کد خبر: ۴۸۸۷|
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۴
دبیر شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا پس از ورود به استان مازندران در بازدید از موزه دفاع مقدس استان در ساری، با حضور بر سر مزار ۸ شهید گمنام دفاع مقدس به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا: دکتر رضایی پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای مازندران، به مناسبت هفته بسیج با حضور فرمانده سپاه مازندران با روحانیون این استان دیدار کرد.

 

دکتر رضایی در جمع روحانیون و بسیج طلاب مازندران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدا و علی الخصوص شهدای مازندران هفته بسیج را تبریک گفت.

 

وی با اشاره به سبقه ۴۵ ساله انقلاب اسلامی ایران گفت: انقلاب اسلامی پدیده ای بزرگ بود که بر خلاف اکثر انقلاب ها که در همان ابتدا از بین رفتند پایدار ماند و ملتی فراموش شده را بر سر زبان ها انداخت و امروز به اعتراف خود نظام سلطه بزرگترین دشمن آمریکا و اسراییل و ظالمین جهان است.

 

دبیر شورایعالی عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با اشاره به ترس اسراییل از ایران و اشارات متعدد سران صهیونیست به خطر ایران تشریح کرد: دلیل ترس آمریکا و اسراییل از ایران نه فقط ابزار جنگی و نظامی، بلکه ایمان قلبی و اراده ایران است.

 

محسن رضایی با یادآوری تاریخ ۲۰۰ ساله کشور خاطرنشان کرد: در بیش از ۲۰۰ سال گذشته سلطه گران و قدرت های جهانی هرکاری دلشان خواست از تقسیم شمال و جنوب ایران تا غارت منابع سرشار کشور و تبدیل ایران به پل پیروزی در جنگ جهانی کردند و برنامه ریزی های فراوان برای سرکوب عزت و غرور ملی ایران انجام دادند و نسبت به اسلام و ارزش های اسلامی سیاه نمایی می‌کردند چراکه این راه ملت ایران را به سربلندی و عزت می‌رساند.

 

وی ادامه داد: به محض اینکه مردم ایران راه خود را پیدا کرد، دشمنان تمام توان و تبلیغات خود را برای نابودی این راه و انحراف در مسیر درستی که ملت ایران در پیش گرفته اند انجام داده اند و بعد از اینکه در جنگ نظامی و اقتصادی موفق نشده اند، حال به دنبال تغییر فکر انقلابی و ایمان مردم هستند و به همین دلیل رهبر انقلاب بر جهاد تبیین تاکید می‌کنند.

 

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حوادث اخیر منطقه و جنگ غزه افزود: پس از جنگ های اول و دوم جهانی تمام کشورهای اشغال شده در خلال این جنگ ها از اشغالگران خالی شده اند و تنها نقطه اشغالی باقیمانده فلسطین است که ۱۰۰ سال اشغالگری و جنایت در آن ادامه یافته است و مهمترین سوال این است که چرا این نقطه کماکان تحت اشغال غده سرطانی ساخته شده توسط انگلیس و آمریکا است؟

 

محسن رضایی با تشریح تاریخ جنگ های جهانی توضیح داد: پس از جنگ جهانی دوم به پشتیبانی انگلیس، یهودی ها به فلسطین انتقال داده شدند و از آن زمان تاکنون دولت های آمریکا و انگلیس میلیاردها دلار به بهانه دفاع از مردم یهود هزینه کردند، حال آنکه حمایت از یهودیان دروغی بیش نیست و حمایت از این غده سرطانی با هدف غارت نفت غرب آسیا و مقابله با اسلام و اتحاد مسلمین و تبدیل این منطقه به پل پیروزی مقابله با قدرت های شرق است.

 

وی با برشمردن سنگ اندازی ها و فتنه انگیزی های اسراییل بر ضد ایران تصریح کرد: در طول ۴۵ سال عمر انقلاب اسلامی، در تمام تحریم ها، ترورها و اخلال در روابط بین المللی جمهوری اسلامی ایران، پای رژیم صهیونیستی در میان بوده و بعلاوه این رژیم خونخوار در تمام ظلم‌ها و عقب ماندگی هایی که بر مسلمانان و دنیای اسلام می‌رود دخیل است.

 

وی در پایان گفت: متاسفانه مسئله فلسطین عمیق مورد بررسی قرار نمی‌گیرد؛ حال آنکه این موضوع بسیار مهم و پیچیده است و باید اهداف پشت صحنه آمریکا و انگلیس و صهیونیزم جهانی را خصوصا برای نسل های چهارم و پنجم انقلاب روشن کرد، فلذا نیاز به بسیج فکری و جهاد تبیین فعال و البته به دور از تندروی به منظور گم نکردن راه و اندیشه ای که در پی انقلاب اسلامی به ارمغان آمد، است.

کلید واژه های مطلب: محسن رضایی ، مازندران ، طوفان الاقصی
ارسال نظر