کد خبر: ۵۰۳۸|
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۰
دبیر شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در دیدار با اهالی رسانه گفت: یکی از پیام های اجماع، اداره کشور با بسیج ملی است و پیام اجماع، اداره کشور توسط مردم است و هیچ راهی جز گذر از دوره قدیم یعنی شخص گرایی و گروه گرایی به دوره جدید یعنی اجماع ملی و اجماع نیروهای انقلاب نداریم.

محسن رضایی با بیان اینکه باید وارد عصر جدیدی از حکمرانی اقتصادی در ایران و در قالب اجماع بشویم، تصریح کرد: امروز بحث صرف پیروزی یک فرد ولو از نیروهای انقلاب نیست بلکه مساله این است که جز با اجماع به موفقیت داخلی و به توفیق بین المللی دست نخواهیم یافت.

 

وی با یادآوری عصر مشروطه خاطرنشان کرد: یکی از دلایل به ثمر ننشستن مشروطه، عدم اجماع بود حال آنکه در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس شاهد معجزه اجماع بودیم.

 

رضایی با بیان اینکه پس از دفاع مقدس شاهد گروه گرایی و فاصله گیری از اجماع بودیم، اظهار داشت: طی این دوران کشور از اجماع گرایی به سمت حزب‌گرایی و متاسفانه در گام بعد به سمت فردگرایی رفت.

 

دبیر شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا ادامه داد: ما بدنبال اجماع بدون رقابت نیستیم که چنین اجماعی، اجماع مرده است و در این انتخابات سه نوع اجماع داریم؛ یکی اجماع جمهور بین ۶ نامزد است که شامل حفظ اخلاق و حفظ چارچوب‌های نظام است و امیدواریم این اجماع تا پایان و پس از انتخابات باقی بماند؛ اجماع دوم در مورد اجماع بر روی ۵ نفر، شامل انتخاب ۱ نفر بعنوان رییس جمهور و استفاده از سایر نامزدها در دولت آینده است.

 

رضایی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۳ با مضمون مشارکت مردم در اقتصاد توسط رهبر معظم انقلاب گفت: اجماع سوم اجماع ملی یعنی اداره کشور با بسیج ملی و اداره کشور توسط مردم است و هیچ راهی جز گذر از عصر قدیم یعنی شخص گرایی و گروه گرایی به عصر جدید یعنی اجماع ملی و اجماع جمهور و اجماع نیروهای انقلاب نداریم.

 

وی در پایان با بیان اینکه هیچ توقعی از هیچکس برای خود در این مسیر ندارم، بیان داشت: باید رویکردی جدید در حکمرانی اقتصادی کشور اتخاذ کنیم و جز این راهی نداریم.

کلید واژه های مطلب: انتخابات ، ریاست جمهوری ، اجماع ، محسن رضایی
ارسال نظر