کد خبر: ۴۷۴|
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۶
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اختیارات اقتصادی، تجاری، صنعتی و کشاورزی از دست وزارتخانه‌های مرکز کشور گرفته و در سطح استان و شهرستان مستقر شود.
مدیریت کشور باید اصلاح شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از فارس، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با اهالی شهرستان خلخال با بیان اینکه هم‌سفره‌گی دولت و ملت باید مدنظر قرار گیرد، اظهار داشت: اینگونه نباشد که دولت در یک سفره و مردم نیز در سفره دیگر قرار گرفته و در این عرصه تفاوت‌ها و بی‌عدالتی‌ها بیداد کند.

وی افزود: ما در ایران یک خانواده بیشتر نیستیم و باید تنها یک سفره داشته باشیم و دولتی‌ها نیز باید در کنار مردم تنها بر سر یک سفره حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد: متاسفانه دو سفره کردن اقتصاد ایران از زمان رضا‌شاه آغاز شده و دولت‌های بعد با ادامه دادن به این شیوه و در استمرار آن بعد از انقلاب نیز مشاهده شده و با دو سفره بودن نمی‌توان کشور را اداره کرد که انتظار می‌رود مسئولان هر چه زودتر مشکلات مردم را درک کرده و در این زمینه چاره‌اندیشی کنند.

وی در خصوص مدیریت اقتصادی شهر، استان و برنامه‌ریزی در این حوزه نیز گفت: تمام اختیارات از استان‌ها سلب شده و در مرکز کشور متمرکز شده است و اردبیل علیرغم اینکه خود استان می‌باشد ولی هیچ اختیاراتی ندارد و شهرستان‌ها از جمله خلخال نیز با وجود اینکه مساحت زیادی از این استان را اشغال کرده است آنچنان که باید توسعه می‌یافت، توسعه نیافته است و با وجود تمام اختیارات در مرکز کشور برای اخذ یک مجوز ساده برای کار کشاورزی، دامداری و ... مردم باید چندین سال برای نیل به هدف منتظر باشند در صورتی که این منطقه دارای بهترین نیروی انسانی و کارشناسان بومی است که با دلسوزی برای پیشرفت و توسعه این منطقه تلاش می‌کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: خود این مدیریت باید اصلاح شود و ما به فضل پروردگار این عمل را انجام خواهیم داد یعنی اختیارات اقتصادی، تجاری، صنعتی و کشاورزی از دست وزارتخانه‌های مرکز کشور گرفته و در سطح استان و شهرستان مستقر می‌کنیم.

رضایی تصریح کرد: البته این امر با استقرار یک شورای راهبردی به منظور نظارت بر استانداری و فرمانداری این کار شدنی است که فرماندار و استاندار با مشورت شورای راهبردی برای اجرای برنامه‌ها تصمیم‌گیری خواهند کرد که این تصمیم نیز همانند تصمیم وزارتخانه خواهد بود.

وی بیان داشت: شاخصه یک مدیریت خوب و توانمند ایجاد ظرفیت برای سایر افراد در حرکت به سوی توسعه و پیشرفت است و ما قصد داریم در شهرستان‌ها زیر‌ساخت‌های تولید، اشتغال و صنایع معدنی را ایجاد کرده و سپس به خود مردم واگذار کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ما در شرایط حساسی  قرار داریم و نباید در کشور عده‌ای مسائل کشور را به شوخی بگیرند و فکر کنند که در شرایط چهار سال پیش یا هفت سال پیش قرار دارند که لازم است با نگاه جدی به مسائل کشور توجه کنند.

رضایی از سیاسیون و جناح‌های کشور خواست انتخابات را برای ماهی‌گیری خود گل‌آلود نکنند و اجازه دهند ملت آگاه ایران با قدرت تشخیص بالایی که دارند خود بهترین‌ها را انتخاب کرده و برای خود تصمیم‌گیری کنند.

وی تصریح کرد: ما در شرایطی نیستم که دقایق را از دست دهیم و باید از هر لحظه‌ای برای حل مشکلات مردم و سهولت معیشت آنها استفاده کنیم چرا که من در ملاقات‌هایی که با مردم داشته‌ام به این نکته پی برده‌ام که قدرت خرید مردم کاهش یافته است و مشکلات عدیده‌ای در معیشت آنان وجود دارد و جوانان از بیکاری رنج می‌برند و باید این معضلات هر چه زودتر رفع شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: نمی‌شود امروز کسانی در کشور ما غیر مسئولانه با آینده نظام جمهوری اسلامی ایران برخورد کنند و ما موظف به برخورد مسئولانه هستیم و با این‌که بنده آگاه به وضعیت کشور، بدهی دولت و ذخایر موجود هستم اما به شما اطمینان می‌دهم که خواهید دید در سال‌های آینده چگونه ملت ایران از گردنه‌های سخت مشکلات گوناگون با سرافرازی و موفقیت عبور خواهند کرد.

رضایی گفت: منابع موجود در کشور نه تنها 77 میلیون بلکه 500 میلیون نفر را اداره خواهد کرد و ما از این سرمایه‌ها استفاده نکرده‌ایم و مردم ما به این ثروت دسترسی ندارد و باید کاری کرد که مردم به این سرمایه و منابع دسترسی پیدا کرده و در جهت توسعه حرکت آن را به کار گیرند.

وی تاکید کرد: امروز که کشور ما در مسائل دفاعی و سیاسی قد علم کرده است چرا نباید در سایر مسائل همچون تجارت، زندگی راحت، توسعه کشاورزی و توسعه اقتصاد موفقیت‌های خود را به معرض نمایش بگذارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: با توجه به اینکه شهدای زیادی را در راه حفظ ارزش‌های نظام و تمامیت جمهوری اسلامی ایران از دست داده‌ایم و امروز کشور را به جایی رسانده‌ایم که آرزوی شهدا و امام راحل (ره) بود امیدوارم پس از این نیز با همراهی و همدلی جوانان و مردم فهیم کشور دست در دست هم داده و خواسته‌های رهبر فرزانه انقلاب را محقق کنیم و در تمام لحظات گوش به فرمان ایشان باشیم.

ارسال نظر