینده را لازم و ضروری می دانم، طرح جهاد خانه سازی برای کارگران و جمعیت حاشیه نشین شهرهای بزرگ است.

رضایی افزود: بیش از ده برنامه اجرایی دیگر هم به نفع اقشار مختلف جامعه و توزیع مناسب ثروتهای خدادادی کشور عزیزمان وجود دارد که در آینده نزدیک با هموطنان در میان می گذارم. 

در این نشست مجازی، روسای اتحادیه نانوایان از شهرستان های سراسر کشور، ضمن بیان دیدگاه ها و انتظارات خود، از تلاش های دکتر رضایی در پیگیری امور نانوایان قدردانی کردند.
ارسال نظر