کد خبر: ۴۸۲۶|
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۳
دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در مراسم رونمایی از کتاب "همیشه جهادگر" که داستان زندگی سردار علیرضا افشار است شرکت کرد.

فعالیت فرهنگی و اقتصادی جهاد است

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شوای عالی سران قوا: دکتر رضایی گفت: کار جهادی فقط به معنای جنگ و رویارویی نظامی نیست و امروز کار فرهنگی هم جهاد است جهاد اقتصادی وکمک به معیشت مردم هم نوعی جهاد است و اینگونه اقدامات هم اجر همان جهاد را دارد. 

وی افزود: همه انسان‌ها داستانی دارند و در این داستان هم خودشان مطرح هستند و هم جامعه و تاریخی که در آن هستند.  قصه هر فرد فقط شامل زندگی و رویدادهای آن شخص نمی‌شود و قصه او بخشی از جامعه او و بخشی از تاریخ هم هست. تاریخ و جامعه و افراد ان جامعه دو روی یک سکه و غیرقابل تفکیک هستند. 

دکتر رضایی با اشاره به ارزش فرهنگی و اجتماعی اینگونه کتاب‌ها ادامه داد: این کتاب دوربینی برای دیدن جامعه در آن زمان است؛ داستان های نسل اول  قصه واقعی است و  برای انتقال به نسلهای بعد درس های فراوانی دارد و قابل استفاده است. 

فعالیت فرهنگی و اقتصادی جهاد است

وی با یادآوری دو رخداد بزرگ تاریخ معاصر ایران یعنی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خاطرنشان کرد: یکی از نکات مهم این کتاب این است که آقای افشار جز نسلی است که نوآوری بزرگی در ایران به وجود آورد و معجزه گر شد.مردم ایران معجزه انقلاب و معجزه دفاع مقدس را رقم زدند. 

دکتر رضایی ادامه داد: ملت ایران با دست خالی جلو بزرگترین قدرت نظامی و اطلاعاتی منطقه ایستاد و انقلاب کرد و آن را به ثمر نشاند و اولین معجزه را رقم زد. دومین معجزه مردم که در این کتاب هم می‌بینید دفاع مقدس است. آمریکا مطمئن بود که ایران از رژیم صدام شکست می‌خورد، چرا که ایران ارتشی از هم پاشیده داشت، بعلاوه نیروهای نظامی مهمات هم نداشتند.حتی برخی در سال اول جنگ گفتند جنگ بیست سال طول می کشد اما در سال دوم جنگ ورق برگشت و معجزه مردم معادلات جنگ را به هم زد. 

فعالیت فرهنگی و اقتصادی جهاد است

دبیر شورای عالی سران قوا گفت:باید رمز این موفقیت و معجزه انقلاب و دفاع مقدس را تبیین کنید و حسن این کتاب‌ها کمک به رمزگشایی این معجزه‌هاست.آقای افشار از برادران جهادی بودند. ما در دفاع مقدس مدام در جامعه به دنبال انسان‌های مستعد بودیم و بسیاری از سرداران بزرگ جنگ همچون حسن باقری و آقای افشار را هم همینطور پیدا کردیم. در نهایت دعا می‌کنیم که داستان زندگی ما هم همچون شهدا همراه با عاقبت به خیری باشد. 

در پایان، مراسم رونمایی از کتاب زندگی‌نامه سردار علیرضا افشار برگزار شد. 

ارسال نظر