کد خبر: ۴۹۹۸|
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۰
دبیر شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در نشست فراکسیون گام دوم انقلاب اسلامی شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا: دکتر محسن رضایی ضمن تشکر از جوانان انقلابی در پیگیری بیانیه گام دوم انقلاب که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است گفت: این بیانیه در مورد آینده کشور و انقلاب است و بیشترین ارتباط را با جوانان دارد ولذا جوانان کشور که مخاطبین این بیانیه هستند باید احساس تعلق و جدیت بیشتری در این مورد داشته باشند.

وی افزود: بیانیه گام دوم، انسجام و قوت خوبی دارد و بیانگر آمادگی در جهت اصلاح و همچنین دارای راهکار و راهبرد است.

دبیر شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با اشاره به مفهوم اساسی "نظریه نظام انقلابی" در بیانیه گام دوم انقلاب بیان داشت: این کلیدواژه که مورد بی توجهی قرار گرفته است بیانگر این است که نظام جمهوری اسلامی از اصلاحات و تحولات استقبال می کند و اصلاحات باید در درون نظام و در این چارچوب انجام شود.

محسن رضایی با یادآوری اینکه کشور نیاز به تحولات جدی در ‌حکمرانی اقتصادی دارد، خاطرنشان کرد: نمونه ملموس اشکال در حکمرانی اقتصادی، تصدیگری است که باید از دولت گرفته و به مردم داده شود و مجلس می تواند در این مورد که همان مشارکت دادن مردم در اقتصاد است اقدام نماید.

مجلس جدید نسبت به تحولات جدی در حکمرانی اقتصادی اهتمام ورزد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تمرکزگرایی در اداره کشور، چالش دیگری است که مجلس باید در مورد آن اهتمام ورزد اظهار داشت: رفع ناهماهنگی‌های ساختاری بین نهادها و دستگاه‌ها نیز دیگر مشکل اساسی است که نیاز به توجه ویژه دارد.

رضایی در پایان در خصوص وظایف شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا گفت: غالب مصوبات این شورا مصوبات برای  رفع مشکلات اضطراری و فوری است که دارای عمر اجرایی کوتاه مدت و کم‌تر از یک سال است و دیگر کارکرد این شورا اصلاحات اقتصادی است.

کلید واژه های مطلب: محسن رضایی ، مجلس ، گام دوم انقلاب
ارسال نظر