کد خبر: ۴۷۰۸|
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۵:۲۱
معاون اقتصادی رییس جمهور شب گذشته در آیین بزرگداشت سی‌اُمین سالگرد شهادت سید شهیدان اهل قلم، ”سید مرتضی آوینی“ که در مرکز رویدادهای شهید فخری زاده سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، شرکت کرد.

حضور معاون اقتصادی رییس جمهور در مراسم بزرگداشت شهید آوینی

محسن رضایی ضمن عرض تشکر صمیمانه از هنرمندان متعهد و دلسوز جبهه مقاومت، ایستادگی آن‌ها پای ارزش‌های انقلاب در این شرایط و فضاسازی‌های بین‌المللی که برعلیه کشور ساخته‌ شده را ادامه راه شهدا و شهید آوینی دانست.

وی آثار هنری ساخته شده در مدت اخیر و آثاری که در دست تهیه هستند را نویدبخش افق روشنی از رستاخیز و احیای هنر متعهد و انقلابی دانست و نسبت به ادامه راه ایثار و شهادت طلبی و مقاومت در عرصه هنر اظهار امیدواری کرد.

معاون اقتصادی رییس جمهور شهید آوینی را هنرمند دنیای شهود خواند و افزود: از عجایب خلقت انسان دوری او از دنیای شهود است؛ حال آنکه دنیای حقیقت و شهود نزدیکترین دنیا به انسان است و شهید آوینی با رهایی از خود قدم به این وادی نهاد.

وی گفت: برخی می‌خواستند تفکرات شهید آوینی را منتسب به برخی از نحله‌های فلسفی خارجی کنند؛ حال آنکه بیرون شدن از خود در عرفان و معرفت اسلامی جایگاه والایی دارد و باشکوهترین نمایش آن حادثه عظیم کربلاست.

ارسال نظر