کد خبر: ۴۶۱۱|
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
محسن رضایی گفت: با اجرای طرح معیشت ایرانیان در سه بخش یارانه، حقوق زنان خانه‌دار و طرح مسکن ایرانیان، مشکلات معیشتی مردم را برطرف خواهیم کرد.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: با اجرای طرح معیشت ایرانیان در سه بخش یارانه، حقوق زنان خانه‌دار و طرح مسکن ایرانیان، مشکلات معیشتی مردم را برطرف خواهیم کرد.

به گزارش rezaee.ir، دکتر محسن رضایی در جمع خبرنگاران افزود: طرح جامع معیشت ایرانیان، در سه بخش اصلی برای حل مشکلات مردم اجرا می‌شود و با این سه فعالیت، مشکلات معیشت مردم و بخصوص مشکلات دهک‌های پایین جامعه را برطرف خواهیم کرد.

وی گفت: طرح پرداخت یارانه ۴۵۰ هزار تومانی، منابع تامین مالی آن مشخص و روشن است و از صرفه جویی یارانه‌ای بدست می‌آید که هم اکنون به اقشار ثروتمند پرداخت می‌گردد و یارانه‌ای که به دهک‌های ثروتمند پرداخت می‌شود، صرفه‌جویی خواهد شد و به ۴۰ میلیون ایرانی پرداخت می شود.

وی افزود: این یارانه در وهله اول به ۴۰ میلیون ایرانی پرداخت می‌شود و هر دو سال ۱۰ میلیون نفر به این جمعیت افزوده خواهد شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: ما خانه‌داری را شغل محسوب می‌کنیم و به خانم‌هایی که دوره‌های ۶ ماهه آموزش و تربیت فرزند و بهداشت و سلامت خانواده را دیده و کارنامه بهداشتی و تربیتی دریافت کنند، حقوق می‌پردازیم که البته اولویت اول این طرح، حمایت از خانم‌هایی است که بیش از ۲ فرزند داشته باشند.

رضایی همچنین در خصوص تامین مسکن گفت: هر زوج جوان که بتواند ۱۰ درصد هزینه ساخت مسکن را بیاورد، می‌تواند ۹۰ درصد دیگر را وام بانکی با اقساط ۴۰ تا ۵۰ ساله دریافت کند و زمین این طرح نیز بصورت ارزان قیمت یا رایگان در اختیار طرح نهضت خانه‌سازی ایرانیان قرار می‌گیرد و با اجرای این سه طرح، بخش عظیمی از معیشت از روی دوش مردم برداشته خواهد شد.
ارسال نظر