کد خبر: ۴۹۱۳|
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۷
دبیر شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با حضور در دومین کنگره ملی شهدای غواص در جزیره کیش، ضمن تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری این یادواره، ارادت و احترام خود را نسبت به خانواده‌های شهیدان غواص اظهار داشت.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا: محسن رضایی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به حوزه شناختی و معرفتی شهدای غواص بیان داشت: ایجاد گردان‌های غواص یک نوآوری و خلاقیت بی بدیل بود که هرچه کنگره و یادواره در جهت شناخت بیشتر این افتخار آفرینی‌ها بگذاریم باز هم کم است.

 

وی با یادآوری جایگاه و مقام بالای شهدا نزد مردم ایران خاطرنشان کرد: در هیچ دینی مانند اسلام جایگاه و منزلت برای شهدا قائل نشده است و در قرآن شهدا زنده خوانده می‌شوند که نزد خدای متعال روزی می‌خورند و خشنودند و این مقام و توصیف از شهدا در قرآن، بسیار عظیم و عجیب است؛ فلذا شهدا در فرهنگ و اعتقادات و دین ما دارای منزلت بی بدیل هستند.

 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس با توضیح وضعیت سخت و بحرانی امکانات و تجهیزات نظامی کشور در دوران جنگ توضیح داد: دشمنان ابتدای انقلاب نوپای ایران را بهترین فرصت برای شکست و نابودی کشورمان ارزیابی کرده بودند اما آن‌ها از رمز پیروزی یعنی سه رکن ایمان، نوآوری و حرفه‌گرایی غافل بودند که غواصان دوران دفاع مقدس بهترین مصداق این سه رکن بودند و اگر امروز هم این سه رکن در امور جریان یابد معجزه‌گر خواهد بود.

 

محسن رضایی خطاب به جوانان گفت: در آن مکانیزم ایمان و فن آوری، وقتی رزمندگان برای رضای خدا مجاهدت می کردند اولا از تنهایی و افسردگی رهایی می یافتند و ثانیا به معنا و خودشناسی می‌رسیدند و امروز مشکل و معضل دنیای غرب، همین تنهایی و بی معنایی است که قصد انتقال و تسری آن به ایران دارند و این یک خطر است.

 

وی با بیان اینکه امروز حزب‌گرایی و جناح بندی‌ها نباید عامل توسعه این ضدارزش‌ها بشود، اظهار داشت: باید خیلی مراقب بود که این مسائل عاملی برای رواج فردگرایی و شخص محوری نشود.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ذکر خاطراتی از دفاع مقدس و اهمیت و تحول آفرینی گردان‌های غواص در روند جنگ خاطرنشان کرد: رشادت‌های غواصان در دفاع مقدس روند جنگ را تغییر داد و یک میدان جدید نبرد پیش روی رزمندگان اسلام باز کرد و یکی از مکان‌های آموزش آن‌ها جزیره کیش بود فلذا برپایی کنگره شهدای غواص در این جزیره مناسبت دارد.

 

رضایی در پایان با اشاره به سختی‌ها و حساسیت‌ها و شرایط بسیار دشوار غواصان در آموزش‌ها و عملیات‌ها در دوران دفاع مقدس، آن ها را دارای بالاترین و بهترین درجات دانست و آرزوی علو درجات برای آنان نمود.

کلید واژه های مطلب: محسن رضایی ، یادواره شهدا ، شهدای غواص ، کیش
ارسال نظر