کد خبر: ۴۸۸|
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۸
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تحریم تنها مشکل اقتصاد کشور نیست و با ورود بی‌رویه کالاهای چینی بنگاه‌های تولیدی کشور در آستانه ورشکستگی قرار گرفته‌اند.
دیروز ملت فداکاری کردند و امروز نوبت سیاسیون و حاکمیت است

به گزارش پایکاه اطلاع رسانی دکتر رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  در جمع مردم بیجار ضمن اشاره به فشارهای دشمنان بر کشور اظهار داشت: تکیه‌گاه اصلی نظام و انقلاب ایران مردم هستند و  دشمنان قسم خورده نظام که متوجه حضور همیشگی ملت در صحنه شده‌اند حملاتی را در قالب تحریم‌ها متوجه کشور کرده‌اند که با یاری خداوند و پشتوانه همین مردم تمام اهداف شوم آنها را خنثی خواهیم کرد.
 پدر و مادری که می‌بیند جوانانشان بیکارند، چه وضعیتی دارند؟ در بعد طلاق خانواده‌ها تحت فشارند. در رابطه با اعتیاد جوانان، برخی از خانواده‌های ما اذیت می‌شوند و می‌توان گفت امروز خانواده تحت سخت‌ترین فشارها قرار دارد. ضمن آنکه قدرت پول ملی نیز کاهش پیدا کرده است. من چند هفته پیش خدمت آیت‌الله نوری همدانی بودم. ایشان می‌گفتند سال پیش در عراق هزار تومان ما را می‌گرفتند و می‌بوسیدند، اما امسال آن را پرت می‌کردند.ما با دو مشکل عقب ماندگی در تولید ثروت و فرهنگ مواجه هستیم. گذشتگان نتوانسته اند در مقابل عصر جدید قابلیت های خود را نشان دهند تا چند ماه پیش مسئله برنج مطرح بود، دیروز پراید پرادو شده بود و امروز با مسئله روغن مواجه هستیم. مسئولان بگویند کالای بعدی چیست که می خواهد گران بشود؟

وی افزود: اینکه دشمنان کشورمان نتوانسته‌اند از راه محاصره نظامی کاری کنند از طریق تحریم وارد عمل شدند و ما با موج جدیدی از مشکلات اقتصادی مواجه هستیم، نفت ما به میزان کافی فروش نمی‌رود و تنها 50 درصد نفت تولیدی فروخته می‌شود و این بدین معنی است که درآمد دولت هم نصف شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: شرایط تحریم تنها مشکل کنونی کشورمان نیست و موج ورود کالاهای چینی به کشور اکثر کارخانجات و بنگاه‌های تولیدی ایران را با ورشکستگی مواجه کرده و بازار را از دست  تولید کنندگان داخلی گرفته است.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: پوسیدگی اقتصاد ایران اجازه رقابت در بازارهای بین‌المللی را از بخش اقتصادی ما گرفته و نبود مدیریتی آگاه به اقتصاد برای گذر از شرایط بحران کشور از دیگر مشکلات ماست.

وی به وجود دو سفره حکومتی و مردمی اشاره کرد و بیان داشت: سفره حکومتی ایران نفت و سفره مردمی کشاورزی و دامداری است که باید این دو یکی شوند چون مردم و حکومت مانند اعضای یک خانواده هستند.

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خدمات صورت گرفته توسط دولت‌های پیشین عنوان کرد: با توجه به شرایط خاص کشور نباید فضای انتخابات را غبار‌آلود کرد تا مردم بتوانند با آگاهی کامل فرد اصلح را انتخاب کنند.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری متذکر شد: اهداف من از ورود به صحنه انتخابات از نوع شعاری نبوده و بر اساس برنامه‌ریزی است چرا که من رزمنده و مرد عمل هستم.
امروز ما از ناحیه تشخیص های نادرست در تصمیم گیری اداره کشور آسیب بیشتری از آمریکایی ها خوردیم. آن زمان که مشخص شد قرار است تحریم شویم گفتند تحریم ها کاغذ پاره است. دولت باید به یک تعمیرگاه رفته و نوسازی شده آن بیرون بیاید. قرار بود سیاست را اخلاقی کنیم و نه اخلاق را سیاسی . وقتی بالاترین مسئول قوه مجریه در مناظره های سال 88، شرف و حیثیت ملی ما را با نشان دادن عکس یک خانم زیر سئوال می برد چطور می خواهید حیثیت و ناموس ما در جامعه حفظ شود؟ وقتی در مجلس مسئولان سیلی به هم نشان می دهند چطور می خواهید به فرهنگ در جامعه رسیدگی کنیم؟ فرهنگ و اخلاق باید از دولتمردان شروع شود. از کاندیداها خواهش می کنم انتخابات را گل آلود نکنند و بگذارند انتخابات شفاف بماند و ملت ایران ماهی خود را بگیرند. سراب تبلیغاتی درست نکنیم چرا که امروز وقت خرج کردن 700 میلیارد دلار نیست. باید با نصف این مبلغ کشور را اداره کرد و با نصف دیگر راه را برای آیندگان باز کرد.

وی در پایان با اشاره به شرایط حساس کشور اذعان داشت: شرایط کنونی ما با تصمیم صحیح و تاریخی قابل حل است و ما می‌توانیم با عزم ملی دشمنانی را که در کمین براندازی انقلاب و اسلام هستند ناکام کنیم.

دکتر محسن رضایی پیشتر در جمعی مردم اسلامشهر و در گرامیداشت روز مادر گفته بود که : ما در انقلاب اسلامی دیدیم که مادران چگونه فرزندان خود را راهی کربلای ایران می‌کردند. اگر فداکاری شهدا نبود، ما امروز سرافکنده بودیم. فقط کافی بود یک استان ما را عراقی‌ها می‌گرفتند و امروز در دنیا سرافکنده می‌شدیم.

رضایی در بخش دیگری از سخنانش به شرایط فعلی کشور اشاره کرده و با بیان اینکه امروز شرایط کشور در نهاد خانواده است که تحت فشار قرار دارد، تصریح کرد: پدر و مادری که می‌بیند جوانانشان بیکارند، چه وضعیتی دارند؟ در بعد طلاق خانواده‌ها تحت فشارند. در رابطه با اعتیاد جوانان، برخی از خانواده‌های ما اذیت می‌شوند و می‌توان گفت امروز خانواده تحت سخت‌ترین فشارها قرار دارد. ضمن آنکه قدرت پول ملی نیز کاهش پیدا کرده است. من چند هفته پیش خدمت آیت‌الله نوری همدانی بودم. ایشان می‌گفتند سال پیش در عراق هزار تومان ما را می‌گرفتند و می‌بوسیدند، اما امسال آن را پرت می‌کردند.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات اقتصادی کشور باید هر چه زودتر برطرف شود، افزود: قربانی این وضعیت فقط خانواده‌ها هستند. هیچ کس نمی‌تواند  مدعی شود که از فقر و فساد استقبال می‌کند. ما باید فقر و بیکاری را هر چه زودتر برطرف کنیم. "فقر و بیکاری کمتر از حمله آمریکا نیست، کمتر از اشغال خرمشهر نیست، اگر آزادی خرمشهر یک کار مقدس بود، بیرون کردن فقر و بیکاری نیز یک جهاد خیلی بزرگ است و باید به آن توجه و احساس مسئولیت داشت، حرف من این است که بیاییم برای ملت فداکاری کنیم. دیروز ملت فداکاری کرد و الان نوبت سیاسیون و حاکمیت است

ارسال نظر