کد خبر: ۴۶۷|
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۲
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با برنامه وارد انتخابات ریاست جمهوری شدم و مهم‌ترین کار بنده این است که پرده از چهره قهرمانان کنار بزنم و با انسان‌های ناشناخته موتور فرهنگ و ثروت کشور را راه بیندازم.
برای دولت آینده برنامه دارم / نسخه رضایی برای بیکاری کشور/3 یارانه دولتی به مردم اختصاص می‌دهم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از فارس،  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع مردم این شهر در تالار گلستان رشت گیلان را از استان‌های پرافتخار، کهن و میراث بزرگ ایران اسلامی دانست.

وی با بیان اینکه تاریخ ایران همواره با نام گیلان همراه بوده است، اظهار کرد: گیلانی‌ها خدمات ارزنده‌ای در دانش، علم، عارفان، حماسه و... در کشور دارند و افتخار می‌کنم به ایرانی که گیلان جزئی از آن است، تعلق دارم.

*خود را میرزا کوچک می‌دانم

 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تصریح بر اینکه خود را برادر سردارجنگل می‌دانم، افزود: خود را برادر ستارخان و باقرخان و سرباز امام (ره) می‌دانم.

وی شرایط فعلی کشور را بسیار حساس خواند و افزود: فشارهای داخلی و خارجی بیشتر در اقتصاد و فرهنگ کشور افزایش یافته است.

رضایی کشور را نیازمند حماسه دانست و اذعان کرد: می‌توانیم حماسه را خلق کنیم و اجازه نمی‌دهیم این فشارها زندگی مردم را متلاشی کند.

وی خلق حماسه را به معنای شگفتی و اعجاب در فضای فرهنگی و اقتصادی کشور با وجود فشارها ذکر کرد و گفت: همه باید با شگفتی به این حماسه نگاه کنند و شکوفایی اقتصادی و فرهنگی ملت ایران را ببینند.

*جنس رضایی عملیاتی است

 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام جنس خود را عملیاتی خواند و تصریح کرد: نزدیک بود در جنگ سه بار اسیر شوم زیرا در جلوی رزمندگان حضور داشتم.

وی با بیان اینکه عمق فقر و بیکاری در جامعه مشاهده می‌شود، اذعان کرد: مجموع بیکاری و گرانی در دنیا زیر 10 و هفت است و در کشور ما بالای عدد 60 است و با این وجود باید به آینده امید داشته باشیم.

*برای دولت آینده برنامه دارم

رضایی با اشاره به اینکه با برنامه وارد انتخابات شدم، افزود: اکنون وارد دوره عقلانیت شدیم و کشور به خرد جمعی نیاز دارد و به طرف جامعه فراگیر و پرامید حرکت می‌کنیم.

وی ادامه داد: همانگونه که مرد حماسه‌های دفاعی بودیم، امروز نیز اهل حماسه‌های فرهنگی و اجتماعی هستیم.

داوطلب ریاست جمهوری ایران، ملت ایران را دارای قابلیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه نام برد و یادآور شد: با وجود این ظرفیت، مسئولان نمی‌توانند حتی از 20 درصد آن به نحو مطلوب استفاده کنند.

*پرده را از چهره قهرمانان کشور کنار می‌زنم/استفاده از انسان‌های ناشناخته در دولت رضایی

وی فقر و بیکاری را یک عارضه خواند و خاطرنشان کرد: مهم‌ترین کار بنده این است که پرده از چهره قهرمانان کشور کنار بزنم مانند دوران انقلاب و جنگ که چنین اتفاقی افتاد.

رضایی افزود: انسان‌های ناشناخته می‌توانند به بهمن بزرگ تبدیل شوند و موتورهای کشور در فرهنگ و ثروت باید راه بیفتد.

وی ارزش یارانه 45 هزار تومانی نسبت به سال گذشته را به اندازه ارزش 15 هزار تومان دانست و اذعان کرد: ارزش پول ملی دوسوم کاهش پیدا کرده و این کاهش در شأن مردم ایران نیست و باید آن را دگرگون کرد.

 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تصریح بر اینکه برای اقتصاد ایران می‌خواهیم نسخه بنویسیم، متذکر شد: بدون نسخه نوشتن نمی‌توان بیکاری و فقر را از بین برد.

وی اذعان کرد: در سطح ملی و کلان و همچنین در استان‌های کشور برنامه داریم و تولید و اشتغال باید در استان‌ها برطرف شود و مسئله گرانی در کشور تکرار نشود.

 

3 یارانه دولتی به مردم اختصاص می‌دهم
همچنین دکتر رضایی در جلسه پرسش و پاسخ در هتل گلستان رشت، با بیان اینکه گیلان با برخورداری از سرسبزی باید دارای صنعت شود، اظهار کرد: در گذشته از ورود صنعت به این استان جلوگیری کردند در حالی که کشاورزی از صنعت جدا نیست.

وی با اشاره به اینکه کشاورزی گیلان سنتی باقی مانده است، گفت: کشاورزی باید پیشرفت کند و درآمد خانوار و روستایی در هر هکتار افزایش یابد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: روش‌های سنتی باید مکانیزه و در کنار آن صنایع تبدیلی ایجاد شود.

وی سرنوشت چای را نامشخص خواند و خاطرنشان کرد: مدیریت کشور باید درست شود.

رضایی با اشاره به اینکه برای گیلان برنامه تنظیم شده است، تصریح کرد: این برنامه به گونه‌ای است که فرهنگ و اقتصاد استان جایگاه خود را پیدا کند و دنیا چهره درخشان کشاورز گیلانی را ببیند.با جمعیت 77 میلیون نفری ایران جای شرم دارد که فقیر باشیم و عزت جوانان نباید شکسته شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  تقویت صنعت گردشگری، تجارت و کریدور شمال‌جنوب را از جمله برنامه‌های احتمالی دولت آینده خود عنوان کرد.

وی متذکر شد: تقویت صنعت گردشگری می‌تواند میلیاردها تومان برای گیلان درآمدزایی داشته باشد.

رضایی با بیان اینکه نخستین روزنامه‌ها و مسایل فرهنگی کشور در گیلان ایجاد شد، خاطرنشان کرد: باید به فرهنگ و هنر گیلان توجه شود و جایگاه خود را پیدا کند.

به گفته وی، گیلان می‌تواند مرکز فرهنگی و بومی باشد و باید روی این استان سرمایه‌گذاری کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ سئوالی درباره یارانه‌ها، متذکر شد: در دولت بنده یارانه 45 هزار تومانی، 65 هزار تومانی درآمدی و یارانه سبز به کشاورزان پرداخت می‌شود.

وی به پرسشی درباره نحوه برخورد با مسئله هسته‌ای ایران در دولت احتمالی وی، یادآور شد: قوی‌ترین دیپلمات‌های ایران را برای مسئله هسته‌ای به‌کار می‌گیرم و تلاش می‌کنیم تنش‌ها را کاهش دهیم.

رضایی تصریح کرد: با «سلام بر زندگی و ابوالفضل» به طرف دولت فراگیر و جامعه امید حرکت می‌کنیم و سر پای خود می‌ایستیم.

ارسال نظر