تحلیل دکتر رضایی از شرایط کشور و تحریم‌های دشمنان
کد خبر: ۴۹|
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۰۴
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ‌در جمع مردم قزوین به تحلیل شرایط کشور، تحریم‌های دشمنان و اختلافات داخلی در کشور پرداخت.
آینده کشور ‌روشن ‌ا‌ست‌/ تحریم‌ها چیز جدیدی نیست/ تضعیف سران قوا به صلاح نیست
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از فارس، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع مردم قزوین اظهار کرد: امروز از خرید و فروش کالاهای ایرانی در کشورهای دیگر توسط غرب و استکبار جلوگیری شده و بازار فروش نفت ایران نیز تحت فشار است ولی این تهدیدها و تحریم‌ها تازگی نداشته و هنری که انقلاب و دفاع مقدس آموخت همین کلید طلایی است که تهدیدها و تحریم‌ها را به فرصت تبدیل می‌کند.

وی با اشاره به کارشکنی غرب برای فروش نفت به مشتریان 70 ساله‌ای مانند ژاپن و کره عنوان کرد: هدف دشمن از اعمال جنگ اقتصادی خالی کردن خزانه دولت، ایجاد خلاء در پرداخت حقوق کارمندان، دامن زدن به تورم و بیکاری و در نهایت ایجاد نارضایتی در بین مردم نسبت به نظام و ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

رضایی ادامه داد: اما با استفاده از تجربه‌‌هایی که در دفاع مقدس کسب کردیم توانایی مقابله را با این جنگ اقتصادی دشمن را داریم و شیوه آن را نیز از همین دفاع مقدس آموخته‌ایم.

وی با اشاره به عوامل پیروزی در جنگ اقتصادی که دشمن علیه کشورمان آغاز کرده تصریح کرد:‌ نخستین عامل برای موفقیت در این جنگ نابرابر نیروی انسانی است که ما به خوبی از آن بهره می‌بریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر تبیین منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصادی مقاومتی تصریح کرد: ‌اقتصاد مقاومتی یعنی بسیج مردم در عرصه اقتصادی و تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها برای شکوفایی اقتصاد است.

رضایی در ادامه عنوان کرد: شرط نخست برای پیروزی در این جنگ خودداری از خودزنی و پرهیز از اختلاف و درگیری‌های داخلی است.

وی با اشاره به وجود اعتیاد و دیگر آسیب‌های اجتماعی در جامعه تأکید کرد: علت اصلی وجود این آسیب‌ها و رشد آنها تورم و بیکاری است که می‌توان با آنها مقابله کرد و راه مقابله با این تهدیدات نیز همان اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام آینده کشور را روشن دانست‌ و خاطرنشان کرد: سال‌های آینده برای نظام جمهوری اسلامی ایران سال‌های پیشرفت و موفقیت است مانند دوران دفاع مقدس که امروز به آن می‌بالیم.

وی تأکید کرد: نسل سوم و چهارم انقلاب مانند نسل انقلاب و دفاع مقدس در سال‌های آینده در قله‌های افتخار خواهند ایستاد و با کسب موفقیت‌ها فصل جدیدی را در تاریخ این کشور رقم خواهند زد.

رضایی عنوان کرد:‌به همت ملت غیور ایران اسلامی قطعاً آمریکا و استکبار در این جنگ اقتصادی شکست خورده و به اشتباهشان اذعان خواهند کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به علل مشکلات اقتصادی کشور عنوان کرد: در شرایطی که دشمن به صورت همه جانبه به ارزش‌ها، انقلاب و دفاع مقدس یورش می‌برد تضعیف مجلس، قوه قضاییه و قوه مجریه و دیگر ارکان نظام به صلاح نبوده و یک نوع خودزنی محسوب می‌شود که همان خواسته دشمنان است.

وی ادامه داد:‌ باید شرایط موجود ریشه‌یابی شده و مشخص شود تا علل این مشکلات از ضعف مدیریت، عدم اطلاع از بازار، ارز و یا غیره است تا آن را برطرف کرد و یا با کارشناسان با تجربه در این زمینه مشکلات را از بین برد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد:‌ اگر تا دیروز یارانه برای مردم شیرینی داشت باید مشخص شود تا با وضعیت موجود آیا ادامه این کار برای رفع مشکلات اقتصادی مؤثر است یا خیر.

رضایی خاطرنشان کرد: باید برای افزایش بیکاری و آسیب‌هایی مانند اعتیاد در جامعه فکری اندیشید که ریشه‌ همه مسائل نیز در مشکلات اقتصادی است و با اقتصاد مقاومتی برطرف می‌شود.
ارسال نظر