کد خبر: ۴۷۹۰|
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۰
معاون اقتصادی رییس جمهور در سفر به شهرستان نهاوند پس از حضور در گلزار شهدا و احترام به مقام شامخ شهدای این شهر، در یادواره ۸۵۳ شهید شهرستان نهاوند که در قالب کنگره ملی ۸ هزار شهید استان همدان و با حضور خانواده‌های شهدا، مسئولان استانی و شهرستانی و اقشار محتلف مردم برگزار شد حضور یافت.
دشمن امید، اعتماد و ارزش‌های مردم ایران را هدف قرار داده است
محسن رضایی ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق و گرامیداشت یاد شهدای نهاوند گفت : شهرستان نهاوند بیش از ۶ هزار سال سابقه تاریخی پر افتخار دارد و مردم این دیار همواره با تمام وجود برای ایران واسلام جانفشانی کرده و نسبت به سرنوشت مردم و اسلام و ایران احساس مسئولیت داشته اند.
 
وی ادامه داد: نهاوند با گردان ابوالفضل نشان داد که علمدار است و این علمداری هم اکنون از جوانان این دیار در زمینه‌های علمی، فرهنگی و بخصوص بیداری در برابر دشمن انتظار می‌رود و و اینکه صد نقطه این شهر توسط دشمن بمباران شد بدلیل نقش نهاوند در دفاع مقدس بود.
 
معاون اقتصادی رییس جمهور با اشاره به شهدای شهر نهاوند گفت: از شهید شش ماهه‌ی علی اصغر نام تا میرزا محمد سلگی از نشانه‌های این نقش هستند و نشان می‌دهند که نهاوند زنده و بیدار است و دشمنان از همین بیداری ملت ایران به شدت وحشت دارند.
 
وی با اشاره به حوادث و سختی های از ابتدای انقلاب تا امروز خاطر نشان کرد: سختی های بزرگی که از ابتدای انقلاب تا امروز در مسیر ملت ایران بوده است، از وجود هدفی عظیم و آینده‌ای بزرگ خبر می‌دهد و آن چیزی نیست جز احیای تمدن ایرانی-اسلامی؛ تمدنی که مولف آن ایران و اسلام است و دنبال رو کسی نیست.
 
دشمنان ایران پس از ناامیدی از جنگ نظامی و محاصره اقتصادی شروع به حمله به اعتماد، امید و ارزش های مردم کردند
 
محسن رضایی با اشاره به پیشرفت شگرف جمهوری اسلامی ایران در حوزه نظامی گفت: دشمنان ایران از انتقال این الگوی پیشرفت به حوزه های صنعتی، کشاورزی و اقتصادی به شدت وحشت دارند فلذا به زدن ریشه های عزت نفس و امید و اعتماد مردم می پردازند که تداوم انقلاب را بگیرند.
 
وی تلاش برای ایجاد دوقطبی در جامعه را از دیگر نشانه های ناامیدی دشمنان از تحریم ها و جنگ اقتصادی دانست و افزود: حالا که آنها از درگیری نظامی و تحریم‌های اقتصادی ناامید شده‌اند تصمیم به تخریب ایران از داخل دارند و پس از ۲۰۰ سال به اسارت گرفتن و محاصره ملت ایران، تاب دیدن آینده بزرگ ایران را ندارند.
 
معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اهمیت ژئوپلیتیک ایران گفت: ایران در قلب انرژی جهان به دنبال پایه ریزی تمدنی جدید و فارغ از دنبال رویست و این بسیار برای دشمنان وحشت آور است؛ راهی که شهدا پیش روی مردم ایران نهادند بزرگترین هدیه و ودیعه الهی است و باید آن را ادامه داد؛ ایمان، خودباوری، اعتماد به نفس و دیگر ارزش‌هایی که ضعیف شده اند و مورد حمله دشمن قرار دارند باید احیا شوند.
 
محسن رضایی با یادآوری ترس و خفقان و وابستگی در دوران طاغوت گفت: پس از انقلاب اسلامی مردم ایران از هیچ قدرتی نترسیده و همواره با آزادی و آزادگی بر آرمانهای متعالی خود ایستادگی و پافشاری کردند و اکنون تمام برنامه دشمن گرفتن امید و اعتماد و ارزش های ملت ایران است ؛ آنها می خواهند اعتماد بنفس را از جوانان ایرانی بگیرند و اینطور القا کنند که برای پیشرفت یا باید از ایران رفت و یا باید منتظر دست یاری از خارج بود.
 
وی افزود اعتماد به نفس و خودباوری را انقلاب و دفاع مقدس به جوانان ایرانی هدیه داد و ایران آن را به ملل آزاده دیگر منتقل کرده و این خودباوری اکنون به غزه و مرز های مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی رسیده است و می بینید که مردم محروم و محاصره شده غزه چطور در مقابل ارتش تا بن دندان مسلح و مجهز به تجهیزات پیشرفته نظامی ایستاده اند. دشمن از این صدور ارزش ها به کشورهای جهان اسلام می ترسد و به دنبال گرفتن این موهبت از مردم ایران است.

وی در پایان با اشاره به مشکلات موجود در کشور گفت: کسی منکر وجود ضعف در کشور نیست؛ دولت انقلابی که در حدود دو سال گذشته سرکار آمده است خرابه ای را تحویل گرفت که ماحصل تفکر تردید سی ساله در ادامه راه شهدا و امام و ایستادگی بود و اگر در اداره کشور نسبت به این راه و روش و منش تردید نمی‌شد اکنون وضعیت اینگونه نبود؛ با این حال دولت انقلابی با انگیزه و تمام قوا در مسیر پیشرفت و عزت ایران اسلامی قدم خواهد برداشت.

شایان ذکر است محسن رضایی در جریان این سفر با خانواده شهید کیانی دیدار نمود.
 
دشمن امید، اعتماد و ارزش‌های مردم ایران را هدف قرار داده است
ارسال نظر