کد خبر: ۴۹۲|
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۱
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستار توجه و نگاه یکسان به اقوام در کشور شد و افزود: معتقدم که باید روند توسعه و پیشرفت کشور را از شهرهای مرزی آغاز کرد.
لزوم توجه یکسان به اقوام در کشور/ به مردم یارانه سبز می دهم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از مهر، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مسجد جامع شهر بانه و در اجتماع مردم این شهر اظهار داشت: یکی از برنامه های اصلی من نهادینه کردن نگاه و توجه یکسان به اقوام در کشور است و به همین دلیل معتقدم که نباید هیچ تفاوتی بین مردم بانه و تهران وجود داشته باشد.

وی با تائید این نکته که متاسفانه یک نوع نگاه تبعیض آمیز نسبت به اقوام در کشور بوده است، عنوان کرد: در صورت رای اعتماد مردم هیچ تفاوتی بین شهرهای بزرگ و کوچک قائل نمی شوم و به همین دلیل هم معتقدم که باید روند توسعه و پیشرفت کشور را از شهرهای مرزی همچون بانه آغاز کرد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ضمن تبریک ایام مبارک در هفته جاری و هفته آینده به معلمان، کارگران و بانوان بیان کرد: من تاکنون سفرهای زیادی به بانه داشته ام و به همین دلیل نیز هر چند که شهر طی سالهای اخیر توسعه پیدا کرده است ولی مردم بانه همان مردمی هستند که در هشت سال دفاع مقدس جانانه در صحنه حضور داشتند و به همین دلیل باید به این عزیزان به شکل بهتری خدمت رسانی شود.

وی بانه را از جمله شهرهای مقاوم ایران اسلامی عنوان کرد و افزود: بانه ظرفیت های لازم را برای تبدیل شدن به یک مرکز مهم تجاری در کشور دارد و به همین دلیل باید با تسهیل در روند صادرات و واردات کالا زمینه را برای این مهم فراهم کرد که البته در کنار این موضوع نباید از لزوم تقویت زیرساخت های لازم در این حوزه نیز بی تفاوت بود.

یارانه سبز به مردم می دهم

رضایی ورود کالای بی کیفیت چینی و بی تفاوتی به حوزه صنعت را از جمله آفت های کنونی در کشور عنوان کرد و گفت: ما از یک طرف با مشکلات متعدد اقتصادی مواجه هستیم و از سوی دیگر نیز کشاورزی و دامداری کشورمان همانند 50 سال گذشته است و به همین دلیل یکی از برنامه های اصلی من این است که به مردم یارانه سبز می دهم تا کشاورزی را از وضعیت فعلی خارج کرده و به سمت مکانیزه شدن حرکت کنند.

 وضعیت اقتصادی کشور را در دو جبهه ساماندهی می کنم

وی با اشاره به اینکه باید در کنار دور زدن تحریم ها به مناطق مرزی برای رونق صادرات کالا به صورت ویژه توجه شود، یادآور شد: برنامه من این است که در دو جبهه وضعیت اقتصادی کشور را ساماندهی کنم که در جبهه اول با دیپلمساسی و در جبهه دیگر با توسعه و رونق شهرهای مرزی می توان به این مهم دست پیدا کرد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با بیان اینکه اصولگرایان و اصلاح طلبان در زمان مدیریت خود کار کرده و جانانه نیز عمل کردند، یادآور شد: من منکر تلاش های این دو گروه نیستم ولی اعلام می کنم که باید در راستای بهبود شرایط و وضعیت غبار گرفته امروز همه تلاش کنند و برای رسیدن کشور به توسعه و پیشرفت بهتر از تمامی ظرفیت ها استفاده شود.

ریل قطار اقتصادی کشور باید تعمیر شود

وی گرانی و بیکاری را ارمغان سیاست های نادرست اقتصادی داخلی و همچنین تحریم های خارجی عنوان کرد و اظهار داشت: باید ریل قطار اقتصادی کشور را به صورت کامل تعمیر کرد تا بخشی از مشکلات فعلی مردم در دو بخش گرانی و بیکاری کاسته شود که بدون شک این مهم نیز تنها در چهارچوب وجود یک برنامه و چشم انداز روشن قابل دستیابی است که من برای این حوزه برنامه دارم.

رضایی در پایان خود را مردم عمل نامید و گفت: من هشت سال به صورت عملیاتی در جنگ حضور داشتم و تاکنون نیز خاطرات ننوشته ام و به دلیل مردم عمل بودن است که از مردم انتظار دارم که به من اعتماد کنند چرا که من برای بهبود شرایط کشور و رسیدن به وضعیت بهتری برنامه دارم.

رضایی در ادامه سفر یک روزه خود به استان کردستان تا دقایقی دیگر در جمع مردم سقز سخنرانی می کند و بعد از آن راهی شهرستان بیجار می شود.

ارسال نظر