کد خبر: ۴۷۰۴|
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴
معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران آماده توسعه و گسترش همه جانبه مناسبات و همکاری‌ها با کوبا است، گفت: می‌توانیم برای تسهیل و افزایش سطح مبادلات تجاری ایران با کشور‌های آمریکای لاتین بویژه کوبا، یک اتحادیه تجاری مشترک ایجاد کنیم.
 
دیدار محسن رضایی با رئیس جمهور کوبا
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
محسن رضایی که به آمریکای لاتین سفر کرده است، در دیدار با «میگل دیاز کانل» رئیس جمهور کوبا ضمن اشاره به سابقه دوستی و روابط دو کشور، تلاش در راستای توسعه، تحکیم و تقویت مناسبات فی مابین در بخش‌های مختلف بویژه علمی و فناوری و تجاری را حائز اهمیت عنوان کرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به همکاری‌های خوب و موثر دو کشور در زمینه فناوری‌های جدید و مقابله با بیماری کرونا و ساخت واکسن مشترک، اظهار داشت: باید با توسعه همکاری‌ها تحریم و فشار دشمنان را خنثی و توطئه آنان علیه ملت‌های مقاوم را بی اثر کنیم که البته تاکنون نیز اینچنین بوده است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران آماده توسعه و گسترش همه جانبه مناسبات و همکاری‌ها با کشور دوست خود کوبا است، گفت: می‌توانیم برای تسهیل و افزایش سطح مبادلات تجاری ایران با کشور‌های آمریکای لاتین بویژه کوبا، یک اتحادیه تجاری مشترک ایجاد کنیم.

رضایی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران برای دولت و ملت کوبا و مقاومت آن‌ها در برابر زیاده خواهی زورگویان احترام خاصی قائل است و نسبت به تحکیم روابط و دوستی‌ها با این کشور اهتمام داشته و مصمم است.

«میگل دیاز کانل» رئیس جمهور کوبا نیز در این دیدار با تجلیل از آرمان انقلاب اسلامی و مقاومت دولت و ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی قدرت‌های زورگوی جهان بویژه آمریکا، گفت: دولت و ملت کوبا برای فرهنگ غنی و ملت ایران ارزش و احترام خاصی قائل هستند.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های ایران و کوبا در همه بخش‌ها بویژه در زمینه‌های تجاری و علمی و فناوری، افزود: همکاری مشترک ایران و کوبا در زمینه مقابله با بیماری کرونا و ساخت واکسن موفقیت بسیار خوبی در مبارزه با تحریم‌ها و توطئه دشمن مشترک دو ملت به شمار می‌آید.

رئیس جمهور کوبا با بیان اینکه از حق ایران برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای حمایت می‌کنیم، بر تلاش مسوولان دو کشور برای توسعه روابط بانکی و تجاری فی مابین تاکید کرد.
ارسال نظر