کد خبر: ۴۵۶|
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۹
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از قیمت‌گذاری گندم در کشور گفت: من در دولت آینده خود گندم را حداقل 800 تومان از کشاورزان می‌خرم.
حداقل قیمت خرید گندم باید 800 تومان باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع مردم روستای چن سبلی از توابع شهرستان آق‌قلا اظهار داشت: قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی در کشور اشتباه است. دولت گندم را به قیمت 500 تومان از کشاورز داخلی خریداری و همان محصول را 900 تومان از خارج وارد می‌کند.

وی افزود: دوران خرید غیرعادلانه محصولات کشاورزی در دوره من کنار گذاشته می‌شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  برگزاری دوره‌های آموزشی توانمند‌سازی کشاورزان را یکی از برنامه‌های کاری خود در دولت آینده عنوان و خاطرنشان کرد: ایجاد 10 شهرک کشاورزی در 10 استان کشور به منظور بررسی و رفع مشکلات کشاورزان در دستور کار قرار دارد.

رضایی با انتقاد از بیکاری و گرانی موجود در جامعه ادامه داد: گرانی در جامعه افسار‌گسیخته است و روز به روز افزایش می‌یابد.

به گفته وی مردم و مسئولان باید دست در دست یکدیگر دهند تا مشکلات را حل کنند.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مشکلات کشاورزی و صنعتی افزایش یافته‌اند بر ایجاد تحول در این عرصه‌ها به منظور ایجاد نشاط، شادابی و آرامش در کشور تاکید کرد.

رضایی با بیان اینکه من سالها درباره اقتصاد ایران مطالعه کرده‌ام اظهار داشت: اکنون با گذشت 15 سال از مطالعات من در این زمینه به این نتیجه رسیده‌ام که یک رسالت تاریخی بر دوش ما قرار دارد و ما باید از اندوخته‌های گذشته و سرمایه‌های موجود در جامعه برای رفع مشکلات بهره بگیریم.

وی با اشاره به طرح یارانه سبز اظهار داشت: در این طرح برای زراعت، دامداری، اقتصاد و مشکلات روستاها برنامه‌های مختلف طراحی شده تا مشکلات کشاورزان و روستاییان رفع شود.

وی تاکید کرد: کشاورزی ایران با اجرای طرح یارانه سبز از حالت سنتی به پیشرفته و مدرن تبدیل می‌شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  ادامه داد: فکر خوب مخترع و نوآور زیادی در کشور داریم اما کسی آنها را تحویل نمی‌گیرد.

رضایی ادامه داد: در زمینه‌های مختلفی همچون معدن، صنعت، شیلات و سایر حوزه‌ها برنامه‌های مختلفی تدوین شده که نتیجه هم‌اندیشی با بیش از 1000 کارشناس در دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند.

ارسال نظر